Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Milovníci čtení vědí, že knih není nikdy dost. Kam je však dát, když už máte domá celou sbírku titulů? Využití prostor v obývacím pokoji a pořiďte si do ní stylový regál na knihy či knihovnu.

Ať už patříte k opravdovým sběratelům, nebo vaše sbírka sestává jen z pár titulů, zaslouží si vaše knihy dostatek prostoru a své vlastní místo.

Dominanta obývacího pokoje

Vaší obývacím pokoji nemusí kralovat sedačka ani televizor, její dominantou může být knihovna. Můžete si zvolit klaisku v podobě dřevěné knihovny obdélníkového tvaru s ochrannou zadní deskou, ale některý z moderních variant, jako například bludiště či modulární knihovnu.

Při výběru je rozhodující velikost, protože pokud si vyberete knihovnu z kvalitního masivu, pravděpodobně se bude dědit z generace na generaci. Musíte si změřit volný prostor, aby se vámi zvolený kousek do obývacího pokoje vešel a hodil se do ní. Důležitý je také materiál, který si zvolíte. Masiv patří k nejdražším a nejkvalitnějším materiálem, třeba ho však pravidelně ošetřovat. Pokud je masiv pro vás příliš drahý, vyberte si dýhu, také ji však musíte pravidelně ošetřovat a počítat s postupnou změnou barvy. Na výběr máte také lamino, bezúdržbový a odolný materiál, či MDF - dřevovláknitou desku povrchově upravenou PVC fólií nebo lakem.

O tom, že knihovna může vaší obýváku dominovat a že máte na výběr opravdu rozmanité možnosti, svědčí i naše galerie.

Galéria obrázkov

Jednoduchý regál na knihy

Police na knihy

Knihovna v obýváku

Knihovna v obýváku

Nenápadné poličky na knihy

Jednoduchá knihovna

Netradiční knihovna

Bílá knihovna

Knihovna na celou stěnu

Poličky na knihy na stěnu

Retro knihovna

Zajímavý regál na knihyPublikováno dne: 19.11.2018
Hodnocení článku:
(91.4%)

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.


Přidat komentář