Jak vybrat diagnostickou osobní váhu: Recenze a testy poradí ty nejlepší!

Okamžik, kdy je třeba se postavit na váhu, je pro mnohé okamžikem pravdy. Často na váhu stoupáme se sklíčeným pocitem a čekáme na výsledek. Někoho potěší víc, někoho méně, ale pravda je taková, že sledování tělesné hmotnosti k našemu životu patří. 

Nejlepší diagnostická váha

Osobní diagnostická váha by rozhodně neměla ve vaší domácnosti chybět. Jak vybrat diagnostickou osobní váhu? Poradíme vám!

Oblíbené diagnostické váhy

Osobní váha motivací

Nemusíte být sportovcem, hubnout ani nabírat svalovou hmotu, abyste svoji váhu museli sledovat. Používání osobní váhy je jednoduše informací pro vás. I když se s takovou zprávou možná budete vyrovnávat těžko, osobní váha může být spouštěčem, který vám napoví: „Dělej se sebou něco.“

Správná osobní diagnostická váha vám nedává zprávu jen o vaší hmotnosti, ale i o vašem psychickém stavu. Buď potěší, nebo zklame a tehdy zjistíte, jak odolný jste a co s tím dělat. Moderní osobní váhy nikdy nelžou. Sledování hmotnosti je důležité i v případě různých onemocnění, kdy je nutné pozorovat ztráty či přírůstky hmotnosti.

Nejen hmotnost

Osobní diagnostické váhy disponují vícerými analytickými funkcemi, které vás informují o tom, v jaké kondici jste. Určují množství tuku nebo vody ve vašem těle, index tělesné hmotnosti (BMI) nebo vypočítají množství kalorií, které byste měli spálit. Jednoduše informují o tom, jak funguje váš metabolismus. Důležitá je také paměťová funkce. Přístroj si díky této funkci ukládá naměřené hodnoty z předchozích vážení. Dokonce si dokáže pamatovat více osob.

Diagnostická váha

Zároveň diagnostické váhy nabízejí propojení s mobilem, prostřednictvím USB, Wi-Fi či bluetooth. Můžete je klidně nazývat inteligentní diagnostické váhy. Po synchronizaci dokážou sledovat i historii jednotlivých vážení. Můžete si vytvořit statistiku nebo kontrolovat, jaký je váš pokrok.

Doplňkové funkce osobní diagnostické váhy:

 • Paměťová funkce
 • Propojení se samrtphonem (USB, bluetooth, wifi)
 • Informace o BMI – Index tělesné hmotnosti
 • Počet spálených kalorií
 • Množství tuku v těle
 • Množství vody v těle
 • Viscelární tuk
 • Podkožní tuk
 • Objem kostí

Účel a použití osobní váhy

Pochopitelně existují i váhy bez těchto analytických funkcí, které změří vaši hmotnost a tím jejich úloha končí. Důležitý je účel, pro který budete váhu používat. Pokud se věnujete sportovní přípravě, určitě doporučujeme diagnostickou váhu, která disponuje rychlým a přesným vážením bez odchylek. Ty nejmodernější mají dokonce LCD displeje, kde se zobrazují všechny potřebné údaje. Co se týká digitálních vah, ty splní svůj účel, jednodušeji se ovládají a jsou cenově dostupnější. Ačkoliv rozdíl v ceně mezi diagnostickými a digitálními váhami vůbec není tak markantní. Na druhé straně klasické osobní digitální váhy mají proti diagnostickým nižší přesnost měření.

Osobní váha

Ale také určitě znáte klasické mechanické váhy, které by možná patřily už do minulosti. Není však tomu tak. Mechanické váhy jsou stále žádané, přestože mají svoje slabší stránky. Nejednou se odchylka pohybuje od 1 do 3 kg a časem může odchylka narůstat. Na druhé straně jde o levné řešení. A pokud vám váha nějaké to kilo ubere, určitě to potěší.

Výhody diagnostických vah

 • Měření různých hodnot
 • Lepší informovanost o vašem těle
 • Přesnost a rychlost vážení

Nevýhody diagnostických vah

 • Vyšší cena
 • Složitější ovládání

Diagnostická váha pro ženu

Výhody digitálních vah

 • Jednoduché ovládání
 • Kvalitní vyhotovení
 • Menší náchylnost k poruchám

Nevýhody digitálních vah

 • Měření jen hmotnosti
 • Odchylka +/- 100 g

Výhody mechanických vah

 • Nízká cena
 • Jednoduchost používání

Nevýhody mechanických vah

 • Nepřesné výsledky vážení
 • Časem narůstající odchylka

Nosnost osobní váhy

Především některé ženy mají z vážení panický strach, myslí si, že v okamžihu, kdy přesáhnou hranici 80 kg, váha je neunese. Nesmysl. Samozřejmě, když váží člověk 180 kilogramů a koupí si váhu do 150 kg, error je pochopitelný výsledek vážení. Dnes však koupíte kvalitní diagnostické váhy do 120, 150, 200 či dokonce 250 kilogramů

Rozměry a design

V tomto případě jde spíše o praktičnost váhy a preference uživatele. Při koupi je nejlepší váhu vyzkoušet, aby náhodou nebyla menší než vaše chodidla. Na druhé straně by neměla být ani obrovská, abyste ji mohli schovat pod gauč nebo postel. Váhy jsou vyráběné z odolných materiálů. Nejčastěji jde o kov, sklo či odolné plasty. Moderní jsou dnes váhy s tvrzeným sklem, které jsou elegantní a odolné zároveň.

Nejkvalitnější diagnostické váhy

Přesnost měření

Na čem závisí přesnost samotného měření? Především jde o snímač či snímače, které jsou umístěné pod plochou, na kterou se človek postaví. Pokud hovoříme o mechanických váhách, jde o jeden dotykový bod, který následně hýbe mechanickým mechanismem a ručička vystřelí na konkrétní číslo.

U diagnostických, ale také digitálních vah jsou jednobodové, čtyřbodové nebo až osmibodové snímací plochy, které dokážou hmotnost určit přesněji. U osobních diagnostických vah jsou nejčastěji čtyři body. Osmibodové snímání je extrémně přesné a využívají ho hlavně osobní trenéři nebo profesionální zdravotnická zařízení.

Nejlepší elektronické diagnostické váhy

Nejlepší mechanické váhy

TIP: Kdy a jak je nejlepší se vážit? Nejvhodnějším časem na vážení je ráno po toaletě a před snídaní. Tehdy je tělo v ideální fázi na tento proces. Vážit byste se měli na boso a jen ve v spodním prádle. Váha by vždy měla stát na rovném povrchu a vy byste se na plochu měli postavit celou plochou vašich chodidel. Samozřejmě stát musíte nehybně.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...Publikováno dne: 03.04.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar? Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.

Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips

Tyčový vysavač je zajímavou alternativou k běžnému vysavači s hadicí. Při vysávání s ním se nemusíte příliš ohýbat a skladování je díky jeho svislému tvaru také jednodušší. Pomůžeme vám...