Aromalampy – elektrické i klasické na vosky. Rozvoní celý byt

Poznáte to. Po náročném dnu v práci, kde jste byli pod tlakem od rána až do konce šichty, přijdete domů. Konečně. Sednete si na gauč, pustíte televizor a relaxujete. Něco k tomu relaxu však chybí. Příjemná vůně, která stimuluje vaše čichové buňky a při níž se ještě víc uvolníte. A právě proto existují aromalampy. Napustíte si vanu, zapálíte aromalampu a budete se cítit, jako by jste měli domácí wellness. 

Aromalampa na vonné oleje

Aromalampa (vonná lampa) je většinou keramická nádoba, ale může být i kovová nebo skleněná. Uvnitř má otvor na svíčku a nad ním nádobku na odpařování. Kromě klasické aromalampy, kde se do nádobky vkládá 40–50 °C teplá voda a pár kapek vonného oleje, existuje i aromalampa na vosk. Vosk do aromalampy představuje vhodnou tuhou alternativu k éterickým olejům a použití je stejně jednoduché. Umístěte ho do nádobky a pomocí svíčky nechte roztopit.

Vybíráme z katalogu

Zatímco v minulosti lidé na rozvonění domácnosti používali různé vonné tyčinky, bytové parfémy nebo difuzory, dnes je moderní aromalampa. Kromě vůně, kterou všechny vonné alternativy nabízely, působí aromalampa ukliňujíce a také zútulňuje domácnost. Však si jen představte tu hřejivou atmosféru a pocit pohody, bezpečí a domova, který získáte při pohledu na hořící svíčku. Svíčka hoří zpravidla 4–5 hodin, a proto je třeba zvolit takovou, aby byla nádobka na odpařování dostatečně velká. V opačném případě se může stát, že se voda odpaří příliš brzy a pak má zbytek oleje tendenci se připálit.  

Klasická nebo elektrická 

Cena aromalampy se liší podle vícera faktorů. Nejlacinější klasické aromalampy se dají sehnat už od 2 eur. Existuje však například také aromalampa, která vytváří efekt mlhy, taková, kde si můžete zkombinovat vícero vůní, nebo dokonce elektrická aromalampa, která místo svíčky potřebuje zásuvku. U každé z nich se cena pohybuje od 20 eur. 

Aromalampa na aromaterapii 

Aromalampa se používá také v rámci aromaterapie. Nádherná vůně květů, listů, lesa, ovoce a podobně, to je aromaterapie. Používá přirozené vůně, které příznivě působí na organismus. Pomáhají předcházet onemocněním, harmonizovat tělo a duši a také přispívají k celkové pohodě.

Vybíráme z katalogu

Éterické oleje nebo vosky se dají koupit v obchodech s dárky, bylinářstvích, prodejnách se zdravou výživou, lepších drogeriích nebo na internetu. Vždy je třeba si dát pozor na to, aby šlo o 100% přírodní produkt. Silice, kde je uvedeno méně, například 95 %, obsahují ve zbývajících 5 % nebezpečné syntetické látky. V tom případě by olej nebo vosk působil na organismus spíše negativně. Mohl by způsobit migrénu, alergii nebo astmatický záchvat.

Vůně do aromalampy 

Každá vůně působí jinak na organismus, a proto si musíte vybrat tu vhodnou. 

Uklidňující vůně: levandule, meduňka, mandarinka, heřmánek

Stimulující vůně: rozmarýn, citron, pomaranč, máta, zázvor

Dezinfekční vůně: eukalyptus, levandule, citron, smrk, jedle, borovice, šalvěj, fenykl, čajovník

Vonné oleje do aromalampy

Stejně tak jsou na tom i silice. Každá z nich má jiné indikace. Například proti kašli, náchlazení nebo nevolnosti působí mátová silice. Na akné je vhodná amyrisová, grapefruitová nebo Ho sho silice, a na revmatismus přiaznivě ovlivňuje například kosodřevinová nebo levandulová silice. 

Velký výběr éterických olejů a silic

Ať už máte tedy zdravotní problémy, nebo chcete jednoduše jen zrelaxovat po dlouhém a náročném dnu v práci, určitě zvažte koupi aromalampy a vychutnejte si všechny pozitivní účinky, které nabízí.

Autor článku

Veronika Filipová

Jsem toho názoru, že psaní musí být vášní. Je rozdíl, pokud text napíše někdo, kdo musí a nebaví ho to, jako když ho napíše někdo, koho psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.Publikováno dne: 25.10.2018
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?