Bydlení ve stylu glamour: luxus pro každého!

“Glamour styl bydlení je okázalý, krásný a šikovný. Vyjadřuje lásku, romantiku, dobrodružství a vzrušení. Je čarovný a zároveň sofistikovaný, elegantní, pěkný, ale i odvážný. Čarovný, který přitahuje všechny a vyniká svou okázalostí. Je žádoucí a nedosažitelný.”

Obývák ve stylu Glamour

Takto definuje glamour styl bydlení například Ralph Lauren. Jaký je tento styl původem z Hollywoodu? Glamour styl vznikl na začátku dvacátých let minulého století a projevoval se ve filmu, v oblékání a ve stylu bydlení. Oxfordský slovník ho definuje slovy jako lesk, lákavé, kouzlo nebo vzrušující krása. Glamour styl se však neprojevuje jen v lesku, jiskrách, sametu nebo ve vysokých podpatcích. Také se projevuje i v interiérovém designu, kde sa dá stejně dobře vyjádřit.

Všichni lidé chtějí být hrdí na svoje příbytky a chtějí se v nich cítit dobře. Chtějí, aby návštěvy byly ohromené a bydlení pochválily. Cílem lidí je, aby jejich byty a domy vypadaly co nejlépe a reprezentovaly obyvatele, jejich vášně, životní styl, rodinu a živobytí. Častokrát lidi osloví něco, o čem si myslí, že je nedosažitelné. To ale nemusí být pravda. Je mnoho způsobů jak dosáhnout vytouženého stylu bydlení, a dokonce se i vejít do rozpočtu. Jak si tedy vytvořit oslňující styl bydlení a zároveň nebýt milionářem?

Jak začít

Na začátku je nutné si stanovit základ a důležité detaily. Každý okouzlující domov je vždy a v první řadě organizovaný. Musí být uklizený. Povrchy musí být vždy čisté a lesklé. Doplňky by měly mít svoje místo a měly by být vždy uložené a upravené. Nemusíte mít vždy všechny doplňky vytažené, ale řiďte se sezónností a ročním obdobím. V zimě to jsou například tmavší barvy, příznačné je množství lesklých kovů. V létě jsou zase glamour uklidňující tóny připomínající například moře. Glamour je všechno, co vypadá kouzelně a zvláštně. Glamour interiéry vyvolávají pocit bohatosti a sofistikovanosti.

Typický glamour interiér 

 TIP: Bydlení ve stylu glamour je všechno, co je kvalitní a pozlacené. Nemusíte ale nutně vynakládat velké výdaje. V dnešní době je mnoho míst, kde najdete pěkné a kvalitní kousky, dokonce s možností vyjednávání. Starožitnosti, bleší trhy, zástavárny – všude tady najdete věci od starožitností až po křišťálové nádobí, které bude třeba jen trochu zrekonstruovat a očistit, případně vyleštit a jsou připravené na použití.

Typické glamour barvy

Modrý a bílý porcelán, bohaté červené a modré hedvábí, tmavozelený samet, fialová a zlatá. Toto jsou typické barvy a materiály glamour stylu. Jsou to klasické barvy, které evokují pocit půvabu. Aplikací jemných materiálů, textilií nebo povrchových úprav v kombinaci s kovy a křišťálem můžete dosáhnout té pravé glamour okázalosti.

Co je typické pro glamour styl

Glamour styl dává prostor také fantaazii, ale jsou určité prvky, které by neměly chybět.

  • Lesk. Ten je vzpomenutý už výše a v glamour stylu by rozhodně neměl chybět. Drahé kovy, metalický povrch, diamanty nebo swarovského kameny. Případně lesklá dlažba. Lesk je základem glamour stylu.
  • Krb. Oheň je prvek glamour, který nesmí chybět v žádném příbytku. Římsa by mela být bohatě zdobená. Pokud nemůžete mít klasický krb, tak postačí imitace. Na krb potom umístěte velké bílé svíčky, které dodají atmosféru ohně. Krb se často využívá namísto standardně umístěného televizoru. Ten se v tomto stylu považuje za nežádoucí a většinou je schovaný.
  • Lustr. Nejčastější lustry v glamour stylu bydlení jsou velké a křišťálové, honosné a velkolepé.
  • Látky. Hedvábí, satén, samet nebo brokát. To jsou typické materiály pro glamour. Látkami bývají potažené gauče, polštáře nebo jsou z nich vyrobené závěsy.
  • Starožitnosti. Ať zvolíte originál, nebo repliku, starožitnosti představují typickou dekoraci ve stylu glamour. Glamour nábytek je charakteristický kombinací moderního se starožitným.
  • Zrcadlo. Zrcadlo by mělo být také dominantní a velké. Ideální je, pokud je ve zlatém rámu. Glamour zrcadla jsou ve stylu baroka nebo rokokqa.

TIP: Pro glamour styl je typické, že je dominantní aspoň jeden až dva prvky. Nemusí být dominantní všechno. Vyberte si například velkolepý lustr a velký dominantní obraz.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie zrcadla

6 inspirací pro glamour obývák

Obývák ve stylu glamour nemá přesně vyhraněné a typické znaky. Standardně se dodržují všeobecné zásady glamour stylu.

V detailech je půvab. Místnost s bílými stěnami s jedním akcentem – v tomto případě na zrcadlo. Tato místnost je jednoduchá a přece z ní jde půvab.

Lamour styl v obýváku

Dramatický glamour. Glamour je o akcentu a dramatičnosti. Luxusní detaily, pozlacené povrchové úpravy a dramatické tkaniny. Tento obývák není vůbec jemný, ale představuje dramatický a drsný interiér ve stylu glamour. 

Interiér ve stylu Glamour

I malé pokoje mohou mít glamour vzhled. A to jednoduše – umístěním velkého zrcadla, které prostor opticky zvětší. Zrcadlo musí být pozlacené. Místnost na fotce je směsí stylů, což je však pro tento styl charakteristické.

Zařízení glamour obýváku

Vytvořte glamour obývák s jednou barvou. Okouzlující může být obývák i tehdy, pokud zvolíte jednu neutrální barvu, kterou použijete i na stěny i na glamour obývací stěny. Odrazové plochy včetně zrcadel a kovů vytvářejí pocit prostoru a dotvářejí luxus.

Styl glamour v obýváku

Nemizící ženský půvab a typický glamour design. Glamour styl je určitým způsobem spojený se ženským leskem a krásou. Pokud vyznáváte tento styl, tak v obývacím pokoji se to ukáže nejlepší. Takový obývák dává pocit hvězd z 50. let. Růžové stěny, velký masivní a lesklý lustr a samozřejmě – pozlacené povrchy.

Glamour design v obýváku

Mužské prvky v glamour obýváku. Glamour obývák se už dávno nespojuje jen se ženami. A vlastně ani nikdo neřekl, že musí být jen ženská. Naplňte obývák starožitnostmi a vneste do něj mužský půvab. Bude vyzařovat bohatství a luxus.

Starožitnosti v glamour interiéru

Koupelna v glamour stylu

Chcete mít v glamour stylu koupelnu? Jako prvnímu se věnujte nábytku. Zvolte skříňky ve stylu Ludvíka XIV. a základ úspěchu máte za sebou. Také je vhodný moderní glamour styl nábytku, ale musí být upravený atypicky. Nezapomeňte na lesk a zrcadla. 

Koupelna ve stylu glamour

K zintenzivnění glamour stylu slouží osvětlení. Tento styl – i v koupelně – je vyznavačem záře a světla. Dobré osvětlení zvýrazní vyzařování dlaždic. Do koupelny klidně umístěte jako dominantu křišťáľový lustr nebo elegantní lampu. Luxus zvýrazní předměty z vysoce kvalitních materiálů jako kov, sklo, samet, satén atd.

Vana by měla stát volně a měla by mít stylový design. Ideální je lesklá mozaiková úprava nebo jemná designové forma.

Pro koupelnu v glamour stylu je dále typické:

  • Vybrat si dekorativní zrcadlo buď ve zlatě, nebo ve stříbře
  • Lesklé dlaždice by měly být v celé koupelně
  • Vybírejte příslušenství s mírou a nepřehánějte, abyste nesklouzli do kýče

Kuchyně v glamour stylu

Zařídit si kuchyni je všeobecně poměrně drahá záležitost. Kuchyňská linka a všechny spotřebiče mnohokrát vyčerpají rozpočet tak, že se zdá být nemožné zařídit kuchyni v glamour stylu. Základem každé glamour kuchyně je – jako ve všech případech – lesk. Žádné matné skříňky a barvy. Vysoce lesklé skříňky dodávají elegantní půvab. Keramická umývadla jsou sice trochu dražší, ale jsou základem glamour kuchyně a jsou lacinější variantou k ocelovým dřezům.

Vysoce lesklé dlaždice a hi-tech spotřebiče dodají kuchyni čarovný vzhled. Eleganci kuchyni dodává i to, když použijete dvě barvy – jednu dominantní a jednu akcentovou.

Kuchyně ve stylu glamour

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie kuchyňské linky

Ložnice podle glamour stylu

Ložnice v tomto stylu se vyznačuje zejména ozdobnými stropními svítidly, masivním a luxusním nábytkem, měkkou a smyslnou postelí. Celkový dojem z ložnice má být takový, že se člověk v ní žijící rád rozmazluje. Ložnice má vypadat draze, čarovně, i když ve skutečnosti tak drahá nemusí být. Do ložnice se hodí vícero barev, ale nejvhodnější jsou neutrální barvy, které znásobují luxus. Neutrální barvy vypadají sofistikovaně a dráže – a to jsou definice luxusu. I v případě volby neutrálních barev nezapomeňte na akcenty.

Ložnice ve stylu glamour

Jak je výše uvedeno, tak typickými znaky pro všechny místnosti je zejména lesk, velkolepost, elegance ve spojení se sofistikovaností. Glamour styl nemusí být za každou cenu drahý, i když navenek tak působí. Stačí najít vhodné inspirace a stavět na akcentech. Pokud si nevíte rady, tak se zkuste poradit s odborníky a v dnešní době určitě najdete ten správný průnik glamour stylu, rozpočtu a vaší spokojenosti.

 

zdroj obrázků: pinterest.com

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy působím už deset let. Začínala jsem ve vlastním grafickém studiu, kde jsem měla na starosti marketing, textování webů a...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.Publikováno dne: 12.07.2018
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.