Dětské koberce na hraní – ideální doplněk do každého pokojíčku

Přemýšlíte, čím oživit a zútulnit dětský pokoj? Vyzkoušejte koberec! Koberce na podlahách byly součástí našich pokojů dlouhá desetiletí, ale s příchodem éry moderně zařízené domácnosti se spolu se záclonami z domácností vytratily. Nemálo k tomu přispělo i stoupající množství alergií u dětí a dospělých a upozornění odborníků, že za množstvím prachu v místnostech jsou právě lapače prachu jako oblíbené koberce. 

Koberec na hraní pro děti

Dnes se však koberce do pokojů vracejí. Po éře minimalismu začíname pociťovat potřebu svoje domovy zútulnit a zpříjemnit, zejména když máme malé děti. Přece jen, pro mnohé mámy je příjemnější pohled na děti hrající si s hračkami na koberci než na prázdné, jakkokoliv stylové, podlaze. Zařídit proto dětský pokoj kobercem je vynikající nápad. 

Přemýšlíte nad koupí koberce? Tyto důvody vás přesvědčí!

Koberce zabraňují prachu vířit a poletovat po místnosti. To je velké plus, pokud máte doma dítě s alergií. Kobercová vlákna drží prach při zemi a nedovolí mu volně poletovat při každém pohybu dítěte po místnosti. Navíc koberec stačí několikrát do týdne povysávat, zatímco prázdnou podlahu byste museli denně umývat. 

Chrání před chladem. Koberce se vám hodí zejména v případě, že v dětském pokoji máte studenou podlahu. Děti, které rády běhají bez ponožek nebo sedí na zemi, by tak rychle onemocněly. Koberec je ideálním řešením, jak ochránit vaše nejmenší před prochladnutím a přitom je neustále neupozorňovat a nevstupovat jim do hry.

Dětský koberec do pokojíčku

Koberec tlumí zvuk. To využijete zejména tehdy, když bydlíte v bytovém domě a pod sebou máte citlivé susedy. Ne všichni mají pochopení pro skákající a jásající děti. Pokud vaši potomci rádi blázní a z místnosti k vám doléhá dupot a hluk, koberec je celkem dobrá věc. 

Koberec chrání podlahy. Zejména malí členové rodin často z neopatrnosti cokoliv převrhnou a rozlijí. Koberec vytvoří mezi rozlitým pohárem mléka nebo vědrem vody ideální zábranu, a vy se tak vyhnete poškození podlah. Koberec stačí nechat uschnout a žádná velká škoda se nestane.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koberce

Jak vybrat správný dětský koberec na hraní?

Ještě před koupí zvažte, jestli v dětském pokoji víc využijete kusový dětský koberec nebo koberec zabírající celou podlahu. Ten první je ideální v případě, že máte v dětském pokoji větší množství nábytku, zejména masivního. Kusovým kobercem zároveň můžete vymezit dětem plochu na hraní, nebo jím podložit psací stolek nebo postel.

Kusový koberec do dětského pokoje

Kobercem zabírajícím celou místnost přeměníte místnost na útulný dětský koutek. Je ideální do větších prostor bez většího množství nábytku, které potřebujete zaplnit. Nezapomeňtě místnost před výběrem koberce pečlivě přeměřit a při kupování počítejte i s určitou rezervou. 

Ideální materiál

Protože koberec v dětském pokoji zažije s malými obyvateli všelicos, zvolte si takový, který se bude dát dobře čistit a bude vyrobený z kvalitního materiálu. Na trhu najdete velké množství koberců, ty nejkvalitnější jsou tkané.  

Měkký a teplý koberec do dětského pokoje

Pokud hledáte materiál, který ochrání dětské nožičky před chladem, zvoľte vlněný, který je zároveň příjemně měkký. Polyamid je zase velmi odolný vůči špíně a doporučuje se právě do dětských pokojů. Zvolit si můžete i koberec z akrylu, který je cenově dostupný a dobře odolává vlhkosti a plísním. Při koupi dejte zejména na to, aby byl vlas krátký, protože se bude lépe zbavovat špíny.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koberce

Dětské koberce pro chlapce

Bohatý výběr koberců na trhu vám umožňuje zvolit si takové, které se vzorem a barvou budou líbit i obyvatelům pokoje. Před neutrálními vzory dejte přednost chlapecké tematice. Ať už to bude oblíbená pohádka, akční hrdina, nebo tematický vzor, například vesmír, o stylový koberec se bude jeho malý majitel starat mnohem raději.

Kusový koberec pro chlapce do dětského pokoje

Pro menší chlapce můžete zvolit například dětský koberec autodráhu, kde si do sytosti společně s tatínkem vyhrá při hře s autíčky. A kdo ví, možná se při hře naučí i pár dopravních předpisů. 

Dětské koberce pro děvčata

Malé slečny mají také svoje oblíbené pohádkové postavičky – nejčastěji samozřejmě princezny. Splnit sen jim můžete milovanou postavičkou nebo se zaměřte na neutrálnější vzory, například květiny, tečky, motýly nebo srdíčka, které se budou těšit oblibě, i když malé slečny trochu povyrostou.

Kusový koberec pro dívky

Pokud máte v dětském pokoji smíšené osazenstvo a chcete jim dopřát stylový doplněk, zvolte neutrální pohádku, kterou se zavděčíte chlapcům i děvčatům. Můžete vybrat vzor z některé pohádky oblíbené u všech dětí (kdo by neměl rád Krtka?), vsadit na neutrální vzor, například motiv listí, nebo nechat každého obyvatele pokoje, aby si před svoji postýlku vybral vlastní kusový koberec. 

Máte rádi koberce v pokojích? Napište nám, jak se o ně staráte, aby byly stále jako nové. 

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koberce

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Marcela Beňová

Miluji psaní a nejraději mám ty najobyčajne témata. Fascinují mě detaily, které mění dům na domov - knihovna plná milovaných knih, fotorámečky se...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...Publikováno dne: 21.09.2018
Hodnocení článku:
(94.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.