Nejlepší ruční masážní přístroje na páteř, krk, ramena, ale také proti celulitidě

Pokud chcete vašim svalům a kloubům dopřát uvolnění, nemusíte hned navštěvovat maséra nebo kupovat drahá masážní křesla. Můžete si vybrat z desítek modelů menších masážních přístrojů, které vám mohou také pomoci s rozprouděním lymfatického systému nebo s bojem proti celulitidě.

Nejlepší masážní křeslo

Představíme vám sedm nejoblíbenějších modelů přístrojů různých druhů, z nichž si určitě vyberete ten správný.

Oblíbené masážní přístroje

Typy masážních přístrojů

Elektrostimulátor – Je přístroj, který uvolňuje a stimuluje svaly pomocí elektrických impulzů. Rozeznáváme 2 druhy – typ EMS používají zejména sportovci jako doplněk silového tréninku. Aktivuje svaly a zároveň nenamáhá klouby. Je to jakýsi typ pasivního cvičení, samozřejmě ale nenahrazuje běžné cvičení. Typ TENS využívá klinicky ověřenou elektrickou stimulaci nervových vláken.

Elektrostimulátor svalů

Využívá se při bolestech pohybového aparátu, hlavy, menstruačních křečích a na zlepšení prokrvení. Tento systém je využívaný také lékaři při rehabilitacích pacientů. Může se skládat ze samostatné jednotky a elektrod připojených kabely nebo být ve formě masážního pásu, který si připnete na břicho, nohu nebo ruku. Koupíte ho za cenu už kolem 1300 korun.

Masážní křeslo – Komplexní masážní systém, který se postará o všechny části vašeho těla. Mnohé z nich v sobě kombinují také funkce jako lymfodrenáž, terapie teplem apod. Masážní křesla dokážou v mnohých ohledech nahradit profesionální maséry, avšak jsou mimořádně rozměrné, těžké a jejich cena často přesahuje 25 000  korun.

Masážní přístroj na nohy – Nebo také masážní koupel na nohy je v podstatě vanička s vodou, ve které se nacházejí mechanické masážní válečky. Chodidla také pomáhají masírovat bublinky a často nechybí ani ohřev vody či termoterapie infračerveným zářením.

Masážní přístroj na nohy

U některých najdete i doplňkové funkce pro navození pohody jako např. aromaterapie apod. Koupíte je už za 800 korun.

Masážní podložka – Masážní podložky na záda jsou levnější náhradou masážního křesla, koupíte je za zlomek jeho ceny. Určené jsou na položení do křesla a jsou to nejlepší masážní přístroje na páteř. Obsahují mechanické masážní hlavice, které působí zejména na záda, ale také na krk a zadek. Některé mají také pokročilejší funkce jako terapie teplem. Napájené jsou napětím 12 V, takže je můžete použít i v autě. Účinnosti masážních křesel však nedosahují. Ty nejlevnější vás vyjdou na cca 1300 korun.

Ruční masážní přístroje – Mohou to být buď klasické mechanické válečky, nebo sofistikovanější elektronické modely. Dokážou masírovat kteroukoliv část vašeho těla, na kterou vaše (nebo partnerova či partnerčina) ruka dosáhne. Kromě mechanické nebo vibrační masáže disponují často i funkcí tepelné terapie. Nejlevnější modely seženete už za cenu kolem 500 korun.

Ruční masážní přístroje

Lymfatický masážní přístroj – Je určený na provádění lymfodrenáže (nazývaná také presoterapie – kávičkáři pozor, nejde o pressoterapii). Skládá se z nafukovacích návleků, které se navlékají na nohy, a z hlavní elektronické jednotky. V ní se kromě ovládacích prvků nachází i kompresor, který zabezpečuje pumpování vzduchu do návleků, které tak vytvoří tlak na nohy. Lymfodrenáž je vhodná na rozproudění lymfatického systému a krevního oběhu. Dalo by se říct, že jde o nejúčinnější masážní přístroje na celulitidu, ale pomáhají i proti otokům nohou a fungují také jako prevence před trombózou žil. Jejich ceny začínají na úrovni 1300 korun.

TOP 7 nejlepších masážních přístrojů


Přidat komentářPublikováno dne: 01.05.2019
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Cestovní žehličky na prádlo: Malý pomocník na cesty Cestovní žehličky na prádlo: Malý pomocník na cesty

Na žehlení nelze zapomínat ani mimo domova. Cestovní varianta žehličky není na škodu. Dnes vám poradíme, čeho si při její koupi všímat.

Nejlepší elektrické zubní kartáčky jsou sonické, tvrdí recenze i testy Nejlepší elektrické zubní kartáčky jsou sonické, tvrdí recenze i testy

Ve většině domácností je to klasický zubní kartáček, který má na starosti, aby vaše zuby a dásně byly čisté. Co tak zkusit elektrický zubní kartáček?

Myčky nádobí Bosch patří mezi nejlepší Myčky nádobí Bosch patří mezi nejlepší

Uvažujete o myčce nádobí? Tyto kuchyňské spotřebiče dokážou ušetřit množství času a energie. K těm nejlepším patří také myčky Bosch. Poradíme vám, po kterém modelu sáhnout.