Jak vybrat americkou ledničku + ty nejlepší podle testu

Možná i vy právě řešíte podobné dilema. V posledních letech si totiž americká lednička získává víc a víc svých příznivců. K výhodám proti standardním ledničkám, které má většina z nás, se ještě dostaneme. Dvojkřídlové americké ledničky představují totiž nový komfort v segmentu chladicích zařízení.

Americká chladnička s velkým objemem

Známé jsou i pod názvem „side-by-side“, což značí právě jejich dominantní dvojkřídlové dveře a prostor, který nabízejí. Funkce amerických ledniček posouvají běžné ledničky do pozadí a je třeba uznat, že americké ledničky nabízejí o něco vyšší standard než klasické ledničky.

Jak vybírat americkou ledničku? Jaké jsou nejlepší americké ledničky? Jaké jsou funkce americké ledničky? Co je důležité při výběru? Jaké jsou výhody americké ledničky? Recenze, testy a ještě mnohem víc se dozvíte v následujících řádcích, které vám pomohou se lépe zorientovat při výběru.

Oblíbené produkty

Proč právě americkou ledničku?

Klasická nebo standardní lednička je přesně tím elektrickým spotřebičem, který zná většina z nás. Pokud si však pořídíme americkou ledničku, musíme si uvědomit, že mluvíme o chladicím zařízení, které disponuje větší kapacitou a logicky tedy i většími rozměry. Všeobecně je tedy třeba počítat s tím, že americká lednička zabere víc místa a musíme tedy vědět, jestli pro ni máme místo. 

Skvělou výhodou větších rozměrů je tedy logicky priestor, který lednička nabízí. Nejenže dvojkřídlé dveře nabízejí víc úložného prostoru, ale stejně tak nabídnou i větší celkový objem. Rozměrově jsou ledničky široké přibližně 90 cm a hluboké přes 70 cm. Bez problémů dokážou pojmout objem včetně oddělených mrazicích prostor přes 580 litrů.

Velká nerezová americká chladnička v kuchyni

Kromě rozměrů, které rozhodně upoutají, americká lednička působí v kuchyni stylově a vytváří dominantní prvek, který se nedá přehlédnout. Americká lednička tedy dodává kuchyni styl a moderní vzhled. Moderní je často spojené s inovativním. Právě to se týká i samotné americké ledničky. Americká lednička totiž poskytuje hned několik zajímavých funkcí. Výrobník ledu nebo ledové tříště je samozřejmou výbavou. V jiném případě to zasa může být dávkovač vody se zásobníkem nebo s domácím barem.

Abychom však nemluvili jen o superlativech, musíme říct, že větší rozměry a větší objem způsobuje částečně i vyšší spotřebu energie. Také může být pro někoho náročnější umístění a přizpůsobení kuchyňského prostoru. Kromě vyšší spotřeby je vyšší i samotná cena. Vzhledem na rozměry a funkce si však připlatíte za vyšší komfort, který lednička nabízí.

Nejlepší americké chladničky podle testů a recenzí

Výprodej až 60%

Dobrá rada: Doporučujeme nákup v obchodě AndreaShop.sk. Dnes obrovské výprodeje, s doručením až před dveře a s možností vrácení zboží do 14 dní. Viz širokou nabídku za bezkonkurenční ceny.

Porovnejte důležité parametry

Jako v případě každého spotřebiče, existují parametry, podle kterých se dá vybírat. Některé jsou podstatnější a jiné závisí na individuálních požadavcích. Zaměřte se tedy na podstatné hodnoty nové ledničky.

✅ Objem a velikost

Doména, kterou americkým ledničkám nikdo nesebere. Možnost přehledného uspořádání a schopnost uskladnit potraviny v nejlepších podmínkách, jaké chladicí zařízení může nabízet. Samozřejmě celkový objem ledničky (včetně mrazicího prostoru) může dosáhnout přes 300, 400, ale i 600 litrů, ale tato volba je skutečně jen na vás.

Vnitřní objem americké ledničky

Ohledně rozměrů je to podobné. Pokud od začátku víte, že ve vaší kuchyni bude americká lednička, přizpůsobte prostor tak, aby s tím do budoucna nebyly problémy. Rozměry amerických ledniček se pohybují od 90 cm na šířku, 70 cm do hloubky a výška je přibližně 170 až 180 cm. Navíc nesmíme zapomenout na dvojkřídlové dveře, které poskytnou množství skrytého prostoru.

✅ Energetická třída

Energetická třída zařazuje spotřebič do kategorie podle spotřeby, respektive energetické náročnosti provozu zařízení. Všímejte si tedy energetického štítku, kterým musí být označená i americká lednička. Spotřeba na štítku je uváděná na základě testování za ideálních podmínek. Na trhu EU se střetnete jen s ledničkami a mrazničkami kategorie A. Nižší kategorie jsou pod úrovní kvality. Konkrétně u amerických ledniček je spotřeba o něco vyšší, ale i tak najdete spotřebiče s označením A, A+ nebo A++ (nejúspornější třída).

Brát ohled na spotřebu se v tomto případě vyplatí. Vždyť lednička je spotřebič, který pracuje nepřetržitě a jeho selhání může způsobit řádné komplikace. Jestli tedy americká lednička třídy A+ ušetří o 25 % víc energie než třídy A, sáhněte po ní. V případě A++ to dokonce může být až o 50 % energie víc.

✅ Kompresor: detail, který má váhu

Výhoda, či nevýhoda? Každá mince má dvě strany. Tato technická vymoženost je běžná už dávno i mezi klasickými ledničkami. Rozhodně jsou však dva kompresory v případě americké ledničky výhodou. Nemusí to být samozřejmostí ani nutností, ale dva kompresory mají svá pozitiva. Jeden kompresor se stará o chladicí a druhý o mrazicí okruh (funkce TwinCooling Plus).

Dvoudveřová americká lednice

Výhodou je, že v případě poruchy daný kompresor dokáže zachránit potraviny v chladicí nebo mrazicí části. Dokonce je možné jeden z kompresorů vypnout, čimž dochází k šetření energie (při odjezdu na dovolenou nebo v případě, že mrazicí část nepoužíváte). Bonusem je také to, že kompresory se navzájem neovlivňují a udržují konstantní teplotu v daném okruhu.

✅ Chtěný komfort - vybavení

Pod touto kategorií se nacházejí atraktivní funkce, kterými americká lednička oplývá. Jednou z nich je integrovaný výrobník ledu a chladzené vody. Většinou se nachází na jedné straně dveří a je nutné zajistit ledničce přívod vody (v kuchyni to obvykle není problém). Dalším vybavením může být také minibar nebo vinotéka, kde můžete umístit nápoje nebo často potřebné potraviny. Výbavou je také LCD displej s regulací teploty nebo různé držáky na lahve nebo přihrádky na uskladnění zeleniny a ovoce.

Jaké funkce by měla mít americká lednička

Funkcemi máme na mysli technické vymoženosti, které americká lednička svým uživatelům nabízí:

  • technologie NoFrost - zabraňuje tvorbě námrazy v mrazících prostorách
  • antibakteriální povrch - zabrání množení a prožívání mikroogranizmov
  • ventilační systém - důležitá pro proudění vzduchu a udržení stabilní teploty
  • nulová zóna - prostor, který chladnička nabízí v případě, že si přejete prostor s regulovanou teplotou. Praktická věc hlavně v případě čerstvého masa, zeleniny či ovoce.
  • dětská pojistka
  • signalizační světelné / zvukové alarmy - upozorní na špatné uzavření dveří na lednici

Velká americká lednička a její cena

Na začátek tohoto parametru je třeba uvést, že v kategorii u daného výrobce (dané značky) najdete modely nižší i vyšší cenové kategorie. Pokud však už plánujete utratit za americkou ledničku, vyplatí se zainvestovat. V případě, že si připlatíte, vězte, že za pár let se vám finance vrátí zpět díky uspořené energii a bezproblémovému servisu.

Uskladnění jídla v americké chladničce

Mezi známé výrobce amerických značek na evropském trhu patří Samsung, LG, AEG, Liebherr či Whirlpool.

Starší modely, které se již neprodávají

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.Publikováno dne: 24.04.2018
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?

Nejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i RowentuNejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i Rowentu

Ruční vysavač je nenahraditelným pomocníkem při náhlé nehodě v domácnosti, např. když se vám rozsype mouka nebo strouhanka v kuchyni, když děti přinesou bláto nebo písek na botách do...