Kuchyňské kráječe a elektrická struhadla na zeleninu – najlepší pomocníci při strouhání brambor či mrkve

Vaření a příprava jídel patří mezi činnosti, které zabírají poměrně dost času. Nemluvíme jen o samotné tepelné úpravě pokrmů, ale zejména o chystání jednotlivých ingrediencí. Doba je uspěchaná a každý je rád, když může trávit chvíle příjemněji než stoje za kuchyňskou linkou.

Ruční struhadlo - špiralizér na zeleninu

Krájení nebo strouhání zeleniny ručně trvá celou věčnost a navíc si můžete ublížit. Určitě jste už měli pořezaný nebo odřený prst. Podívejte se s námi na to, jaké typy struhadel a kráječů se prodávají, a zjistíte, že nejlepším pomocníkem je elektrické struhadlo na zeleninu. Dejte stopku dlouhým přípravám surovin a ulehčíte si život.

Šikovná elektrická struhadlá na zeleninu

Běžné druhy kráječů a struhadel na zeleninu

Tradiční klasikou, kterou používaly naše babičky či mámy, jsou kovová struhadla. Ano, jsou to ta, která postavíte na talíř nebo opřete o mísu a ručně strouháte a strouháte. Pokud potřebujete zpracovat jeden brambor na zahuštění polévky nebo nastrouhat kousek sýra na porci špaget, toto struhadlo je dobrou volbou, protože ho není třeba skládat a je umyté za pár vteřin. Jakmile však chcete nastrouhat větší množství zeleniny či sýra, máte po náladě. Trvá to věčnost, naděláte se a s vysokou pravděpodobností si jako bonus postrouháte prsty. 

Kuchyňské kovové struhadlo na zeleninu

Modernějším upgradem, který ale stále vyžaduje ruční strouhání, je multifunkční struhadlo. Obvykle se skládá z několika nástavců, kloboučku, na který napíchnete ovoce nebo zeleninu a lepší verze mají i misku, do které padá nastrouhaná zelenina. Výhodou proti klasickému struhadlu je právě vzpomínaný klobouček, který ochrání vaše prsty. Na tomto typu struhadla zpracujete prakticky jakýkoliv druh ovoce či zeleniny, ale stále se při větším objemu strouhání naděláte.

Při přípravě obložených chlebíčků nebo svíčkové na smetaně zase oceníte kráječe na vajíčka a knedlíky. Nožem je nikdy nenakrájíte tak dokonale jako s kráječem. To samé platí o cibuli. Pokud tedy nejste profesionální kuchaři. Nevýhodou u strunových kráječů na vajíčka je to, že se poměrně rychle zničí. Kráječ na cibuli vás sice ušetří slz a cibule bude nasekaná jako od profíka, ale připravte se na víc umývání.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie struhadla

Nejlepší struhadla a krájedla jsou elektrická

Vaříte rádi, často a pro hodně lidí? Nenechte si pokazit kuchtění ručním krájením či strouháním. Opatřete si elektrický kráječ zeleniny a přípravy na vaření se značně zkrátí. Použijte elektrický strouhač na brambory, mrkev, sýry, ořechy, suché rohlíky, ovoce či další potraviny a jídlo bude hotové v rekordním čase. Moderní přístroje jsou výkonné, snadné na údržbu, zabírají málo místa a navíc super vypadají.

Použijte elektrické struhadlo na brambory/mrkev a další potraviny

Při koupi si vybírejte modely, které jsou vybavené dostatečným počtem nástavců. Díky nim můžete využít elektrické struhadlo na bramborové placky, sekání ořechů, skrouhání zelí, ale i na přípravu strouhanky. Určitě také doma organizujete jednou za čas oslavy. Asi nejpopulárnější nátěrkou na jednohubky je v každé slovenské domácnosti ta česnekově-sýrová. Je třeba na ni poměrně velké množství tohoto mléčného výrobku. Použijte elektrické struhadlo na sýr a nachystáte ji za pár minut.

Elektrický kráječ na zeleninu

Elektrické struhadlo ulehčuje zpracování množství potravin a tím značně zkracuje čas přípravy jídla. Ať už vaříte brynzové halušky, potřebujete nakrájet zeleninu na salát nebo posekat oříšky do koláče. Stačí vložit surovinu do přístroje, stlačit knoflík a je hotovo. Je to přístroj vhodný pro každého. Pro vytížené, lenivé, ale i vášnivé kuchaře, kteří kráčejí s dobou, rádi si zjednoduší přípravy na samotné vaření. Jedinou nevýhodou je, že struhadlo musíte pokaždé vytáhnout a po umytí a uschnutí zase schovat.

Jak vybrat elektrické struhadlo?

Pokud jste se někdy dívali na nabídku elektrických struhadel a kráječů, tak víte, že se prodávají desítky značek a modelů. Ale jak si vybrat struhadlo, které bude kvalitním společníkem? Projděte si recenze elektrických struhadel na zeleninu, ve kterých se dozvíte o zkušenostech uživatelů jednotlivých modelů. Pokud má pomocník dobré hodnocení podložené osobními zkušenostmi, nemusíte vůbec váhat. 

Pokud se zajímáte o model, o kterém nemůžete najít žádné relevantní informace, je třeba se zaměřit na technické parametry. Důležitý je příkon spotřebiče. Ten určuje výkon struhadla. Běžná struhadla by měla mít příkon minimálně 150 W. Nejvýkonnější modely dosahují příkon až 1100 W, ale takto silný stroj na domácí použití nepotřebujete. Přístroj obsahuje většinou 1 až 5 nástavců. Vybírejte si tak, abyste mohli struhadlo využít skutečně na všechny pokrmy, které vaříváte, a budete spokojení. 

Šikovná elektrická struhadlá na zeleninu

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Simona Halásová

Jmenuji se Simona a jsem tak trochu schizofrenik. Vystudovala jsem mezinárodní vztahy, pracovala v nadnárodní korporaci, navrhla se sestrou kolekci...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.Publikováno dne: 24.08.2019
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejhezčí keramické rychlovarné konvice jsou poměrně levné. Recenze chválí značky Concept, Sencor i Orava Nejhezčí keramické rychlovarné konvice jsou poměrně levné. Recenze chválí značky Concept, Sencor i Orava

Hrnce a servírovací konvice nahradily keramické rychlovarné konvice, které vodu ohřejí raketovou rychlostí, jsou levné, ale stále mohou vypadat krásně jako ty u babičky. Víte, kterou si...

Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky

Vysávání s klasickými vysavači na filtrační sáčky často představuje pro alergiky hotovou noční můru. Skvělou náhradu byste proto mohli najít ve vysavačích s vodní filtrací. Jak vybrat...

Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač? Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač?