Beurer MK 500 simulátor mořského vzduchu – recenze, zkušenosti, test

Kvalita ovzduší výrazně ovlivňuje, jak se nám dýchá. Platí to hlavně v rušných městech, o čemž svědčí i nárůst počtu lidí s astmatem, respiračními onemocněními a alergiemi. Právě jim dokáže ulehčit dýchání pomůcka, jakou je Beurer MK 500, zvlhčovač, čistička vzduchu a simulátor mořského vzduchu v jednom.

Beurer MK 500 recenze

Podívali jsme se na to, jakým způsobem tento přístroj funguje, jaké jsou jeho plusy a mínusy i na to, zda má další zajímavé funkce.

Simulátor mořského vzduchu Beurer MK 500

Vlhký mořský vzduch plný minerálů dokáže aspoň částečně zlepšit dýchání astmatiků a alergiků. Svěžest mořského vzduchu si můžete přinést i k sobě domů. Beurer MK 500 totiž dokáže simulovat mořský vzduch v pohodlí vašeho domova. Využívá totiž patentovanou technologii, která vzduch nejen zvlhčuje, ale také ho i čistí, sterilizuje, ionizuje a dodává mu minerály. Simulátor mořského vzduchu má velkou nádržku s vodou, kterou rozprašuje do okolí, přičemž ji obohacuje o minerály mořské soli. Vzduch přitom prochází filtrem, který z něho odstraňuje prach, pyl a jiné malé částečky, které mohou způsobovat podráždění.

Zvlhčovač/čističku vzduchu je možné použít v menších i větších místnostech, protože dokáže zvlhčit vzduch v místnostech s velikostí 50 m2. Nastavit si můžete různé intenzity rychlosti ventilátoru, a to ve 3 rychlostních stupních. V noci si můžete zvolit noční režim s tichým provozem, který nebude rušit váš spánek. Velmi praktická je funkce časovače – zvlhčovač se vypne po vámi zvoleném čase v rozsahu 1–24 hod.

Jak Beurer MK 500 simuluje mořský vzduch

Zvlhčovač/čistička vzduchu Beurer MK 500 využívá unikátní technologii na simulaci ovzduší jako na mořském pobřeží. Chtěný efekt docílí kombinací vlhčení vzduchu, ionizací, vytvářením vánku a využíváním mořské soli obohacené o minerály a další prospěšné látky. Spojením těchto prvků navozuje atmosféru jako u moře. Přiložená mořská sůl je vyráběná ze 100 % přírodních solí a skládá se z minerálů jako sodík, hořčík, vápník, draslík, jód a dalších přes 65 stopových prvků. V návodu najdete vysvětlení, jaké množství mořské soli je potřebné použít a můžete si ho přesně odměřit za pomoci odměrné nádobky v balení.

Přístroj funguje v 5 krocích:

 1. Nádržka na vodu je naplněná směsí vody a speciální mořské soli.
 2. Ventilátor vhání vzduch dovnitř, který prochází přes filtr, čímž se zbavuje 70 % prachu, nečistot, pylů, zvířecích chlupů a dalších částic znečišťujících vzduch.
 3. Integrovaná UVC lampa dezinfikuje vodu v nádržce a zbavuje ji až 99 % bakterií a mikroorganismů.
 4. Vzduch, který prochází zvlhčovačem, je obohacený o minerály a stopové prvky z mořské soli, která se odpařuje do vzduchu.
 5. Celý proces dotváří ionizace ionizátor očišťuje a ionizuje mineralizovaný vzduch předtím, než se vypustí ze zvlhčovače do prostředí.

Simulátor mořského vzduchu Beurer MK 500

LCD displej zobrazuje čas i rychlost ventilátoru

Zvlhčovač vzduchu je vybavený přehledným LCD displejem s tlačítky, kterými je možné ovládat všechny funkce. Displej ukazuje 4 údaje:

 • Zbývající čas – když si zvolíte funkci časovače, zbývající čas do vypnutí přístroje se zobrazí v horní části displeje.
 • Indikátor výměny UVC lampy – Tento indikátor vás upozorní, když UVC lampa nefunguje správně nebo je potřebné ji vyměnit. Lampa má životnost přibližně 9 měsíců.
 • Indikátor výměny filtru – Upozorní vás na to, že je čas vyměnit všechny filtry, tedy vodní filtr a předfiltry. To, jak často bude potřebné je vyměnit, záleží na frekvenci používání, což může znamenat každých 6 měsíců nebo při intenzívním používání i každé 3 měsíce.
 • Rychlost ventilátoru – Poslední údaj ukazuje intenzitu rychlosti ventilátoru. Vybrat si přitom můžete ze 3 stupňů.

Nechybí ventilátor, časovač ani spánkový režim

Zvlhčovač nabízí několik funkcí, které určitě využijete. Dají se ovládat jednoduše tlačítky na displeji. Jde o následovné funkce:

 • Ventilátor – Používat můžete 3 rychlosti ventilátoru, které si můžete nastavit jediným tlačítkem.
 • Časovač – Tlačítkem s hodinami je možné nastavit časovou délku, kdy chcete, aby se přístroj vypnul. Nastavit si ji můžete v rozmezí 1–24 hodin.
 • Spánkový režim – Zvolit si ho můžete během noci a spánku. Tehdy se hladina hluku sníží, takže vás ventilátor nebude rušit.

Beurer MK 500 ovládání

Použití je poměrně jednoduché

Čistička vzduchu Beurer MK 500 se používá velmi jednoduše. Při prvním použití vás čeká několik počátečních nastavení, která však hravě zvládnete. Jde o založení předfiltrů, které se snadno vkládají do držáku na předfiltry. Pomůže vám návod s obrázky. Dále je potřebné založit vodní filtr s držákem, který se vkládá do nádoby na vodu. Po počátečním umístění filtrů můžete začít přístroj používat.

 • Do nádržky na vodu nalejte čerstvou vodu z vodovodu až po značku MAX.
 • Nasypte do ní přiloženou mořskou sůl Maremed s přesným dávkováním podle návodu. Na dávkování použijte odměrku v balení.
 • Založte vrchní kryt a přístroj umístěte na pevný, stabilní a suchý povrch. Měl by mít aspoň 30 cm prostoru z každé strany, aby stěna nebo nábytek neblokovaly přívod a vývod vzduchu.
 • Napájecí adaptér zapojte do sítě a zvlhčovač spusťte on/off tlačítkem.
 • Počkejte asi 3 minuty, kdy se sterilizuje voda v nádržce. Potom, co tlačítko ventilátoru přestane blikat, můžete zvlhčovač/čističku vzduchu nastavit podle preferencí – tedy rychlost ventilátoru, časovač nebo noční režim.
 • Zařízení se vypne uplynutím časovače nebo ho můžete vypnout manuálně on/off tlačítkem.

Vodu v nádržce je potřebné doplnit, když dosáhne úroveň značky MIN. Vodu doplňujte nebo vyměňujte vždy jen při vypnutém přístroji. To samé platí pro filtry nebo UV žárovku – přístroj musí být vždy vypnutý a vytažený ze sítě. Výměna filtrů a žárovky je však úplně jednoduchá a v návodu najdete i obrázkový postup.

Technické parametry

 • Příkon: 24 W
 • Hlučnost: 37 dB
 • Rychlostní stupně: 3
 • Funkce: UV světlo, ionizátor, zvlhčovač, časovač
 • Filtr: vodní
 • Kapacita vodní nádržky: 6 l
 • Pro místnost velikosti: do 50 m2
 • Rozměry: 38,4 x 34 x 30,5 cm
 • Hmotnost: 3,2 kg
 • Barva: bílá, šedá

Beurer MK 500 příslušenství

Co je součástí balení?

Zvlhčovač vzduchu Beurer MK 500 dostanete i s příslušenstvím. V balení se nachází:

 • 625 g balení speciální mořské soli Maremed, která vám vydrží na 3 měsíce,
 • odměrná nádobka na mořskou sůl,
 • vodní filtr,
 • 2 ks předfiltru,
 • napájecí adaptér.

Zkušenosti s Beurer MK 500

Uživatelé mají s přístrojem Beurer různé zkušenosti a zanechávají kladné i méně příznivé recenze. Co se týká pozitiv, vyzdvihují především design výrobku, se kterým se spojuje i jednoduchost používání. Celé nastavení a spuštění zvlhčovače trvá opravdu jen pár minut a díky obrázkovému postupu v manuálu to zvládne každý. Navíc tlačítka mají piktogramy, ze kterých je lehké porozumět, kterým tlačítkem se ovládá jaká funkce. Dále zákazníci vyzdvihují poměr ceny a výkonu přístroje, protože Beurer MK 500 toho dokáže víc než jen obyčejný zvlhčovač/čistička vzduchu. Někteří zákazníci pocítili okamžitý rozdíl kvality ovzduší a úlevu při dýchání.

Jiní zákazníci však i přes zkoušení výrobku vícekrát nezaznamenali výrazný rozdíl, ani při měření hladiny vlhkosti v místnosti. Co se týká negativ, uživatelé nebyli spokojení především s vyšší cenou, která je poměrně vysoká. Mezi nedostatky zařadili spotřebitelé chybějící návod ve slovenském jazyce nebo chybějící ovladač, protože přístroj se ovládá jen manuálně, tlačítky na displeji.

Recenze a zkušenosti s Beurer MK 500
Zdroj: Alza.cz

Co se nám líbilo

Beurer MK 500 nabízí množství funkcí – vzduch zvlhčuje, čistí, ionizuje, mineralizuje a šíří do místnosti. Co se nám na tomto přístroji líbilo, je tedy především jeho multifunkčnost. Nemusíte si kupovat zvlášť zvlhčovač a zvlášť čističku vzduchu. Tím pádem je přístroj využitelný po celý rok. V chladných měsících a během vytápění využijete zejména zvlhčování vzduchu, na jaře a v létě ocení alergici a astmatici čisticí funkci, protože tehdy se v ovzduší nachází množství alergenů.

Oceňujeme také tichý noční režim, při kterém přístroj funguje při nižší hladině hluku, aby vás nerušil při spánku. Díky této funkci můžete přístroj použít i v dětském pokoji, pro miminka a menší děti.

V neposlední řadě musíme vyzdvihnout indikátory na doplnění vody v nádržce, na výměnu filtru a na výměnu UV žárovky. Díky nim se nestane, že si nevšimnete spotřebované vody nebo že budete přístroj používat nadměrně dlouho bez výměny filtru, ve kterém se časem začnou hromadit bakterie.

Co se nám nelíbilo

Beurer MK 500 má určitě i svoje nevýhody, které musíme také uvést. V první řadě je potřebné doplňovat mořskou sůl, ale možné je použít pouze speciální mořskou sůl Maremed, a žádnou jinou. Nemůžete si tedy zvolit levnější alternativu. Spolu s dokupováním filtrů a UV lampy jde o roční náklady ve výšce přibližně 130 eur, což je poměrně dost, i když tyto náklady mohou být nižší, když přístroj používáte méně často.

Přístroj by také mohl nabízet možnost přidat do nádržky s vodou esenciální oleje, které mnozí lidé využívají např. při prochladnutí nebo při usínání. Určitě chybí dálkové ovládání, které by umožnilo jednoduše měnit nastavení i v případě umístění dále od místa, kde sedíte či ležíte.

Galéria obrázkov

Autor článku

 Stanislava Havrilová

Moje záľuby sa vždy točili okolo kreatívnych činností a jazyka. Bavilo ma kresliť, maľovať, písať a učiť sa cudzie jazyky. Aj to ma doviedlo k...


Přidat komentář

Vzhlédnite také naše inspirace

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.Publikováno dne: 14.08.2023
Posledná aktualizácia:
Hodnocení článku:
(89.6%)

V této kategorii najdete i:

Ariete Art 615 B-Cheese výrobník sýra – recenze, zkušenostiAriete Art 615 B-Cheese výrobník sýra – recenze, zkušenosti

Uvažujete nad domácí výrobou sýra, ale nevíte, kde začít? Pomozte si kompaktním výrobníkem sýra od Ariete.

Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavačRecenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač

Otestovali jsme pro vás vysavač v kombinaci s parním mopem Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Jak si vysavač a mop v jednom počínal v našem testu? Čtěte dál a dozvíte se všechno podstatné.

Recenze rýžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadl dobře v našem testu?Recenze rýžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadl dobře v našem testu?

Jednou je rýže rozvařená, jindy tvrdá, nebo dokonce připálená? Skvělým pomocníkem do kuchyně i pro zkušené hospodyňky je rýžovar Sencor SRM 1500WH.