Brita Marella Cool – recenze filtrační konvice na vodu

Pitný režim je jednou z nejdůležitějších součástí každodenního života. Říká se, že dospělý člověk by měl denně vypít přes 2 litry vody. Během letních horkých dnů se toto množství zdvojnásobuje. Nejde však jen o to dodržet pitný režim, ale také o to, co váš pitný režim obsahuje.

Brita Marella Cool - recenze a zkušenosti

Nejideálnější je, když pijete čistou neochucenou vodu, nejlépe z vodovodního kohoutku nebo minerální vody. Problémem však bývá, že přestože byste chtěli pít vaši vodu, nejde to, protože se "nedá pít". Zapáchá, obsahuje mnoho chlóru nebo má nepříjemnou chuť. Vyřešte tento problém už dnes a opatřete si konvici Brita Marella Cool, která vám zajistí chutnou a zdravější vodu.

Co je to Brita Marella Cool?

Brita Marella Cool je levnější verze vodovodního filtru. Levnější, ale zato velmi účinná pomůcka jak z centrálně dodávané vody udělat zdravější a chutnější verzi. Tato filtrační konvice není určená na rychlou přípravu vody na zalévání kávy nebo čaje, ale na zlepšení kvality vody. Díky čtyřstupňovému filtračnímu systému Maxtra sníží tvrdost vody, se kterou si následně po ohřátí v běžné konvici můžete zalít kávu a čaj. Díky ergonomického tvaru se s ní snadno manipuluje i přes velký 2,4litrový objem. Kromě víka je konvice umývatelná i v myčce nádobí.

Zdravější a lepší chuť

Konvice Brita je, jak jsme už uváděli, vybavená až 4stupňovou filtrací, která za pár vteřin z centrálě dodávané vody připraví její čistější, zdravější a průzračnější verzi. Bez chlóru, pesticidů, těžkých kovů a organických nečistot, to je voda, kterou získáte od Brity. Výhodou u této konvice je, že přestože likviduje všechno škodlivé, co pitná voda obsahuje, zanechává částice hořčíku a vápníku. Na základě toho se nezmění jen vzhled vody, ale i její chuť. Začněte používat přefiltrovanou vodu z konvice Brita Marella Cool i při zalévání kávy a čaje. A vlastně, proč jen pro zalévání nápojů? Používejte ji i při vaření a chuť jídla bude určitě lepší.

Sbohem vodnímu kameni

Určitě se vám stává, že po týdnu používání rychlovarné konvice se vám na spodku kávy objevují bílé plovoucí částečky vodního kamene, které pijete.Nic příjemného, že? Ať už přímo v kávě, nebo při jeho odstraňování. A víte, že pro člověka představuje konzumace vodního kamene zdravotní riziko? Díky filtru Maxtra, který se nachází v Britě, zbavuje vodu až o 20 % nadbytečné tvrdosti. Dokonce redukuje i přechodnou tvrdost vody. Co to znamená? Jednoduše to, že když přefiltrovanou vodu budete používat i v rychlovarné konvici, předejdete tak tvorbě vodního kamene a následně prodloužíte i životnost spotřebičů. Netvrdíme, že se v konvici vodní kámen už nikdy neusadí, ale jeho tvorba se podstatně sníží. Všimli jste si, že když připravujete vajíčka na tvrdo, se po vylití vody v hrnci nachází bílý povlak? Je to způsobené vodním kamenem. Už to chápete? Co vlastně pijete?

Design a praktičkost v jednom

Brita se vyrábí v několika barvách od růžové, modré, fialové, oranžové, černé až po klasický bezbarevný "look". Je navržená tak, abyste i přes barevné provedení viděli, kolik vody se v ní ještě nachází. Má až 1,4litrový objem, což je dost na to, abyste po jednom doplnění vody mohli připravit i chutné jídlo i zdravější nápoj. Vodu, kterou konvici plníte, můžete napouštět přímo z vodovodního kohoutku do konvice. 

Obsah balení Brita Marella Cool

Prostřednictvím ergonomického tvaru se vám bude voda snadno napouštět i snadno nalévat. Pokud máte rádi studené nápoje, klidně konvici skladujte i v ledničce. I na otázku "Kdy je potřebné vyměnit filtr?" výrobce myslel. Nemějte obavy, na nutnost výměny vás upozorní manuální kalendář Brita. S praktičností vám pomůže i materiál, z něhož je, protože ji beze strachu můžete, kromě víka, dát do myčky nádobí.

Vaše zkušenosti

Byli jsme mile zaskočení, když jsme zjistili, kolik lidí má doma tento "zlepšovák" vody. Na Heureka.sk jsme našli mnoho pozitivních příspěvků. Podle nich je možné usuzovat, že jste s konvicí opravdu spokojení. Téměř v každém vašem ohlasu jste chválili mnohem lepší chuť vody, podle vás chutná jako domácí minerálka. Pochvalujete si i její kapacitu, rychlé a praktické doplňování vody. Navíc vás mile překvapila i mimořádně krátká doba, za kterou konvice přefiltruje vodu. Co se týká kritiky, negativně hodnotíte jen banality, jako je absence protiskluzových prvků na spodku konvice, umístění nalévacího otvoru, který se vám jeví, že je příliš vzadu apod. Každopádně ze 74 recenzí je až 90 % příspěvků pozitivních.

Recenze a zkušenosti s Brita Marella Cool na Heurece

Hodnocení Brita Marella Cool na Heurece
(02/2020)

Naše hodnocení

Vyzkoušeli jsme filtrační konvici Brita a podle našeho testování, zjištění a srovnávání jsme dospěli k určitým závěrům. Ještě před tím, než k nim přistoupíme, podotýkáme, že rozhodování, zda se přiklonit k tomuto produktu, nebo ne, bylo náročné. Proč, uvidíte níže v sekci "Líbilo se nám/Nelíbilo se nám". 

Nakonec jsme se přiklonili k názoru, že konvici doporučujeme. Přesvědčily nás právě vaše ohlasy a kladné zkušenosti s konvicí. Navíc jsme si uvědomili, že voda z kohoutku je něco, co konzumujete dennodenně, a pokud není ideální, může škodit. To se však projeví až časem na vážných zdravotních problémech.

Líbilo se nám

Začneme cenou. Podle nás je výhodná, protože podobnou sumu, možná i vyšší, zaplatíte za rychlovarnou konvici, která vám zdravější vodu nezaručí. Líbí se nám vyšší kapacita konvice, díky které na jedno naplnění zalejeme i rychlovarnou konvici, napijeme se a zůstane nám i na vaření. Pokud ne, vodu z kohoutku velmi rychle přefiltruje. Velkou výhodou je také použití vody přímo z vodovodu, protože některé podobné konvice vyžadují nejdříve vodu převařit nebo nějak speciálně upravit. 4stupňový filtr je perfektní, protože odstraňuje jen to, co neprospívá zdraví člověka a minerály ponechává. Chuť vody je podstatně lepší. Plusem je také to, že po napuštění vody z vodovodního kohoutku přímo do poháru, musíte počkat určitou dobu, aby z vody vystoupil chlór, který způsobuje bílou barvu vody. Při používání přefiltrované vody vám to nehrozí.

Plusy

 • ergonomický tvar
 • zlepšuje kvalitu a chuť vody
 • odstraňuje vodní kámen
 • zanechává minerály ve vodě
 • výdrž filtru = až 4 týdny
 • Brita kalendář
 • vhodná do ledničky i do myčky nádobí
 • mnoho pozitivních ohlasů
 • přijatelná cena = okolo 15 €

Nelíbilo se nám

Asi se ptáte, proč bylo pro nás rozhodování, zda doporučit konvici, nebo ne, tak náročné, když jsme uvedli samá pozitiva. Podstatným faktorem byla cena filtrů, bez kterých se konvice neobejde. Za 4 filtry zaplatíte kolem 14 €. Jeden filtr vám vydrží podle frekvence používání, cca 4 týdny, což zase není až tak hrozné. I přesto si myslíme, že se vyplatí raději trochu investovat a pít mnohem zdravější vodu, vždyť přece ta zásobuje celé naše tělo.

Mínusy

 • cena filtrů

Nejčastější otázky

Jaké jsou technické parametry Brita Marella Cool?

 • typ zařízení = filtrační konvice
 • objem konvice = 2,4 l
 • objem přefiltrované vody = 1,4 l
 • výrobce = Brita
 • filter = 4stupňový Brita Maxtra patrony
 • výdrž filtru = cca 4 týdny
 • vhodná do myčky nádobí

Kolik stojí Brita Marella Cool?

Porovnávali jsme cenu filtrační konvice Brita Marella Cool v různých prodejnách. Její cena je různá. Cenové rozmezí je od 13 € do přibližně 18 €.

Jak dlouho vydrží jeden filtr BRITA Maxtra a kolik stojí?

Filtr Maxtra vydrží v konvici přibližně 4 týdny. Za balení, které obsahuje 2 kusy filtrů, zaplatíte přibližně 9 €. Výhodnější je koupit 4 kusy za necelých 15 €.

Kdy je potřebné vyměnit filtr?

Na nezbytnost výměny filtrů vás upozorní manuální systém Brita kalendář.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.Publikováno dne: 04.09.2020
Hodnocení článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

DeLonghi EC 685.M recenze a zkušenosti. Pákový kávovar za přijatelnou cenuDeLonghi EC 685.M recenze a zkušenosti. Pákový kávovar za přijatelnou cenu

Přikrývka s vyhříváním Dormeo Warm Hug (recenze)Přikrývka s vyhříváním Dormeo Warm Hug (recenze)

Darujte sobě a svým blízkým teplý dárek. Darujte jim elektrickou přikrývku s vyhřívání Warm Hug, bez které se už v zimě nebudete chtít ani pohnout. My vám o ní řekneme všechno podstatné!

DeLonghi ECAM 350.55 automatický kávovar – recenze, zkušenosti, srovnáníDeLonghi ECAM 350.55 automatický kávovar – recenze, zkušenosti, srovnání