Jak vybrat detektor dýmu, plynu, vody nebo CO? Nejlepší domácí hlásiče požáru podle testů mají i wifi

Detektor požáru, dýmu, plynů či vody jsou skvělá zařízení, která ochrání váš majetek před poškozením a což je důležitější, tak chrání i vaše zdraví.

Detektor požáru

Pokud si chcete zvýšit bezpečnost vašeho domu, bytu či jiného prostoru, tak investice do těchto hlásičů je zcela na místě.

Investice do detektorů nebudete litovat

K požárům v domácnostech dochází relativně často a přitom se těmto nešťastným událostem dá velmi jednoduše vyhnout. Nejenže požár napáchá velké škody na našem majetku, ale také ohrožuje naše zdraví a život. Kvalitní hlásiče požáru vás upozorní na vznik požáru už v jeho zárodku a vy ho tak budete moci jednoduše uhasit nebo zavolat hasiče.

Hlásič požáru a poruchy

Hlásiče požáru fungují na principu detekce dýmu, zvýšené teploty a některé z nich také signalizují zvýšený podíl oxidu uhelnatého v ovzduší. Když dojde k uvedeným jevům, tak vás hlásič o tom informuje hlasitou sirénou a blikáním. To vás vzbudí i z tvrdého spánku, což je klíčovým faktorem, neboť nejnebezpečnější jsou právě noční požáry. Co se týká ceny, tak hlásiče požárů seženete v průměru přibližně za 50 €. Samozřejmě, v obchodech najdete levnější i dražší modely.

Detektory úniku vody

Praskl potrubí – problém, který se lehce může objevit i ve vaší domácnosti. Na trhu najdete mnohé bezdrátové modely, které fungují na baterky se životností až několik roků. Během nich budou spolehlivě kontrolovat hladinu vody a v případě jakéhokoliv nečekaného úniku vody či jiné kapaliny vás o tom ihned informují.

Kvalitní detektor

Co se týká využití, tak se nejčastěji instalují v koupelnách, ale také v kuchyních nebo sklepech. Jednoduše všude, kde může nastat porucha vody. Cenová hladina je podobná jako u předešlých modelů – pohybujeme se v rozmezí od 10 € až po 90 € a víc.

Vybrané modely

Vzhledem k tomu, že na trhu se nachází množství výrobků, vybrali jsme pro vás 5 detektorů za přijatelné ceny, které dosahují dobré výsledky v testech i recenzích.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář
Publikováno dne: 29.05.2019
Hodnocení článku:
(92.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat nejlepší nabíječky autobaterií i se startováním Jak vybrat nejlepší nabíječky autobaterií i se startováním

Kvalitní autobaterie je základním předpokladem pro správný a bezproblémový chod vašeho auta. Poradíme, jak si ji vybrat.

Jaký mobil pro seniory? Co nabízejí operátoři Jaký mobil pro seniory? Co nabízejí operátoři

Vybrat mobilní telefon pro seniory není snadné. To, co potřebují, je kvalitní a trvanlivé zařízení, z něhož mohou bez problémů telefonovat.

Jaké brýle na virtuální realitu na PC a jaké na mobil Jaké brýle na virtuální realitu na PC a jaké na mobil

Virtuální realita útočí na naše domácí centra zábavy. Za pár stovek korun se dnes už může přesunout do virtuálního světa každý.