Kuchyňské kráječe a elektrická struhadla na zeleninu – najlepší pomocníci při strouhání brambor či mrkve

Vaření a příprava jídel patří mezi činnosti, které zabírají poměrně dost času. Nemluvíme jen o samotné tepelné úpravě pokrmů, ale zejména o chystání jednotlivých ingrediencí. Doba je uspěchaná a každý je rád, když může trávit chvíle příjemněji než stoje za kuchyňskou linkou.

Ruční struhadlo - špiralizér na zeleninu

Krájení nebo strouhání zeleniny ručně trvá celou věčnost a navíc si můžete ublížit. Určitě jste už měli pořezaný nebo odřený prst. Podívejte se s námi na to, jaké typy struhadel a kráječů se prodávají, a zjistíte, že nejlepším pomocníkem je elektrické struhadlo na zeleninu. Dejte stopku dlouhým přípravám surovin a ulehčíte si život.

Šikovná elektrická struhadlá na zeleninu

Běžné druhy kráječů a struhadel na zeleninu

Tradiční klasikou, kterou používaly naše babičky či mámy, jsou kovová struhadla. Ano, jsou to ta, která postavíte na talíř nebo opřete o mísu a ručně strouháte a strouháte. Pokud potřebujete zpracovat jeden brambor na zahuštění polévky nebo nastrouhat kousek sýra na porci špaget, toto struhadlo je dobrou volbou, protože ho není třeba skládat a je umyté za pár vteřin. Jakmile však chcete nastrouhat větší množství zeleniny či sýra, máte po náladě. Trvá to věčnost, naděláte se a s vysokou pravděpodobností si jako bonus postrouháte prsty. 

Kuchyňské kovové struhadlo na zeleninu

Modernějším upgradem, který ale stále vyžaduje ruční strouhání, je multifunkční struhadlo. Obvykle se skládá z několika nástavců, kloboučku, na který napíchnete ovoce nebo zeleninu a lepší verze mají i misku, do které padá nastrouhaná zelenina. Výhodou proti klasickému struhadlu je právě vzpomínaný klobouček, který ochrání vaše prsty. Na tomto typu struhadla zpracujete prakticky jakýkoliv druh ovoce či zeleniny, ale stále se při větším objemu strouhání naděláte.

Při přípravě obložených chlebíčků nebo svíčkové na smetaně zase oceníte kráječe na vajíčka a knedlíky. Nožem je nikdy nenakrájíte tak dokonale jako s kráječem. To samé platí o cibuli. Pokud tedy nejste profesionální kuchaři. Nevýhodou u strunových kráječů na vajíčka je to, že se poměrně rychle zničí. Kráječ na cibuli vás sice ušetří slz a cibule bude nasekaná jako od profíka, ale připravte se na víc umývání.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie struhadla

Nejlepší struhadla a krájedla jsou elektrická

Vaříte rádi, často a pro hodně lidí? Nenechte si pokazit kuchtění ručním krájením či strouháním. Opatřete si elektrický kráječ zeleniny a přípravy na vaření se značně zkrátí. Použijte elektrický strouhač na brambory, mrkev, sýry, ořechy, suché rohlíky, ovoce či další potraviny a jídlo bude hotové v rekordním čase. Moderní přístroje jsou výkonné, snadné na údržbu, zabírají málo místa a navíc super vypadají.

Použijte elektrické struhadlo na brambory/mrkev a další potraviny

Při koupi si vybírejte modely, které jsou vybavené dostatečným počtem nástavců. Díky nim můžete využít elektrické struhadlo na bramborové placky, sekání ořechů, skrouhání zelí, ale i na přípravu strouhanky. Určitě také doma organizujete jednou za čas oslavy. Asi nejpopulárnější nátěrkou na jednohubky je v každé slovenské domácnosti ta česnekově-sýrová. Je třeba na ni poměrně velké množství tohoto mléčného výrobku. Použijte elektrické struhadlo na sýr a nachystáte ji za pár minut.

Elektrický kráječ na zeleninu

Elektrické struhadlo ulehčuje zpracování množství potravin a tím značně zkracuje čas přípravy jídla. Ať už vaříte brynzové halušky, potřebujete nakrájet zeleninu na salát nebo posekat oříšky do koláče. Stačí vložit surovinu do přístroje, stlačit knoflík a je hotovo. Je to přístroj vhodný pro každého. Pro vytížené, lenivé, ale i vášnivé kuchaře, kteří kráčejí s dobou, rádi si zjednoduší přípravy na samotné vaření. Jedinou nevýhodou je, že struhadlo musíte pokaždé vytáhnout a po umytí a uschnutí zase schovat.

Jak vybrat elektrické struhadlo?

Pokud jste se někdy dívali na nabídku elektrických struhadel a kráječů, tak víte, že se prodávají desítky značek a modelů. Ale jak si vybrat struhadlo, které bude kvalitním společníkem? Projděte si recenze elektrických struhadel na zeleninu, ve kterých se dozvíte o zkušenostech uživatelů jednotlivých modelů. Pokud má pomocník dobré hodnocení podložené osobními zkušenostmi, nemusíte vůbec váhat. 

Pokud se zajímáte o model, o kterém nemůžete najít žádné relevantní informace, je třeba se zaměřit na technické parametry. Důležitý je příkon spotřebiče. Ten určuje výkon struhadla. Běžná struhadla by měla mít příkon minimálně 150 W. Nejvýkonnější modely dosahují příkon až 1100 W, ale takto silný stroj na domácí použití nepotřebujete. Přístroj obsahuje většinou 1 až 5 nástavců. Vybírejte si tak, abyste mohli struhadlo využít skutečně na všechny pokrmy, které vaříváte, a budete spokojení. 

Šikovná elektrická struhadlá na zeleninu

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Simona Halásová

Jmenuji se Simona a jsem tak trochu schizofrenik. Vystudovala jsem mezinárodní vztahy, pracovala v nadnárodní korporaci, navrhla se sestrou kolekci...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.Publikováno dne: 24.08.2019
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?