Nejlepší powerbanky mají kapacitu 20000 mAh. Jsou levné a mají dobré recenze

I vy máte občas pocit, že vám docházejí baterky? Ale v tom případě vám možná pomůže šálek dobré kávy, energetický drink nebo kvalitní spánek. Pro každého něco jiného. Avšak pokud dochází baterka vašemu mobilu, tabletu, notebooku, bezdrátovým sluchátkám nebo řadě další dobíjené elektroniky, máme pro vás řešení.

Nejlepší powerbank k nabíjení elektroniky

Obstarejte si powerbanku. Powerbanky jsou v dnešní době skutečným hitem. Na dlouhých cestách jsou pro mnohé nezbytným společníkem.

Oblíbené produkty

Co je powerbanka?

Pro ty, kteří ještě o tomto vynálezu 21. století neslyšeli, to rádi ozřejmíme. Powerbanky jsou externí, přenosná zařízení fungující jako zdroj energie, díky kterému můžete dobíjet jiná zařízení nebo příslušenství. V jednoduchosti řečeno, powerbanky jsou záložním zdrojem energie, který nabije váš mobil, smartphone, tablet, GPS nebo notebook.

V překladu je tedy powerbanka externí baterie. Jde o akumulátor, který disponuje určitou kapacitou. Připojením za pomoci USB nebo mikro USB výstupu tedy připojíte jakékoliv zařízení a následně ho za pomoci powerbanky dobíjíte.

Jak vybrat powerbanku?

Nabídka na trhu v tomto segmentu je skutečně bohatá. Powerbanky se liší především designem, účelem a hlavně kapacitou akumulátoru. Čím vyšší kapacita akumulátoru, tím vícekrát můžete zařízení nabíjet. Absolutním hitem jsou powerbanky s kapacitou 20 000 mAh. Jaké jsou vaše možnosti? Které powerbanky jsou nejlepší? Čeho všeho si při výběru všímat?

Množství potřebné energie

Nejdříve musíte poznat vaši spotřebu. To znamená, jaké zařízení budete nabíjet, kolik zařízení budete nabíjet a také jakou kapacitu baterie mají jednotlivá zařízení. Tímto způsobem budete umět určit powerbanku s potřebnou kapacitou.

Pokud tedy máte telefon, který má kapacitu baterie 3 600 mAh a vy si opatříte powerbanku s kapacitou 10 000 mAh, váš mobil nabije minimálně 2 x z 0 na 100 %. Logicky se tedy vyplatí investovat do powerbank s větší kapacitou baterie. Nabíjet tak můžete i zařízení s větší kapacitou zdroje. Jak jsme uváděli, nejpopulárnější jsou powerbanky s kapacitou až 20 000 mAh, které jsou poměrem cena/výkon nejlepší volbou.

Powerbank s velkou kapacitou

 TIP: Skutečná kapacita powerbanky je přece jen jiná než uvádí výrobce. Existuje však jednoduchý výpočet, kterým zjistíte skutečnou kapacitu powerbanky.

10 000 mAh (powerbanka) x 3,7 V / 5 V = 7 400 mAh. Kapacitu baterie krát napětí vydělíme 5 V. Takto dostaneme výslednou kapacitu každé powerbanky, stačí dosadit správnou hodnotu mAh.

Typ baterie

Velmi podstatným rozdílem v segmentu powerbank je také i používaný typ baterie. Ty se dělí na dva druhy. Tím nejznámějším jsou Li-ion, neboli Lithium Iontové baterie, které jsou nejčastěji používané. V zásadě jde o kvalitní baterie, které však častým používáním ztrácejí na své výdrži.

Naproti tomu Li-pol baterie, známe také jako Lithium Polymer, jsou baterie menší velikosti a s modernější technologií. Problémem však bývá, že jsou dražší, ale pro změnu jejich samovybíjení je minimální. Pokud tedy máte možnost sáhnout po Li-pol baterii, určitě tak udělejte.

USB výstupy

Každá powerbanka je vybavená USB výstupem. Rozdíl je v tom, že některé jsou vybavené jedním a jiné dvěma nebo třemi.

Nabíjení elektronických zařízení přes powerbank

Co je výhodou více vstupů? Především hlavně to, že nabíjet můžete hned dvě nebo tři zařízení současně. Je však jen a jen na vás, zda víc USB výstupů využijete.

Odolnost a povrchová úprava

Samozřejmě v kategorii powerbank najdeme různé barvy, tvary, motivy nebo specifické ornamenty. Pokud si někdo potrpí na dobrý design, určitě má z čeho vybírat. Každopádně, pokud chcete powerbanku využívat na cestování, důležitá pro vás bude její hmotnost. Zbytečně velká zátěž nebo velké rozměry nejsou právě výhodou. Samozřejmě přímá úměra platí i zde. Čím je kapacita baterie vyšší, tím je větší a těžší i powerbanka.

Následně je zde odolnost powerbanky. Ta se vám určitě bude hodit v případě, že se chystáte například do přírody. Voděodolnost a povrchová úprava je určitě vítaná. Obvykle je povrch upravený pogumováním nebo chráněný tvrzením plastem.

Rychlost nabíjení a výstupní napětí

Ta je daná tzv. výstupním proudem uváděným v ampérech. Ideální tedy je, když je výstupní proud co největší. Logicky, powerbanka s menší kapacitou baterie určitě nebude mít výstupní proud než výkonnější powerbanky.

Například pokud máme powerbanku s výstupním proudem 1 000 mA = 1 A, tak 2 000 mAh baterii dokáže nabít během 2 hodin. Tady však je třeba myslet na to, že i zařízení mají určité omezení, co se vstupního proudu týká. Mnoho smartphonů nebo tabletů nepřijme více než 2 100 mA za hodinu.

Powerbank k nabíjení smartphonu

Tento údaj nám v podstatě určuje, jaké zařízení můžete powerbankou nabíjet. Výstupní napětí se uvádí ve voltech = V. U většiny zařízení se preferuje nabíjení prostřednictvím USB, respektive mikro USB výstupu, který však zpravidla slouží na napájení. To znamená 5V/5,5V výstupní napětí. Využívají ho mobilní telefony, smartphony, tablety nebo navigace.

Nabíjení powerbanky

Ani powerbanka není nevyčerpatelná. Potom, co energii dá, musí ji opětovně také přijmout. Logicky je tedy nutné, abyste powerbanku nabili. Na to se nejčastěji využívá mikro USB výstup jako u většiny telefonů. Setkat se můžete i s mini USB.

U některých powerbank je tento napájecí kabel součástí balení. U jiných je potřebné si tento kabel koupit. U moderních powerbank je také možné, že USB výstup je například zabudovaný přímo v powerbance. Stačí ho jen vysunout a můžete ho dobíjet.

Nabíjet powerbanku můžete také prostřednictvím solární energie. Powerbanky mají obvykle plochu určenou pro solární panel, který je možné odkrýt a powerbanka se tak nabíjí prostřednictvím světla. Ideální jsou například při výletech do přírody, kde nemáte k dispozici elektrickou síť. Jde o externí solární powerbanky.

Příslušenství a funkce

Začneme funkcemi. Těch mnoho není. Vlastně jsou jen dvě. Indikátor stavu baterie a indikátor nabíjení. LED diody vám určují, na kolik je batérie powerbanky nabitá, také je dobře, když je powerbanka vybavená diodou, která signalizuje, že powerbanka nabíjí.

Powerbank s indikátory baterie v pouzdře

Příslušenstvím může být vestavěné LED světlo. Také potěší ochranné pouzdro nebo váček. Potěší už i vzpomínaný USB kabel, který má sloužit pro napájení powerbanky.

Levné neznamená kvalitní

Levná powerbanka rozhodně neznamená, že jste trefili na dokonalou kvalitu. Často jde o značky, které jsou neznámé a jde o jakési napodobeniny powerbank, které se tak jen tváří. Vyplatí se sledovat recenze, také vybírat powerbanky od výrobců, kteří mají aspoň nějaké reference. Množství laciných powerbank je totiž kazových, nebo dokonce časem nefunkčních. Ověřenými výrobci jsou ADATA, Xiaomi nebo GoGen.

Nejlepší powerbanky

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.Publikováno dne: 11.02.2019
Hodnocení článku:
(95%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Delimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří peníze Delimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří peníze

Pokud hledáte pěkný design, kvalitní materiál a sadu, díky níž bude výbava vaší kuchyně kompletní, vyberte si Delimano Stone Legend CopperLUX. Prozradíme vám její největší výhody i...

Kávovary DeLonghi jsou nejlepší, říkají recenze Kávovary DeLonghi jsou nejlepší, říkají recenze

Zvažujete koupi kávovaru, ale nemůžete si vybrat tu správnou značku? V našem článku vám prozradíme, proč lidé považují za to nejlepší na trhu italskou značku DeLonghi!

Recenze Tescoma hrnců odhalí nejlepší sady i na indukci Recenze Tescoma hrnců odhalí nejlepší sady i na indukci

Značka prezentuje svoji kvalitu po celém světě. Pokud se ptáte, proč jsou Tescoma hrnce tak dobré, v následujícím článku vám s určitostí odpovíme. Čtěte a dozvíte se všechno podstatné!