Jak se zbavit holubů na střeše a na balkonu

Holubi patří mezi ptactvo, které se nejčastěji vyskytuje v oblasti měst. Na první pohled vypadají neškodně, faktem však je, že jsou přenašeči nemocí, které mají dopad i na lidi. Všeobecně je považujeme za škůdce.

Holubi na střeše

Velké problémy nám způsobují zejména tím, že se usídlí na balkonech nebo v oblasti střech, kde po sobě zanechávají svůj trus a nedají se odehnat.

Pokud jste se pokusili zaplašit holuby pomocí starých CD nebo různých kousků z alobalu, tak jste byli pravděpodobně (jako i my) neúspěšní. Plašiče na holuby nejsou právě dobrou investicí. Jak tedy zaplašit holuby? Co na ně funguje a do jakých pomůcek se nevyplatí investovat? Čtěte dál a dozvíte se.

 

Odplašte jich definitivně

1. Bodáky (hroty, špice) proti holubům

Můžete je rozmístit na římsy, parapety nebo balkon (pokud je máte kde uchytit, určitě zkuste i jiná místa). Jde o několikacentimetrové bodáky, které holubům nedovolí přistát na takto chráněné ploše. Tento způsob je velmi účinný.

Ochranné hroty na holuby

2. Síťky proti ptactvu

Síťka zabrání jakémukoliv vniknutí holuba na balkon. Vybrat si můžeme ze dvou alternativ – síťku, kterou je možné shrnout, a takovou, kterou je nutné nainstalovat napevno. Toto laciné řešení má však také nevýhodu a tou je možnost zachycení holuba v síťce. Instalace síťky se však určitě vyplatí, protože je to rychlé, praktické a zejména účinné řešení problému.

3. Tmel na odpuzování ptáků a holubů

Účinný prostředek, který účinně zaplašuje holuby a zároveň nemá negativní dopad na jejich zdraví. Vyskytuje se ve formě spreje, který nastříkáte v místech výskytu holubů.

4. Elektroimpulzivní systém

Tato nástraha se umisťuje na okraje střechy nebo rýny. Funguje na principu impulzů, které zaútočí na holuba hned jak dosedne na střechu.

5. Makety dravců – atrapa havrana na plašení ptactva

Možným řešením je i umístění atrapy havrana na balkonu nebo jiném místě, kde se vyskytují holubi. Havrani totiž kradou holubům vejce a někdy si dokážou poradit i s dospělými jedinci. Po delším čase je dobré havrana přemístiť nebo mu alespoň přejet oči loktem tak, aby se mu leskly. Po čase totiž holubi tuto atrapu prokouknou. Nejsou totiž vůbec hloupí...

Maketa dravce - havran na plašení ptáků

6. Zvukové plašiče

Zvuk připomínající dravce holuby vystraší a vyžene. Přirozeně se dravých ptáků bojí a straní, zvuk plašiče je proto vyvede z míry. Cena zvukových plašičů začíná na hranici asi 40 eur. Je třeba počítat s tím, že plašiče mohou být otravné i pro člověka.

7. Profesionální deratizační služba

Rychlým řešením je i objednat si odbornou deratizační službu, která splní všechna možná řešení, aby vás zbavila holubů. Z vyjmenovaných možností plašení holubů jde o nejdražší řešení. 
Profesionálové však mají v rukách i řešení, které si běžný smrtelník nemůže koupit - například tuto profi plašičku, která zaplaší nejen holuby, ale i jiné druhy ptactva.

Jedy na holuby

Pokud je možné, otrávení holubů se vyhýbejte. Přestože vám nevyhovují, množství lidí se ještě aktivně věnuje jejich chovu a holubů si váží. Tím, že je otrávíte, se výskytu holubů na vašem balkonu nemusíte zbavit. Je naopak možné, že se objeví další, možná i ve větším počtu. Vyberte si proto jednu z metod, která vám pomůže účinně proti nim bojovat a zaplašit je.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.Publikováno dne: 26.03.2018
Hodnocení článku:
(86.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak ušetřit  vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodouJak ušetřit vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodou

Spotřeba vody představuje vedle elektřiny a topení značnou položku na účtech v domácnostech. Proto jsme si pro vás připravili několik účinných, ale zato jednoduchých tipů a rad, které...

Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?

Čištění desky z tvrzeného skla je jednoduché. Stačí znát pár postupů a triků a deska bude stále jako nová. Poradíme vám, jak na to.

Nejčastější problémy s pračkou a jejich řešeníNejčastější problémy s pračkou a jejich řešení

Trh nabízí stovky různých modelů praček, které spolehlivě plní svůj účel. Ani jedna však není bez chyb. Jaké jsou nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit? Dozvíte se v našem článku.