Dětské koberce na hraní – ideální doplněk do každého pokojíčku

Přemýšlíte, čím oživit a zútulnit dětský pokoj? Vyzkoušejte koberec! Koberce na podlahách byly součástí našich pokojů dlouhá desetiletí, ale s příchodem éry moderně zařízené domácnosti se spolu se záclonami z domácností vytratily. Nemálo k tomu přispělo i stoupající množství alergií u dětí a dospělých a upozornění odborníků, že za množstvím prachu v místnostech jsou právě lapače prachu jako oblíbené koberce. 

Koberec na hraní pro děti

Dnes se však koberce do pokojů vracejí. Po éře minimalismu začíname pociťovat potřebu svoje domovy zútulnit a zpříjemnit, zejména když máme malé děti. Přece jen, pro mnohé mámy je příjemnější pohled na děti hrající si s hračkami na koberci než na prázdné, jakkokoliv stylové, podlaze. Zařídit proto dětský pokoj kobercem je vynikající nápad. 

Přemýšlíte nad koupí koberce? Tyto důvody vás přesvědčí!

Koberce zabraňují prachu vířit a poletovat po místnosti. To je velké plus, pokud máte doma dítě s alergií. Kobercová vlákna drží prach při zemi a nedovolí mu volně poletovat při každém pohybu dítěte po místnosti. Navíc koberec stačí několikrát do týdne povysávat, zatímco prázdnou podlahu byste museli denně umývat. 

Chrání před chladem. Koberce se vám hodí zejména v případě, že v dětském pokoji máte studenou podlahu. Děti, které rády běhají bez ponožek nebo sedí na zemi, by tak rychle onemocněly. Koberec je ideálním řešením, jak ochránit vaše nejmenší před prochladnutím a přitom je neustále neupozorňovat a nevstupovat jim do hry.

Dětský koberec do pokojíčku

Koberec tlumí zvuk. To využijete zejména tehdy, když bydlíte v bytovém domě a pod sebou máte citlivé susedy. Ne všichni mají pochopení pro skákající a jásající děti. Pokud vaši potomci rádi blázní a z místnosti k vám doléhá dupot a hluk, koberec je celkem dobrá věc. 

Koberec chrání podlahy. Zejména malí členové rodin často z neopatrnosti cokoliv převrhnou a rozlijí. Koberec vytvoří mezi rozlitým pohárem mléka nebo vědrem vody ideální zábranu, a vy se tak vyhnete poškození podlah. Koberec stačí nechat uschnout a žádná velká škoda se nestane.

Jak vybrat správný dětský koberec na hraní?

Ještě před koupí zvažte, jestli v dětském pokoji víc využijete kusový dětský koberec nebo koberec zabírající celou podlahu. Ten první je ideální v případě, že máte v dětském pokoji větší množství nábytku, zejména masivního. Kusovým kobercem zároveň můžete vymezit dětem plochu na hraní, nebo jím podložit psací stolek nebo postel.

Kusový koberec do dětského pokoje

Kobercem zabírajícím celou místnost přeměníte místnost na útulný dětský koutek. Je ideální do větších prostor bez většího množství nábytku, které potřebujete zaplnit. Nezapomeňtě místnost před výběrem koberce pečlivě přeměřit a při kupování počítejte i s určitou rezervou. 

Ideální materiál

Protože koberec v dětském pokoji zažije s malými obyvateli všelicos, zvolte si takový, který se bude dát dobře čistit a bude vyrobený z kvalitního materiálu. Na trhu najdete velké množství koberců, ty nejkvalitnější jsou tkané.  

Měkký a teplý koberec do dětského pokoje

Pokud hledáte materiál, který ochrání dětské nožičky před chladem, zvoľte vlněný, který je zároveň příjemně měkký. Polyamid je zase velmi odolný vůči špíně a doporučuje se právě do dětských pokojů. Zvolit si můžete i koberec z akrylu, který je cenově dostupný a dobře odolává vlhkosti a plísním. Při koupi dejte zejména na to, aby byl vlas krátký, protože se bude lépe zbavovat špíny.

Dětské koberce pro chlapce

Bohatý výběr koberců na trhu vám umožňuje zvolit si takové, které se vzorem a barvou budou líbit i obyvatelům pokoje. Před neutrálními vzory dejte přednost chlapecké tematice. Ať už to bude oblíbená pohádka, akční hrdina, nebo tematický vzor, například vesmír, o stylový koberec se bude jeho malý majitel starat mnohem raději.

Kusový koberec pro chlapce do dětského pokoje

Pro menší chlapce můžete zvolit například dětský koberec autodráhu, kde si do sytosti společně s tatínkem vyhrá při hře s autíčky. A kdo ví, možná se při hře naučí i pár dopravních předpisů. 

Dětské koberce pro děvčata

Malé slečny mají také svoje oblíbené pohádkové postavičky – nejčastěji samozřejmě princezny. Splnit sen jim můžete milovanou postavičkou nebo se zaměřte na neutrálnější vzory, například květiny, tečky, motýly nebo srdíčka, které se budou těšit oblibě, i když malé slečny trochu povyrostou.

Kusový koberec pro dívky

Pokud máte v dětském pokoji smíšené osazenstvo a chcete jim dopřát stylový doplněk, zvolte neutrální pohádku, kterou se zavděčíte chlapcům i děvčatům. Můžete vybrat vzor z některé pohádky oblíbené u všech dětí (kdo by neměl rád Krtka?), vsadit na neutrální vzor, například motiv listí, nebo nechat každého obyvatele pokoje, aby si před svoji postýlku vybral vlastní kusový koberec. 

Máte rádi koberce v pokojích? Napište nám, jak se o ně staráte, aby byly stále jako nové. 

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 21.09.2018
Hodnocení článku:
(94.6%)

Autor článku

Marcela Beňová

Miluji psaní a nejraději mám ty najobyčajne témata. Fascinují mě detaily, které mění dům na domov - knihovna plná milovaných knih, fotorámečky se...

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat masážní křeslo? Nejlepší jsou s vyhříváním Jak vybrat masážní křeslo? Nejlepší jsou s vyhříváním

Pokud máte zaměstnání, které nadměrně zatěžuje váš pohybový aparát, zkuste se poohlédnout po masážním křesle. Masáž si tak budete moci dopřát každý den. Poradíme vám, jak si vybrat to...

Luxusní křišťálové lustry do obýváku, ložnice i moderní kuchyně Luxusní křišťálové lustry do obýváku, ložnice i moderní kuchyně

Při výběru osvětlení se není třeba omezovat jen na klasické „bodovky“. Dopřejte si dotek luxusu a vsaďte na netradiční volbu – atraktivní křišťálový lustr, který se okamžitě stane...

Ložnicový nábytek z masivního dřeva Ložnicový nábytek z masivního dřeva

Když se cítíte v ložnici dobře, tak máte velký předpoklad kvalitního spánku a načerpání nové energie na další den.  Do poručuje se nábytek z masivního dřeva. Jak si ho vybrat?...


Přidat komentář