Nejlepší ruční mixéry - recenze a test 2019 pořadí, jak vybrat

Mít doma v kuchyni aspoň jeden ruční mixér by měla být samozřejmost. Mnoho domácností má doma těchto pomocníků mnohem víc. Dokonce různých druhů. Mixér je statisticky jedním z nejfrekventovanějších dárků, které darujeme nebo dostáváme.

Ruční mixér značky Kenwood

Někdo tak má doma mixérů i víc, než by se hodilo. Ruční šlehač však svoje místo v kuchyni rozhodně má. Druhů mixérů je skutečně mnoho, ale v tomto případě nám nejde o ponorné, stojanové nebo smoothie mixéry. Právě proto si v tomto článku ukážeme, jak postupovat při výběru ručního mixéru. Všechny potřebné parametry a vlastnosti, které ruční šlehač musí mít, si zmapujeme a doporučíme ten nejlepší ruční mixér. 

Oblíbené produkty

Využití ručního mixéru

Neboli šlehač je určený pro rychlé, jednoduché a praktické použití. Tento druh mixéru slouží především na šlehání a mísení (hnětení). Vybavený je metličkami, které zajistí dokonalé promíchání těsta nebo vyšlehání krému. Některé mixéry tohoto druhu jsou často kombinované i s tyčovou verzí. Jde tak o tyčový a ruční mixér dohromady. Tento druh mixéru se vyznačuje bezproblémovým a rychlým ovládáním, zabírá málo místa a také se snadno udržuje. Metličky je možné klidně umývat přímo v mýčce nádobí. 

Využití ručního mixéru v domácnosti

Výhodou ručního mixéru může být i jeho příslušenství. Některé modely disponují připevněním k nádobě na šlehání nebo mísení a v zásadě se tak o jejich držení nemusíte starat. V podstatě mohou fungovat jako kuchyňský robot. Ruční šlehače jsou vybavené také rychlostními stupni. Pochopitelně, že množství doplňků, nástavců nebo nádob se odrazí také v ceně zařízení.

Příkon mixéru

Ruční mixér jako takový není druhem mixéru, který by potřeboval enormně vysoký výkon. Výhodou tedy je, že váš účet za elektřinu díky tomuto zařízení příliš nenaroste. Příkon je v tomto případě přímo úměrný právě výkonu. V případě běžných ručních mixérů se příkon pohybuje od 300 do 400 wattů. Pokud přece jenom potřebujete vyšší výkon, například používáte toto zařízení denně, příkon se pohybuje kolem 500–800 wattů. Mixéry s vyšším výkonem obvykle dělají větší hluk, což někomu může překážet. 

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie ruční šlehače

Hmotnost a ergonomie

V tomto případě jde o jasný prvek. Čím je ručný mixér lehčí, tím lépe se s ním pracuje. Určené je to především motorem a výrobcem. Možná se jedná o desítky gramů, ale při denním používání pochopíte, že manipulace s lehčím mixérem je mnohem pohodlnější.

Lehký ruční mixér

Další vlastností, která je spojená s hmotností mixéru, je ergonomie. Tedy způsob, jakým mixér můžeme uchopit. Ideální je, pokud je část, kde mixér držíme, aspoň částečne pogumovaná. Jde o pohodlnější i bezpečnější držení. V případě, že část není pogumovaná, postačí aspoň, aby místo pro držení mělo obloukový tvar a ne tvrdé hrany.   

Délka elektrického kabelu

Ne vždy máme zásuvku úplně po ruce, přestože v kuchyni bychom na to měli myslet. Není tedy na škodu, pokud je délka přívodního kabelu aspoň o něco delší. Nemluvíme však o 3 metrech kabeláže.

Délka kabelu ručního mixéru

Taková délka vám spíše bude překážet. Pokud víte, jaká je situace ve vaší kuchyni, délky kabelů u ručních mixérů se pohybují od 1 až do 1,6 metru. 

Bezpečnost

Možná se budete divit, ale mixér opravdu není žádná hračka. Případů, kdy mixér zlomil prsty nebo vytrhal vlasy, není vůbec málo. Bezpečnost má svoje místo i při ergonomii, kterou jsme vzpomínali výše. Část, kde mixér držíme, je ideální, pokud je pogumovaná. Zajistíme tak nejen pohodlnější manipulaci, ale pogumovaná část zajistí ochranu proti vysmeknutí.

Množství mixérů dnes disponuje také bezpečnostní pojistkou v případě vybírání nebo výměny metliček. Abyste náhodou při manipulaci nestlačili rychlost, pojistku jednoduše zatlačíte. 

Cena

Zřejmě ten nejpodstatnější prvek. Opět se dostáváme ke spotřebiči, který nepatří mezi cenově nedostupné zboží. Vězte, že dostačující a kvalitní mixér seženete už kolem 1 000 Kč. Pokud si přejete nějaké ty metličky, nádoby či nástavce navíc, připravte si něco kolem 1 400 - 1 600 Kč.

Nejlepší ruční mixéry - TOP 5

Kromě toho, že vám poradíme jak si nejlepší ruční šlehač vybrat na základě důležitých vlastností, pomůžeme vám i konkrétními modely, se kterými byla spokojená i většina zákazníků. Na základě zkušeností, recenzí, hodnocení a rovněž parametrů jsme vybrali ty nejlepší ruční šlehače, které lze dostat na trhu. Zde jsou.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!Publikováno dne: 01.08.2018
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.

Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips

Tyčový vysavač je zajímavou alternativou k běžnému vysavači s hadicí. Při vysávání s ním se nemusíte příliš ohýbat a skladování je díky jeho svislému tvaru také jednodušší. Pomůžeme vám...

Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita

Průmyslové vysavače nacházejí využití nejen na stavbě nebo v profesionálních dílnách, ale také v garážích či hobby dílnách domácích mistrů. Čeho je třeba si při jejich výběru všímat?