Sada hrnců Tescoma, Tefal, Zepter, Delimano a Berghoff. Kvalitní hrnce na vaření

Bez kvalitní sady hrnců to v kuchyni může být občas náročné. Při výběru hrnců na vaření vsaďte na reference uživatelů a jejich předchozí zkušenosti. Které sady hrnců jsou nejlepší a nezklamou?

Sada hrnců do kuchyně

Dnes jsou na trhu sady hrnců od různých výrobců a v různých cenových relacích. Primární trhu dominují renomované značky. Důvodem je, že hrnce Tefal, Zepter, Delimano, Berhoff nebo kvalitní hrnce Tescoma jsou ověřeny praxí. Proto jsou pro mnohé spotřebitele ideální výbavou kuchyňského vybavení. Totiž ne každý výrobce však i adekvátní kvalitu ačkoli cenou mohou více zákazníků upoutat. Proč je sada hrnců nejlepší volbou a které koupi neprohloupíte?

Oblíbené sady hrnců


Sada hrnců a její výhody

Sahali jste kdysi při koupi nádobí po různých barvách, velikostech a na výrobci vám příliš nezáleželo. Mnohé domácnosti jsou ještě dnes vybaveny klasickými smaltovanými hrnci. Samozřejmě, i ty mají své výhody a na trhu jich najdete stále velké množství, ale technologie výroby se posunula vpřed a riziko připálených jídel je daleko nižší i díky kvalitním hrncům v kuchyni.

Koupě hrnců jednotlivě je většinou méně výhodná. Zároveň nidky nekoupíte celou sadu, kterou byste potřebovali. Trendem je, pokud má kuchyňské nádobí určitou „rovnošatu“ a hrnce různého druhu nepůsobí jako vykoupené z bazaru. Jednoduše, nákup sady hrnců se z praktického hlediska vyplatí. Zároveň máte jistotu, že sada zahrnuje vše co pro kvalitní vaření potřebujete. Od malého hrnce na vaření vajec až po hrnec na vaření nedělní polévky. Navíc koupě sady hrnců je výhodnější iz hlediska vytížení vašeho finančního rozpočtu. Pravidelné akce na set hrnců od různých výrobců jsou poměrně časté.

Proč si koupit kvalitní sadu hrnců?

  • Hrnce pro všechny účely v jednom balení
  • Jednotné designové provedení
  • Stejné kvalitativní vlastnosti
  • Cenově výhodná koupě
  • Možnost vybrat si z široké nabídky výrobců
  • Různá provedení materiálů hrnců

Kvalitní sada hrnců

Kvalitní kuchyňské hrnce na vaření dle materiálu

V rámci nabídky na trhu dnes výběr nezačíná a nekončí u smaltovaných hrnců. Na výběr máte z více možností. Vzhledem k tomu, že kuchyňské hrnce si pořizujete na dlouhé období, nevyplatí se zcela na nich šetřit. Doporučujeme vám podívat se na reference jednotivých setů hrnců od zákazníků.

Smaltované hrnce

Klasický materiál, který používá v kuchyních ještě mnoho dnešních domácností. Smaltované hrnce jsou vyrobeny ze směsi hliníku a litiny (křemičitá slitina). Smalt je velmi trvanlivý, ale zároveň křehhý především při neopatrné manipulaci. Zároveň smaltovým hrncem neprospívají náhlé změny teploty. Při teplotních šocích hrozí odlupování povrchu hrnce. Jde sice často o levné sady hrnců, ale na jejich kvalitu můžete doplatit. Nejlepší smaltované hrnce by měly být těžší a neměly by působit jako vyrobené z tenkého plechu.

Nerezové hrnce

Nejrozšířenější druh materiálu je v rámci kuchyňského vybavení právě nerez. Je moderní, odolný a velmi univerzální. Sady nerezových hrnců jsou velmi populární díky svým skvělým vlastnostem. Často jsou vybaveny dvojitým až trojitým dnem, mají nepřilnavý povrch ai v případě připálenin se snadno čistí. Přestože hůře drží teplo, velmi rychle se zahřívají.

Jsou odolné vůči korozi i vůči nárazům. Také však pozor na sady nerezových hrnců, které jsou podezřele levné. Problematická může být tloušťka použitého materiálu. Tento druh můžete najít také pod označením, jako nerezové hrnce. Vhodné jsou i do pečicí trouby. Nerezové hrnce s dvojitým dnem nepřipalují a lépe vedou teplo.

Litinové hrnce

Litina je ve skutku vděčným materiálem, který je však dražší a hrnce jsou poměrně těžké. Dříve než litinové hrnce se používají panivce a pekáče. Litinové nádobí má skvělou tepelnou vodivost i stabilitu. Hrnce perfektně odolávají prudkým změnám tepla. Třeba se však o ně starat. Po vypálení před prvním použitím za použití oleje a jeho přepalování se vytvoří přirozená nepřilnavá vrstva. Litinu je dobré při delším skladování udržovat mírně mastnou za pomoci rostlinného nebo živočišného tuku. Lépe tak odolává korozi. Vhodné jsou také jako hrnce na indukci nebo do pečicí trouby.

Měděné hrnce

Dnes už jsou tyto hrnce méně používány, přestože mají dobré kvalitativní vlastnosti. Nádobí je relativně náročné na údržbu, nesmí do myčky nádobí a navíc je poměrně drahé. Vyplatí se kupovat výhradně sady hrnců, samostatné hrnce jsou často velmi předražené. Výhodou mědi je skvělá tepelná vodivost. Často však překvapí vyšší cenou. Oproti konkurenci ničím nevyniká.

Keramické hrnce

Keramické sady hrnců jsou často přironávány k litině. Cena keramického nádobí je poměrně vysoká, zvláště pokud máte zájem o vícečlenné sady hrnců. Povrch je přirozeně nepřilnavý a trvanlivý. Rozhodně ale nevydrží věčně. Povrch je každým použitím citlivější a při narušení struktury ztrácí své kvalitativní vlastnosti. Proto je při manipulaci s ním nutná opatrnost. Kreamika se rychle zahřívá, mají-li keramické hrnce magnetické dno, jsou vhodné také na indukční sporáky.

Hrnce vyrobené z jemné jílovité hmoty jsou označovány jako kameninové hrnce. Mají podobné vlastnosti jako keramika. Rovnoměrně a rychle přenášejí teplo. Vyznačují se specifickou "kamínkovou - zrnitou" strukturou na povrchu.

keramicky hrnec a jídlem

Titanové hrnce

Nebyly by tak drahými, má je doma každý. Povrch je odolný, má vynikající tepelné vlastnosti, odolává prudkým změnám tepla a rovněž je vhodný i do pečicí trouby. Odrazuje však vysoká cena. Titanový povrch perfektně vede teplo a udržuje dlouho teplo, které zároveň kumuluje.

Teflonové hrnce

Teflon je pro mnohé znakem toho, že se nikdy nic nepřipálí. Vězte však, že teflon je velmi citlivý materiál a je třeba mu věnovat zvýšenou péči. Při narušení celistvosti je teflon prakticky neúčinný. Při teplotě nad 260°C se navíc tvoří karcinogenní látky. V teflonu byste neměli připravovat smažené pokrmy.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie hrnce

Hrnce na indukci, plynový sporák i sklokeramiku

Při výběru tento parametry určitě neopomínejte. Můžete mít i ty nejlepší hrnce na světě, ale pokud zjistíte, že je nelze použít na indukčním sporáku, který máte doma v kuchyni, zbývá vám nic jiného než hrnce vrátit. Kuchyňské hrnce jsou vyráběny z různých materiálů. Záleží na tom, na jaký druh topné plochy jsou hrnce určeny. Podle toho i vybírejte. Některé hrnce jsou univerzální a lze je používat na všechny druhy topných ploch.

  • Sklokeramická deska
  • Elektrická indukční deska
  • Plynový sporák

Sada hrnců s pánví

Jaké hrnce koupit?

V případě indukce je důležité, aby měl hrnec. feromagnetické vlastnosti. Sady hrnců na indukci musí mít výrobcem uváděno, že jsou na typ takového topného tělesa vhodné. Obecně jsou k indukci vhodné nerezové hrnce (is keramickou povrchovou úpravou), keramické hrnce (kovové dno) či měděné hrnce. Přijatelné jsou pro indukční varné desky také litinové hrnce.

Výrobce by měl vždy udávat i informaci, zda je kuchyňský hrnec vhodný do trouby. Žádný plast není tak odolný, aby odolal teplotě v troubě. Hrnce s plastovými nebo dřevěnými úchyty do trouby nikdy nedávejte. Pokud si pořídíte novou sadu hrnců na indukci nebo hrnce na plynový sporák, pořádně si prostudujte, jaká jsou doporučení výrobce.

Kvalitní hrnce Tescoma, Tefal, Zepter, Berghoff i Delimano

Na trhu s hrnci existují desítky možná až stovky výrobců hrnců, kteří prohlašují, že právě ty je nejlepší volbou. Sáhněte po ověřených výrobcích. Nejčastější volbou a zlatou střední cestou jsou sady hrnců Tescoma. Nabízejí řadu alternativ, ze kterých si určitě budete umět vybrat. Kromě dražších prémiových hrnců i cenově dosutpné a kvalitní varianty.

Mezi oblíbené patří také hrnce Tefal, Delimano, Zepter či kvalitní hrnce Begrhoff i Berlingerhaus, kteří ovšem patří do vyšší cenové kategorie, kvalitativní parametry splňují však na jedničku.

Zárukou skutečné kvality jsou vždy zkušenosti lidí. Nejlepší hrnce na plynový sporák, indukci či sklokeramickou varnou desku vyberete díky recenzím hrnců a zkušenostem ostatních zákazníků.

Starší modely, které se již neprodávají

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář

Vzhlédnite také naše inspirace

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...Publikováno dne: 19.03.2019
Posledná aktualizácia: 06.03.2023
Hodnocení článku:
(87.6%)

V této kategorii najdete i:

Bavlna, krep, flanel, damašek? Ložní prádlo pro děti i dospělé musí být pohodlnéBavlna, krep, flanel, damašek? Ložní prádlo pro děti i dospělé musí být pohodlné

Průměrný člověk prospí 26 let ze života. Postel je tedy velmi důležitou součástí našeho bytí. No a její neoddělitelnou součástí je zase ložní prádlo.

Bonami se zapojí do akce Nákupy Ona Dnes. Se slevovým kódem nakoupíte levnějiBonami se zapojí do akce Nákupy Ona Dnes. Se slevovým kódem nakoupíte levněji

Oblíbený e-shop Bonami.cz se letos zapojil do akce Nákupy OnaDnes nabízí všem možnost nakoupit o něco levnější.

Taktické brýle, hodinky i rukavice – profi výbava nejen na airsoftTaktické brýle, hodinky i rukavice – profi výbava nejen na airsoft

Pro taktické vybavení je charakteristická vysoká míra užitečnosti a především komfortu (například i díky různým moderním „vychytávkám“). Co všechno pod tento pojem spadá?