Jak vybrat detektor dýmu, plynu, vody nebo CO? Nejlepší domácí hlásiče požáru podle testů mají i wifi

Detektor požáru, dýmu, plynů či vody jsou skvělá zařízení, která ochrání váš majetek před poškozením a což je důležitější, tak chrání i vaše zdraví.

Detektor požáru

Pokud si chcete zvýšit bezpečnost vašeho domu, bytu či jiného prostoru, tak investice do těchto hlásičů je zcela na místě.

Oblíbené modely hlásičů a detektorů

Investice do detektorů nebudete litovat

K požárům v domácnostech dochází relativně často a přitom se těmto nešťastným událostem dá velmi jednoduše vyhnout. Nejenže požár napáchá velké škody na našem majetku, ale také ohrožuje naše zdraví a život. Kvalitní hlásiče požáru vás upozorní na vznik požáru už v jeho zárodku a vy ho tak budete moci jednoduše uhasit nebo zavolat hasiče.

Hlásič požáru a poruchy

Hlásiče požáru fungují na principu detekce dýmu, zvýšené teploty a některé z nich také signalizují zvýšený podíl oxidu uhelnatého v ovzduší. Když dojde k uvedeným jevům, tak vás hlásič o tom informuje hlasitou sirénou a blikáním. To vás vzbudí i z tvrdého spánku, což je klíčovým faktorem, neboť nejnebezpečnější jsou právě noční požáry. Co se týká ceny, tak hlásiče požárů seženete v průměru přibližně za 1 600 Kč. Samozřejmě, v obchodech najdete levnější i dražší modely.

Detektory úniku vody

Praskl potrubí – problém, který se lehce může objevit i ve vaší domácnosti. Na trhu najdete mnohé bezdrátové modely, které fungují na baterky se životností až několik roků. Během nich budou spolehlivě kontrolovat hladinu vody a v případě jakéhokoliv nečekaného úniku vody či jiné kapaliny vás o tom ihned informují.

Kvalitní detektor

Co se týká využití, tak se nejčastěji instalují v koupelnách, ale také v kuchyních nebo sklepech. Jednoduše všude, kde může nastat porucha vody. Cenová hladina je podobná jako u předešlých modelů – pohybujeme se v rozmezí od 300 Kč až po 2 800 Kč a víc.

Vybrané modely

Vzhledem k tomu, že na trhu se nachází množství výrobků, vybrali jsme pro vás 5 detektorů za přijatelné ceny, které dosahují dobré výsledky v testech i recenzích.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.Publikováno dne: 29.05.2019
Hodnocení článku:
(92.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou? Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar? Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.