Kamenný koberec: Dodejte nejen podlaze v exteriéru jedinečný vzhled

Co je to za výmysl? Kamenný koberec je poměrně neznámým, ale moderním druhem podlahové krytiny. Svoje příznivce si získá nejen neobvyklým vzhledem, funkčností, snadnou údržbou, ale také možnostmi, kde všude se dá použít.

Kamenný koberec v interiéru

Pokud se chcete o tomto zajímavém podkladu dozvědět všechno podstatné, čtěte dál.

Oblíbené designy

Kamenný koberec – přírodní vzhled

Většinu lidí zřejmě při pojmu kamenný koberec napadne klasický přírodní, umělý kámen nebo kamenná podlaha v blocích. Kamenný koberec je ale něco úplně jiného. Jde o prvotřídní úpravu povrchů, kterou docílíte přírodní vzhled. Aplikovat ho můžete stejně v exteriéru i  v interiéru. Samotný koberec se skládá z přírodního kameniva různé zrnitosti, nebo dokonce barvy, které je zalévané epoxidem, což je speciální druh syntetické živice.

Detail kamenného koberce

Kam s kamenným kobercem?

Kde všude se hodí? Jak jsme uváděli, kamenný koberec si najde svoje místo v interiéru i exteriéru. Nejčastěji se však uplatní na balkónech, terasách, schodech, chodnících či v okolí bazénů. V nabídce je široká škála barevných provedení, takže si můžete pohrát i s designem. Samotný povrch se navíc může lišit i hrubostí zrnitosti samotného kameniva.

Kamínkový koberec kolem bazénu

Aplikovat ho je možné na pevný povrch, ale také na degradovaný betonový povrch, který potřebujete zrenovovat. Právě živice spolu s kamením vyplní póry v povrchu a spolu vytvoří souvislou vrstvu. Vytváří tak nejen odolný povrch, ale i designový prvek.

Hlavní výhody kamenného koberce

  • Přírodní vzhled
  • Nenáročná údržba
  • Povrch bez škár
  • Vodopropustný
  • Mrazuvzdorný
  • Protiskluzový povrch
  • Použití v exteriéru i interiéru

Aplikace koberce

Většina kupujících se rozhodne realizovat aplikaci kamenného koberce svépomocně. Realizace není náročná, před samotnou aplikací je třeba připravit a napenetrovat povrch. Následně budete potřebovat plastový kbelík, resp. nádobu, do které vysypete potřebný objem kameniva. Zpravidla balík obsahuje kamenivo na 1 m2. Je třeba dbát na správný poměr udávaný výrobcem, protože dalším krokem je nalití živice (epoxidu) a tvrdidla do nádoby s kamenivem. Hmotu je potřebné důkladně promíchat, aby se živice dostala všude a propojila složky.

Kamenný koberec na chodníku

Směs následně vylijete na připravený povrch. Připravte si jen tolik hmoty, kolik budete schopní zpracovat do 15 minut od vylití. Následně za pomoci hladidla či vodováhy kamenivo roztáhneme po požadované ploše do potřebné výšky. Minimální vrstva kameniva je 5 mm. V případě, že je potřebné dorovnat nerovnost, klidně dolejte smíchané kamenivo se živicí a uhlaďte do konečné podoby. Pokud se počítá s vyšší zátěží, je dobré povrch ošetřit tvrdidlem a nechat ztuhnout.

Cena kamenného koberce

Cena se liší v závislosti na výrobci a velikosti plochy, na kterou kamenný koberec použijete. Samotné kamenivo vás v závislosti na struktuře a hrubosti vyjde od 12 do 22 eur za metr čtvereční bez práce. Samozřejmě, do ceny je nutné započítat penetraci a živici. 5 kg živice vás vyjde na přibližně 40 až 50 eur. Lidé však vyjadřují spokojenost jak s cenou, tak i funkčností samotného materiálu.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.Publikováno dne: 12.03.2019
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.