Nejhezčí keramické rychlovarné konvice jsou poměrně levné. Recenze chválí značky Concept, Sencor i Orava

Určitě si pamatujete ještě z dětství klasické servírovací konvice, do kterých se nalila vřelá voda z hrnce, vložil se do nich čaj a potom se následně po vyloužení podával. Tyto nádoby spolu se setem šálek působily přímo aristokratickým dojmem a babičky je vytahovaly ze sekretářů jen při výjimečných příležitostech.

Keramická rychlovarná konvice

Jak roky plynuly, běžné ohřívání vody na sporáku i samotné servírování se zjednodušilo. Hrnce a servírovací konvice nahradily keramické rychlovarné konvice, které vodu ohřejí raketovou rychlostí, jsou levné, ale stále mohou vypadat krásně jako ty u babičky. 

Stylové keramické rychlovarné konvice

Moderní keramické rychlovarné konvice

Jedním z materiálů, ze kterého se vyrábějí dnešní rychlovarné konvice, je keramika. Nelze říct, že tento typ patří mezi nejprodávanější, avšak keramické rychlovarné konvice nabízejí celé spektrum vlastností, které nelze při výběru tohoto kuchyňského spotřebiče přehlédnout. Podívejte se na to, proč je keramická konvice super volbou.

Vypadají retro

Keramická konvice vypadá na první pohled jako kdyby pocházela z minulosti. Pokud jste nenarazili na absolutní babičkovský retro model, bude vám tento druh rychlovarné konvice připomínat klasický keramický čajník. Přesně ten s víkem v horní části. Protože konvice bývá většinou umístěná na lince, je třeba její design přizpůsobit stylu kuchyně. Dobrou zprávou je, že keramické konvice se prodávají i v moderním hávu, takže některé typy sednou i v ultramoderní kuchyni.

Moderní funkce a nezávadný materiál

U keramických konvic se nenechte oklamat jejich vnějším vzhledem. Jak se říká, nikdy nesuďte nikoho a nic podle obalu. Nové keramické konvice totiž vykonávají moderní funkce identické s klasickými rychlovarnými konvicemi z jiných materiálů.

Keramická rychlovarná konvice do kuchyně

Velkou výhodou je také zdravotní nezávadnost keramiky při vysokých teplotách, bezzápachovost při vaření vody a také to, že keramika dobře a dlouho drží teplo. Menší nevýhodou keramických konvic je jejich křehkost při neopatrné manipulaci. 

Praktické uložení topné spirály

Běžné konvice z jiných materiálů mívají často topné spirály uložené na viditelném místě. To zhoršuje čištění a údržbu konvice. Většina keramických rychlovarných konvic má skrytou topnou spirálu. Díky tomu je čištění keramických kusů mnohem jednodušší. Připravte se však na to, že kvůli skryté spirále se voda v konvici bude možná ohřívat trošku déle než v plastových nebo nerezových spotřebičích.

Stojí překvapivě málo

Když vezmete do úvahy skutečnost, že keramické konvice vypadají opravdu exkluzívně, potěšující je cena. Ta není vůbec vysoká. Ceny se pohybují od 20 eur u spotřebičů s objemem kolem 0,8 až 1 l. Konvice s běžným objemem kolem 1,5 až 1,7 l vyjdou na 30 až 35 eur, a to je mnohem méně než stojí mnohé nerezové či skleněné druhy.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie rychlovarné konvice

K čemu přihlížet při výběru keramické konvice?

Většina keramických konvic se prodává v objemu do 1 l. Tato velikost stačí, pokud žijete ve dvojici nebo nepřipravujete teplé nápoje pro více než čtyři lidi. Na přípravu jednoho čaje či kávy spotřebujete 250 ml vody. Běžné domácnosti a častí hostitelé by si měli raději koupit model s objemem minimálně 1,5 l. Nikomu se nechce vařit vodu na několikrát.

Levná keramická rychlovarná konvice

Důležitým parametrem konvice je také příkon. Ten určujte, jak rychle konvice ohřeje vodu. A to je pro vás asi nejpodstatnější. Platí, že keramické konvice vodu ohřívají pomaleji než ty z jiných materiálů. Běžný příkon kvalitních keramických konvic je někde mezi 1500 až 1850 W. Dále platí zásada, že čím je větší objem konvice, tím větší příkon budete potřebovat na co nejrychlejší ohřátí vody. 

Další vychytávky nejsou nutností, avšak pokud by se vám podařilo najít kus, který by kromě vhodného objemu a dostatečného příkonu byl vybavený ještě i takovou pojistkou proti chodu naprázdno či funkcí regulace teploty, vyhráli jste. V tomto případě jste našli dokonalou keramickou konvici.  

Ostatní druhy rychlovarných konvic

Konvice jsou dnes nejen běžnou součástí každé kuchyně, ale prodávají se v různých designech od moderních až po retro. Také se vyrábějí z různých materiálů, přičemž každý ma svoje plusy a mínusy. Faktem však je, že všechny moderní rychlovarné konvice v sobě nesou praktičnost a estetičkost zároveň.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie rychlovarné konvice

Nejdéle používaným a nejběžnějším materiálem na výrobu kuchyňských konvic je plast. Je lehký a plastové rychlovarné konvice patří k cenově nejdostupnějším. Problémem je to, že plast při ohřívání začne šířit zvláštní vůni, kterou je následně cítit i v samotné vodě. Někomu to může vadit.

Velmi oblíbené a luxusně vypadající jsou nerezové rychlovarné konvice. Perfektně zapadnou do moderních kuchyní. Tyto konvice disponují různými funkcemi, jakou je například možnost nastavit teplotu. Ceny nerezových konvic se pohybují v relacích od nejlevnějších až po dražší kusy za desítky eur. Seženete spotřebiče z lesklého i matného nerezu. Menším problémem je údržba, neboť na nerezu je vidět každá malá kapička vody.

Velkým hitem mezi moderními kuchyňskými ohřívači vody jsou skleněné rychlovarné konvice. Vyrobené jsou z tvrzeného skla, které je přizpůsobené vysokým teplotám. Jsou transparentní, takže přesně vidíte, kolik vody jste do nich nalili. Patří však k dražším druhům spotřebičů. Výhodou je snadná údržba a nezávadnost materiálu. 

Stylové keramické rychlovarné konvice

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie rychlovarné konvice

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Simona Halásová

Jmenuji se Simona a jsem tak trochu schizofrenik. Vystudovala jsem mezinárodní vztahy, pracovala v nadnárodní korporaci, navrhla se sestrou kolekci...


Komentáre

11/09/2019 10:30
LK

krásné kousky :)

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...Publikováno dne: 03.09.2019
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky

Vysávání s klasickými vysavači na filtrační sáčky často představuje pro alergiky hotovou noční můru. Skvělou náhradu byste proto mohli najít ve vysavačích s vodní filtrací. Jak vybrat...

Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač? Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač?

Kuchyňské kráječe a elektrická struhadla na zeleninu – najlepší pomocníci při strouhání brambor či mrkve Kuchyňské kráječe a elektrická struhadla na zeleninu – najlepší pomocníci při strouhání brambor či mrkve