Kamenný koberec: Dodejte nejen podlaze v exteriéru jedinečný vzhled

Co je to za výmysl? Kamenný koberec je poměrně neznámým, ale moderním druhem podlahové krytiny. Svoje příznivce si získá nejen neobvyklým vzhledem, funkčností, snadnou údržbou, ale také možnostmi, kde všude se dá použít.

Kamenný koberec v interiéru

Pokud se chcete o tomto zajímavém podkladu dozvědět všechno podstatné, čtěte dál.

Oblíbené designy

Kamenný koberec – přírodní vzhled

Většinu lidí zřejmě při pojmu kamenný koberec napadne klasický přírodní, umělý kámen nebo kamenná podlaha v blocích. Kamenný koberec je ale něco úplně jiného. Jde o prvotřídní úpravu povrchů, kterou docílíte přírodní vzhled. Aplikovat ho můžete stejně v exteriéru i  v interiéru. Samotný koberec se skládá z přírodního kameniva různé zrnitosti, nebo dokonce barvy, které je zalévané epoxidem, což je speciální druh syntetické živice.

Detail kamenného koberce

Kam s kamenným kobercem?

Kde všude se hodí? Jak jsme uváděli, kamenný koberec si najde svoje místo v interiéru i exteriéru. Nejčastěji se však uplatní na balkónech, terasách, schodech, chodnících či v okolí bazénů. V nabídce je široká škála barevných provedení, takže si můžete pohrát i s designem. Samotný povrch se navíc může lišit i hrubostí zrnitosti samotného kameniva.

Kamínkový koberec kolem bazénu

Aplikovat ho je možné na pevný povrch, ale také na degradovaný betonový povrch, který potřebujete zrenovovat. Právě živice spolu s kamením vyplní póry v povrchu a spolu vytvoří souvislou vrstvu. Vytváří tak nejen odolný povrch, ale i designový prvek.

Hlavní výhody kamenného koberce

  • Přírodní vzhled
  • Nenáročná údržba
  • Povrch bez škár
  • Vodopropustný
  • Mrazuvzdorný
  • Protiskluzový povrch
  • Použití v exteriéru i interiéru

Aplikace koberce

Většina kupujících se rozhodne realizovat aplikaci kamenného koberce svépomocně. Realizace není náročná, před samotnou aplikací je třeba připravit a napenetrovat povrch. Následně budete potřebovat plastový kbelík, resp. nádobu, do které vysypete potřebný objem kameniva. Zpravidla balík obsahuje kamenivo na 1 m2. Je třeba dbát na správný poměr udávaný výrobcem, protože dalším krokem je nalití živice (epoxidu) a tvrdidla do nádoby s kamenivem. Hmotu je potřebné důkladně promíchat, aby se živice dostala všude a propojila složky.

Kamenný koberec na chodníku

Směs následně vylijete na připravený povrch. Připravte si jen tolik hmoty, kolik budete schopní zpracovat do 15 minut od vylití. Následně za pomoci hladidla či vodováhy kamenivo roztáhneme po požadované ploše do potřebné výšky. Minimální vrstva kameniva je 5 mm. V případě, že je potřebné dorovnat nerovnost, klidně dolejte smíchané kamenivo se živicí a uhlaďte do konečné podoby. Pokud se počítá s vyšší zátěží, je dobré povrch ošetřit tvrdidlem a nechat ztuhnout.

Cena kamenného koberce

Cena se liší v závislosti na výrobci a velikosti plochy, na kterou kamenný koberec použijete. Samotné kamenivo vás v závislosti na struktuře a hrubosti vyjde od 12 do 22 eur za metr čtvereční bez práce. Samozřejmě, do ceny je nutné započítat penetraci a živici. 5 kg živice vás vyjde na přibližně 40 až 50 eur. Lidé však vyjadřují spokojenost jak s cenou, tak i funkčností samotného materiálu.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.Publikováno dne: 12.03.2019
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?