Aromalampy – elektrické i klasické na vosky. Rozvoní celý byt

Poznáte to. Po náročném dnu v práci, kde jste byli pod tlakem od rána až do konce šichty, přijdete domů. Konečně. Sednete si na gauč, pustíte televizor a relaxujete. Něco k tomu relaxu však chybí. Příjemná vůně, která stimuluje vaše čichové buňky a při níž se ještě víc uvolníte. A právě proto existují aromalampy. Napustíte si vanu, zapálíte aromalampu a budete se cítit, jako by jste měli domácí wellness. 

Aromalampa na vonné oleje

Aromalampa (vonná lampa) je většinou keramická nádoba, ale může být i kovová nebo skleněná. Uvnitř má otvor na svíčku a nad ním nádobku na odpařování. Kromě klasické aromalampy, kde se do nádobky vkládá 40–50 °C teplá voda a pár kapek vonného oleje, existuje i aromalampa na vosk. Vosk do aromalampy představuje vhodnou tuhou alternativu k éterickým olejům a použití je stejně jednoduché. Umístěte ho do nádobky a pomocí svíčky nechte roztopit.

Vybíráme z katalogu

Zatímco v minulosti lidé na rozvonění domácnosti používali různé vonné tyčinky, bytové parfémy nebo difuzory, dnes je moderní aromalampa. Kromě vůně, kterou všechny vonné alternativy nabízely, působí aromalampa ukliňujíce a také zútulňuje domácnost. Však si jen představte tu hřejivou atmosféru a pocit pohody, bezpečí a domova, který získáte při pohledu na hořící svíčku. Svíčka hoří zpravidla 4–5 hodin, a proto je třeba zvolit takovou, aby byla nádobka na odpařování dostatečně velká. V opačném případě se může stát, že se voda odpaří příliš brzy a pak má zbytek oleje tendenci se připálit.  

Klasická nebo elektrická 

Cena aromalampy se liší podle vícera faktorů. Nejlacinější klasické aromalampy se dají sehnat už od 2 eur. Existuje však například také aromalampa, která vytváří efekt mlhy, taková, kde si můžete zkombinovat vícero vůní, nebo dokonce elektrická aromalampa, která místo svíčky potřebuje zásuvku. U každé z nich se cena pohybuje od 20 eur. 

Aromalampa na aromaterapii 

Aromalampa se používá také v rámci aromaterapie. Nádherná vůně květů, listů, lesa, ovoce a podobně, to je aromaterapie. Používá přirozené vůně, které příznivě působí na organismus. Pomáhají předcházet onemocněním, harmonizovat tělo a duši a také přispívají k celkové pohodě.

Vybíráme z katalogu

Éterické oleje nebo vosky se dají koupit v obchodech s dárky, bylinářstvích, prodejnách se zdravou výživou, lepších drogeriích nebo na internetu. Vždy je třeba si dát pozor na to, aby šlo o 100% přírodní produkt. Silice, kde je uvedeno méně, například 95 %, obsahují ve zbývajících 5 % nebezpečné syntetické látky. V tom případě by olej nebo vosk působil na organismus spíše negativně. Mohl by způsobit migrénu, alergii nebo astmatický záchvat.

Vůně do aromalampy 

Každá vůně působí jinak na organismus, a proto si musíte vybrat tu vhodnou. 

Uklidňující vůně: levandule, meduňka, mandarinka, heřmánek

Stimulující vůně: rozmarýn, citron, pomaranč, máta, zázvor

Dezinfekční vůně: eukalyptus, levandule, citron, smrk, jedle, borovice, šalvěj, fenykl, čajovník

Vonné oleje do aromalampy

Stejně tak jsou na tom i silice. Každá z nich má jiné indikace. Například proti kašli, náchlazení nebo nevolnosti působí mátová silice. Na akné je vhodná amyrisová, grapefruitová nebo Ho sho silice, a na revmatismus přiaznivě ovlivňuje například kosodřevinová nebo levandulová silice. 

Velký výběr éterických olejů a silic

Ať už máte tedy zdravotní problémy, nebo chcete jednoduše jen zrelaxovat po dlouhém a náročném dnu v práci, určitě zvažte koupi aromalampy a vychutnejte si všechny pozitivní účinky, které nabízí.

Autor článku

Veronika Filipová

Jsem toho názoru, že psaní musí být vášní. Je rozdíl, pokud text napíše někdo, kdo musí a nebaví ho to, jako když ho napíše někdo, koho psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.Publikováno dne: 25.10.2018
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.