Jak vybrat tu nejlepší meteostanici? Poradí recenze a testy

Také vás už omrzely předpovědi nebo spíše tipy na zítřejší – včerejší počasí? V tomto případě je koupě meteostanice rozumným a možná i jediným řešením. Na to, abyste si však vybrali tu správnou, se vyplatí znát parametry, které jsou při výběru klíčové.  

Meteorologická stanice do bytu

Na první pohled by se to mohlo zdát jednoduché, ale vězte, že meteostanice toho v sobě skrývají víc než jen obyčejný teploměr. 

Chcete meteostanici, která zobrazuje vnější i vnitřní teplotu, vlhkost vzduchu, rychlost větru, barometrický tlak, UV záření, předpověď počasí, nebo dokonce množství srážek? Vyžadujete, aby se data dala přenášet do počítače nebo mobilu? Toto všechno meteostanice nabízí.

Zároveň je na trhu nespočetné množství modelů, které vám mohou způsobit zmatek. Věříme, že naše rady a výběr těch nejlepších meteostanic vám výběr usnadní. 

Oblíbené meteostanice

Co od meteostanice očekávám?

Před koupí meteostanice musíte znát nejen jaké funkce meteostanice mají, ale také, co vyžadujete vy. Pokud vám postačí vnější a vnitřní teplota, nebudete velmi náročným uživatelem. Základní výbava meteostanic většinou poskytne i měření vlhkosti, čas, budík a hodnotu atmosférického tlaku.  

Pokud jste přece jen náročnějším uživatelem, v tomto případě vás možná bude zajímat i množství srážek, pravděpodobnost srážek, barometrický tlak, hodiny, LED podsvícení displeje a také i propojení dat s počítačem nebo mobilní aplikací.  Co se týče hodnot měřených v exteriéru, obvykle tyto meteostanice disponují bezdrátovým čidlem, které tyto hodnoty snímá na displej vaší meteostanice.  

Osvětlení displeje

To, co meteostanice naměří a zobrazuje, chcete samozřejmě také jednoznačně vidět. Proto je důležité, aby měl displej správné barvy, případně osvětlení. Základní meteostanice možnost podsvícení obvykle nemají, a proto je výhodou, pokud je displej osvětlený LED diodami (inverzní LED displej) a ještě lépe, když má zařízení barevný displej

Meteostanice s barevným displejem

Meteostanic, které by mělyi trvalé podsvícení, je velmi málo, protože v tomto případě je obvykle nutný napájecí adaptér a nejen klasická baterie. Profesionální meteostanice však síťový adaptér obsahují téměř vždy.  

Bezdrátové měření

Protože meteostanice má nabízet komplexní měření, měření vnější teploty nebo vlhkosti by mělo být samozřejmostí. Tato měření umožňují bezdrátová čidla, která jsou umístěná v exteriéru. Existuje víc možností. Některé meteostanice disponují jedním čidlem na snímání vnější teploty. Jiné meteostanice disponují čidly na měření vnější vlhkosti, tlaku nebo rychlosti větru. Poloprofesionální meteostanice mohou disponovat až 5 čidly. Dosah čidel je také různý. Obvykle jde o vzdálenosti od 30 až do 150 metrů. 

Přenos dat do počítače nebo mobilu

Náročnější zákazník si určitě potrpí na multifunkčnost tohoto zařízení. Nejen měření všech parametrů od teploty, času, vlhkosti, rychlosti větru až po tlak nebo dešťové srážky. Stejně tak je pro někoho praktické naměřené hodnoty analyzovat. Proto je nutné umět naměřené údaje přenést do mobilního zařízení nebo počítače.

Meteostanice s podsvíceným displejem

Toto umožňují aplikace (například Weather Undergroun, Weather Cloud), kterými jsou obvykle vybavené poloprofesionální nebo profesionální meteostanice s komplexními údaji o počasí ve vašem okolí. 

Specifické údaje

Pro náročného uživatele jsou detaily klíčové. Běžné parametry, které vám meteostanice nabízí, jsou základem, ale pro domácí „meteorology“ jsou podstatné i jiné údaje, jako například východ či západ slunce. V tomto případě musí meteostanice disponovat nastavením pro naši zemi, v tomto případě Česko (označení medzinárodního kódu PRG). 

Specifickými požadavky je například hodnota UV záření nebo solární radiace. Tyto funkce vám nabídnou dražší a profesionálnější modely.

Nejlepší meteostanice

Jak jsme avizovali, vybrali jsme pro vás meteostanice, které jsou na našem trhu nejlepší, nejprodávanější, nejoblíbenější a zejména cenově dostupné domácí meteorologické stanice. Možná právě mezi nimi je i ta vaše. 

EMOS E5062

EMOS E5062 meteorologická stanice

- měření vnější a vnitřní teploty 
- bezdrátové čidlo s dosahem až 50 m 
- měření vnější i vnitřní vlhkosti 
- LED podsvícení displeje 

Cena: 32,60 €

Do obchodu

 

SENCOR SWS 270

Meteostanice Sencor SWS 270

- předpověď počasí 
- měření hodnoty tlaku 
- měření vnější i vnitřní teploty 
- měření vnější i vnitřní vlhkosti 
- barevný displej 

Cena: 41 € 

Do obchodu

 

EMOS AOK-5018

Meteostanice EMOS AOK 5018B

- fáze Měsíce 
- teplotní výstraha 
- měření vnější i vnitřní teploty 
- měření vnější i vnitřní vlhkosti 
- LED podsvícení displeje 

Cena: 25 €

Do obchodu

 

GARNI 835 Arcus

Meteostanice Garni 835 Arcus 

- měření vnější i vnitřní teploty 
- měření vnější i vnitřní vlhkosti 
- pčedpověď počasí 
- fáze Měsíce 
- měření dešťových srážek, sloupcový graf vývoje srážek 
- měření barometrického tlaku, sloupcový graf vývoje tlaku 
- barevný inverzní displej 

Cena: 147,30 € 

Do obchodu

 

SENCOR SWS 260

Meteostanice Sencor SWS 260

- měření vnější i vnitřní teploty 
- měření vnější i vnitřní vlhkosti 
- fáze Měsíce 
- měření barometrického tlaku 
- čidlo s dosahem 30 m 

Cena: 29 € 

Do obchodu

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentářPublikováno dne: 29.09.2018
Hodnocení článku:
(92.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Cestovní žehličky na prádlo: Malý pomocník na cesty Cestovní žehličky na prádlo: Malý pomocník na cesty

Na žehlení nelze zapomínat ani mimo domova. Cestovní varianta žehličky není na škodu. Dnes vám poradíme, čeho si při její koupi všímat.

Nejlepší ruční masážní přístroje na páteř, krk, ramena, ale také proti celulitidě Nejlepší ruční masážní přístroje na páteř, krk, ramena, ale také proti celulitidě

Pokud chcete vašim svalům a kloubům dopřát uvolnění, nemusíte hned navštěvovat maséra. Můžete si vybrat  z desítek modelů menších masážních přístrojů.

Nejlepší elektrické zubní kartáčky jsou sonické, tvrdí recenze i testy Nejlepší elektrické zubní kartáčky jsou sonické, tvrdí recenze i testy

Ve většině domácností je to klasický zubní kartáček, který má na starosti, aby vaše zuby a dásně byly čisté. Co tak zkusit elektrický zubní kartáček?