Recenze Bosch SMV46KX01E, výborné myčky nádobí

Myčka nádobí je dnes běžným domácím spotřebičem téměř v každé domácnosti. Praktický pomocník, který ušetří čas i peníze. Mytí nádobí nikdy nebyla příliš oblíbená aktivita.

Myčka nádobí Bosch

Sehnat kvalitní model, který bude vyhovovat vámi stanoveným nárokům, je někdy velmi komplikované. Jak v našem testu obstála vestavěná myčka nádobí Bosch SMV46KX01E. Dočtete se v následující recenzi.

Obchody, kde koupíte online:

Bosch nezklame

Bosch je značkou kvality, která má dlouhou tradici v mnohých oblastech. A co je důležitější, vyznačuje se spolehlivostí a kvalitním servisem. Produkty této značky jsou prodávané ve více než 150 zemích po celém světě. Německá kvalita a preciznost se ukazuje i v segmentu myček nádobí. Model Bosch SMV46KX01E jsem si vybíral na základě hodnocení a recenzí, které jsem si přečetl. Zároveň mě zaujaly i samotné parametry tohoto modelu. Příznivé ohlasy mě přesvědčily o tom, že vyhlášená kvalita značky Bosch má možná něco do sebe. A jak nakonec německý Bosch v našem testu obstál?

Ekonomická a všestranná

Krásné a čisté kuchyňské nádobí je přesně to, co od myčky nádoby čekáme. Vestavěná myčka Bosch SMV46KX01E by měla tato kritéria splňovat do puntíku. Klasická „šedesátka", tedy 60 cm šířka a hloubka 55 cm jsou klasickým a ideálním rozměrem pro 4člennou rodinu. Myčka tímto způsobem pojme až 13 souprav kuchyňského nádobí.

Myčka nádobí Bosch SMV46KX01E

Rušit vás myčka nebude ani při mycím cyklu, nebo při napouštění vody. Největší hluk dosahuje hodnoty jen 46 dB. Energetická třída této myčky je A++. Ekonomický provoz potvrzuje i hodnota spotřeby vody. Za rok je to průměrně 2660 l. Spotřeba vody v ECO režimu je 9,5 litru při jednom mycím cyklu. Roční spotřeba elektrické energie je na úrovni 262 kWh. Motor je výkonný, tichý a ohřev vody probíhá přímo v mycím prostoru. Tím pádem nedochází k tepelným ztrátám.

Co však ještě myčka nabízí, jsou inovativní mycí programy, které si můžete jednoduše nastavit. Myčka BOSCH SMV46KX01E jich má konkrétně 6. Nechybí nejpoužívanější ECO program a také rychlý program, který trvá 60 min. Předmytí, automatický režim nebo intenzívní při teplotě 70 °C, který si poradí i s připáleninami. Oproti některým modelům z konkurence disponuje programem extra sušení. Pokud chcete umývat čistě jen sklenice, při teplotě 40 °C máte k dispozici speciální program s prodlouženou dobou sušení. Program HygienaPlus je určený pro antibakteriální mytí a jde o krátký 10min program, který garantuje maximální čistotu.

Praktická a inovativní

Systém košů VarioFlex není u Bosch myček nádobí nic nového a dokonale splňuje všechna kritéria. Horní koš lze nastavit na 3 výškové úrovně. Příborová zásuvka Vario nabízí dostatek prostoru a sklopné přihrádky v horním koši umí také nabídnout vysokou flexibilitu rozložení kuchyňského nádobí. V dolním koši také můžete přihrádky sklápět.

Prostor na odkládání nádobí

Myčka nádobí disponuje standardním LED displejem. Kromě toho má indikátor nedostatku soli, nedostatku leštidla a nechybí ani ochranný systém AquaStop. Po dokončení mycího cyklu uvítáte zvukovou signalizaci. Pokud chcete program přerušit, funkce odloženého startu vám to umožní. AquaSenzor se stará o optimální spotřebu vody a energie. Mezi vychytávky lze zařadit červené bodové světlo, které se v době probíhajícího mycího cyklu promítá na podlahu.

Silné stránky

Při prvním zapnutí myčky mě mile překvapil její skutečně tichý chod. Motor s příkonem 2 400 W nevytváří žádný nadbytečný hluk. Ještě víc mě potěšil systém rozmístění košů VarioFlex. Do myčky se toho vejde opravdu dost a při rozumném uložení možná i víc, než se zdá.

Také potěší variabilita programů. Klasický ECO režim je velmi úsporný a zároveň spolehlivý. Výsledek mytí nádobí skutečně neměl chybu. Ať šlo o zaschnutou nečistotu, nebo mastné skvrny, Bosch nikdy neměl problém. Pokud se těšíte z maličkostí, potěší i bodové světlo, které signalizuje aktivní mycí cyklus.

Prostor na odkládání talířů

Spotřeba vody za sledované období byla přiměřená hodnotám, které udává sám výrobce. Mezi silné stránky této myčky bych zařadil také proces sušení. Na skle nezanechává kapky a nádobí je dokonale suché. Někomu se na první pohled může zdát ovládání komplikované, ale pravda je taková, že návod číst ani nemusíte. V tomto případě bylo ovládání skutečně jednoduché a návod jsem použil pouze pro nastudování délky programů.

Obchody, kde koupíte online:

Je třeba zapracovat

Ačkoliv pro domácnosti, kde nejsou malé děti, je to bezpředmětné, myčka nádobí není vybavená dětskou pojistkou. Někdo to může považovat za velké mínus, není to ale nic tragického. Se spotřebou vody by to bylo v pořádku, ale ohřívání vody přímo v mycím prostoru má za následek zřejmě vyšší spotřebu el. energie. Ne však příliš. Jde o zhruba 262 kWh, což je proti konkurenci o trochu víc.

Plastové části myčky

Vnitřek myčky má poměrně hodně plastů, což trochu kazí dojem z kvality zpracování. Jejich odolnost se ukáže určitě až při delším používání. Při rychlém programu (VarioSpeed) by člověk čekal rychlé umytí, možná až expresní. Nejkratší program, mimo oplachu, však trvá 60 minut. Chyběl mi na displeji údaj o zbývajícím času do ukončení programu. Řešené je to LED indikátorem.

Závěr

Vestavěná myčka nádobí Bosch SMV46KX01E je při poměru cena a kvalita skvělým produktem. V této kategorii je cenovka na úrovni 10 000 Kč velmi přívětivou. Za tuto cenu dostanete domácí spotřebič, který se postará o lesk vašeho kuchyňského nádobí. Vyzvednout musím tichý chod, nízkou spotřebu vody, ovládání a nastavení šesti mimořádně účinných programů. Naopak méně mě potěšila rychlost mytí při rychlém programu a tak trochu „levně" působící plastové koše. Bosch však doporučuji, protože výsledek mytí byl vždy stoprocentní. Celkově Bosch získal 7/10.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.Publikováno dne: 13.06.2019
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!

Tento výrobce patří v segmentu vysavačů mezi zaručenou kvalitu. Po více než třech měsících používání přicházíme s recenzí tohoto produktu. A jak si Kärcher počínal?

Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!

Otestovali jsme pro vás vysavač v kombinaci s parním mopem Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Jak si vysavač a mop v jednom počínal v našem testu? Čtěte dál a dozvíte se všechno podstatné.

Recenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovarRecenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovar

Díky automatickým kávovarům si pohodlně můžete připravit kvalitní šálek kávy i doma. Skvělým pomocníkem bude DeLonghi ECAM 22.110 B.