Profesionální úklid domácnosti. Cena není vysoká

Každodenní pracovní povinnosti, péče o děti, povinné i nepovinné volnočasové aktivity... to všechno nás, usilovné hospodyňky, nutí k tomu, abychom si seřadily aktivity a věnovaly se jen tomu, co je potřebné a nezbytné. Obvykle to znamená, že naše domácnost se ocitá na samém konci žebříčku.

Profesionální úklid domácnosti

Nastávající víkend se potom obvykle stává hrozbou pro rodinnou pohodu. Všude kolem vládne nepořádek, chaos a okna jsou věčně zapatlaná od ruček malých spolubydlících. Ale my dospělí, jsme po celém týdnu v jednom kolotoči nejednou tak zničení, že nás ani nenapadne vzít do rukou vysavač a utěrku na prach. Sice se mračíme a ve vlastním domě se cítíme nespokojeně, ale co s tím?

Hospodyňky nejsou lenivější, jen mají víc povinností

Ne, naše maminky by si to před pár desítkami let neuměly ani představit. Vždyť tehdy ženy stíhaly všechno. Nejen uklízet, ale denně vařit, prát, vodit děti do školky, i si odkroutit pracovní směnu. Máme však proto cítit výčitky svědomí? Podívejte se na to z druhé strany.

Osmihodinový pracovní čas je dnes jen vysněnou metou. Většina z nás dělá mnohem víc, případně si práci nosíme domů. Stále méně maminek má k dispozici pomocnou ruku babičky nebo sestry.

Děti tráví učením mnohem víc času, škola je náročnější. A co se nestihne tam, zůstává na bedrech rodičů. Tedy na nás. Mladé rodiny nemají k dispozici dvůr, kde by sa děti během sobotního gruntování vyběhaly. A kdo z nás by se dnes odvážil pustit je samé na hřiště bez dozoru?

Nechte to na odborníky

Domov je naše útočiště po dlouhém dnu v práci a ve škole. Chceme se tam cítit dobře a příjemně. S blížícími se svátky se nám začínají kopit povinnosti, radostné chvíle v kruhu rodiny se mění na uklízecí noční můru.

Zkuste to tento rok jinak. Obraťte se na pomoc profesionálů. Ti nejsou určení jen na pomoc firmám a podnikům. Postarají se o všechno i u vás doma. Dobře vědí, co váš byt k dokonalému pořádku a čistotě potřebuje. Vyleštená okna? Srovnané knihy v knihovně? Ani smítka prachu? A to všechno bez námahy.

Výhodou uklízecích služeb je nejen rychlý a dokonalý pořádek. Ušetřený čas můžete věnovat jiným, příjemnějším přípravám na svátky. Konečně budete mít čas vytvořit nebo koupit dekorace na vysněnou výzdobu bytu. Nebo sbalte sebe a děti a vydejte se objevovat kouzlo probouzející se přírody.

Nejen během svátků

Právě jste dokončili stavbu vytouženého rodinného domu? Předělávku bytu? Nebo letní malování? Nechte všechen ten chaos a nepořádek na profesionální uklízecí službu. Šikovná děvčata a ženy, které mají vlastní domácnosti, přesně vědí, co je třeba dát do pořádku.

Nepříjemnou práci zvládne uklízecí služba a vy si užívejte shánění nového nábytku, vybalování obědového servisu, nebo vybírání záclon a koberců do vašeho obnoveného domova.

Uklízecí služba vám svoje služby poskytne jednorázově, nebo se můžete dohodnout na pravidelných úklidech. Pokud potřebujete víc času na svoji práci, podnikání, rozběhnutí projektu, nebo se chcete konečně odhodlat přihlásit na vysokou školu, využijte hodiny navíc. Tye už nemusíte strávit leštěním zrcadel a klepáním koberců. Budete mít pomocnici, která to udělá za vás.

Přijatelná cena

Cena za jednorazový úklid domácnosti se odvíjí od vašich potřeb a samozřejmě od místa, kde žijete. Nejvýše se sumy pohybují v Praze, v menších městech jsou ceny nižší. Důležité je i to, jak často úklid využíváte, a velikost bytu. Například základní úklid třípokojového bytu vás bude stát kolem dvou až tří tisíc korun.

Pokud se rozhodnete pro pravidelný úklid domácnosti, zbavíte se množství starostí i nemalých výdajů. Vysavač zřejmě využijete i v běžných dnech. Nemusíte však utrácet za tepovač koberce, nejrůznější přípravky na leštění podlah, zrcadel, hadry, utěrky, kartáče, drátěnky a leštidla. Všechny tyto větší i menší investice se odrazí na rodinném rozpočtu. Ušetříte a nechte všechno v rukách uklízecí služby.

Nároky na náš čas a energii se budou zvyšovat a svěřit byt do rukou odborníka se brzy stane samozřejmou součástí našich životů. Neciťte se tedy nepříjemně, pokud potřebujete v domácnosti pomoc. Naopak, zapomeňte na poznámky "já jsem stíhal/a všechno" a obraťte se na pomoc. Volné hodiny a ušetřené síly věnujte tomu, co je pro vás důležité.

Autor článku

Marcela Beňová

Miluji psaní a nejraději mám ty najobyčajne témata. Fascinují mě detaily, které mění dům na domov - knihovna plná milovaných knih, fotorámečky se...


Přidat komentářPublikováno dne: 15.12.2018
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Zařízení terária pro hada je levné – chov hada pro začátečníky Zařízení terária pro hada je levné – chov hada pro začátečníky

Pro mnohé lidi jsou hadi odporní, pro jiné jsou to   fascinující stvoření, z nichž se stali jejich domácí miláčci. Víte, jak mu zařídit terárium?

Jak zařídit terárium pro chameleona? Zařízení pro začátečníky Jak zařídit terárium pro chameleona? Zařízení pro začátečníky

Jako budoucí majitel chameleona se musíte pořádně připravit, abyste mu vytvořili co možná nejvíc identické prostředí, v němž žije v přírodě. 

Jaký ohřev bazénu? Solární, nebo elektrický svépomocí Jaký ohřev bazénu? Solární, nebo elektrický svépomocí

Ohřev bazénu je skvělou možností, jak si koupací sezónu prodloužit na jejím začátku nebo konci. Je elektrický ohřev bazénu výhodný? Jak funguje solární ohřev bazénu? Poradíme vám jak na...