I levný kočárek pro panenky může být kvalitní. Oblíbené jsou retro i proutěné kočárky

I vaše dcera si ráda hraje na starostlivou maminku? Kromě oblíbené panenky jí nesmí chybět ani kočárek. Pokud aktuálně zvažujete jeho koupi, poradíme vám, které patří mezi oblíbené a čeho si při jejich výběru všímat.

Dětský kočárek pro panenky

Důležitých je více parametrů, nejen jeho vzhled.

Oblíbené modely kočárků pro panenky

Kde se vzaly?

Mysleli jste si, že kočárky pro panenky tu byly vždy? Trošku váš názor poopravíme, jejich historie je totiž poměrně krátká. V minulosti se na vození panenek používaly různé druhy dřevěných vozíků. Až s příchodem prvního kočárku se začaly objevovat jejich repliky, které se těší oblibě mezi děvčaty v různém věku. Nabídka trhu je skutečně bohatá.

Kočárek není jen obyčejnou hračkou

Děti v každém věku touží napodobovat své rodiče v čemkoliv, co dělají. Jinak tomu není ani v péči o panenku. Děvčátka a malé slečny si s oblibou hrají na maminky a opakují stejné zvyky, jako jejich máma. Prostřednictvím her, a tedy i při té s panenkami rozvíjejí nejen svoji fantazii, představivost a jemnou motoriku.

Sportovní kočárek pro panenky pro děti do 3 let

Rozšiřují svoji slovní zásobu, zdokonalují komunikační schopnosti a začínají chápat, co máma pro dítě dělá, aby bylo klidné a spokojené. Tyto aspekty ve výrazné míře přispívají k formování charakteru a zralosti dítěte.

Kočárek podle věku

Ten, který je vhodný pro nejmenší děti, nesplňuje kritéria, která vyžadují a jsou vhodná pro starší slečny. Při výběru kočárku pro panenky zvažte, co je pro vaše dítě vzhledem k věku vhodné.

  • Pro děti do 3 roků – vyberte kočárek, který je nejen snadno ovladatelný, lehká by měla být i jeho konstrukce. Pro nejmenší děti jsou zároveň vhodné takové kočárky pro panenky, které v případě, že dítě omrzí, odvezete ve velkém kočáru nebo snadno přenesete v ruce. Kočárky jsou ideální pro malé panenky, většinou jsou z jednoho kusu a některé typy slouží např. také jako chodítko.
  • Pro děti od 2 do 4 roků – u starších dětí berte do úvahy i velikost panenky, kterou bude vaše dítě vozit. Kočárky pro tuto věkovou kategorii jsou větší, těžší a stabilnější. U některých typů se už dá nastavovat např. výška rukojeti, takže z kočárku vaše dítě tak rychle „nevyroste“. Součástí už bývá i výbava v podobě bezpečnostních pásů nebo tašky.
  • Pro děti od 3 do 8 roků – v této kategorii najdete hluboké, sportovní, ale i kombinované kočárky, které designem dokonale kopírují reálné kočárky pro miminka. Na konstrukci se už samostatně upevňuje autosedačka, vanička nebo sportovní část pro panenku. Kočárky pro starší slečny jsou těžší a vyrobené z pevných materiálů.

Typy kočárků

  • Hluboké kočárky – jejich výhoda je v tom, že se do nich vejde jakákoliv panenka a asi nejvíc se vzhledem podobají na skutečným kočárkům. Díky pevné konstrukci a nastavitelné rukojeti vydrží déle a rostou s dítětem.
  • Sportovní a golfové kočárky – jednoduše se ovládají, jsou lehké a nezaberou mnoho místa. Nevýhodou může být to, že se do kočárků tohoto typu nemusí vejít větší panenky a hůře jezdí v terénu.
  • Designové a retro kočárky - mezi dětmi, ale i maminkami se stále víc těší oblibě. Jejich provedení je kvalitní a nadčasové, zahrají si s nimi i mladší sourozenci.

Důležité parametry kočárku

Při výběru kočárku pro panenky nemyslete jen na barvu, velikost a použitý materiál. Které parametry jsou skutečně důležité?

Rukojeť

Myslete na to, že vaše dítě musí mít ruce na kočárku v pohodlné výšce a rukojeť by měla zároveň být buď potažená gumou nebo pěnou a ergonomicky tvarovaná. Kočárky s nastavitelnou rukojetí v rozsahu 25 až 30 cm jsou univerzální a v zásadě vhodné pro dítě v každém věku. V opačném případě platí:

  • výška 55–65 cm od země je vhodná pro děvčata ve věku 2– roky (první buginky, kočárky mini a midi)
  • výška 65–70 cm od země je ideální pro děti od 3 do 4 roků (bohatý výběr kočárků)
  • výška 70–75 cm od země je vhodná pro děti od 4 do 6 roků (velké kočárky pro panenky)

Materiál

Na trhu najdete skutečně kočárky od vzniku světa. Navzájem se liší nejen vzhledem a cenou, ale i použitým materiálem. Protože jde o hračku pro vaše dítě, vsaďte na kvalitní materiál a levným kočárkům pro panenky, které mohou být často až nebezpečné, se raději vyhýbejte.

Plastový kočárek pro panenky pro větší dívka

Mezi nejčastěji použité materiály patří plast, kov nebo kombinace obou materiálů. Plastové konstrukce zaručují menší stabilitu než hračky kovové a jejich cena je o něco vyšší. Milovníci originálního designu mohou sáhnout po retro dřevěných či proutěných kočárcích pro panenky.

Kolečka

To, z jakého materiálu jsou vyrobená, do značné míry ovlivňuje i životnost kočárku pro panenky. Vybrat si můžete kolečka z gumy, tvrzené pěny či plastu, která se samozřejmě opotřebují nejdříve.

Příslušenství

I ta nejmenší „maminka“ touží po kočárku, který perfektně kopíruje ten skutečný. Mezi žádané příslušenství dětských kočárků pro panenky patří nákupní košík, stříška, deštník, slunečník, ale i bezpečnostní pásy, které chrání panenku před vypadnutím.

Barva

Barevné provedení kočárků je skutečně široké. Kromě toho, že byste při výběru barvy kočárku měli akceptovat rozhodnutí vašeho dítěte, myslete také na to, že ho nekupujete na jeden rok. Bledé barvy jsou háklivé na zašpinění, naopak výrazné mohou rychle vyblednout. V ideálním případě by potahy kočárku mohly být odnímatelné a vhodné na čištění. V každém případě jde o hračku pro vaše dítě, nekazte mu radost a nevnucujte mu svůj názor. Jinak se raz dva stane, že kočárek bude bez povšimnutí stát v koutě dětského pokoje.

Rada na závěr

Na výběru kočárku pro panenky si dejte skutečně záležet. V první řadě by měl být stabilní, bezpečný, snadno ovladatelný a zdravotně nezávadný. Cena by měla odpovídat kvalitě. Kočárek pro panenky není hračkou na jednu sezónu, vyplatí se do něho investovat.

Oblíbené modely kočárků pro panenky

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Wire závěsné lampy - moderní svítidla Wire závěsné lampy - moderní svítidla

Hledáte vhodné svítidlo do svého obýváku či kuchyně? Wire závěsné lampy by pro vás mohly být to pravé.Publikováno dne: 12.07.2019
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hřejivá plyšová zvířátka do mikrovlnky: Plyšák na ohřátí i uklidnění Hřejivá plyšová zvířátka do mikrovlnky: Plyšák na ohřátí i uklidnění

Slyšeli jste o hřejivých plyšových zvířátkách, která slouží na ohřátí během chladných dní a zároveň působí uklidňujíce?

Jak vybrat nejlepší dětskou tříkolku? Zkušenosti doporučují tříkolky s vodicí tyčí Jak vybrat nejlepší dětskou tříkolku? Zkušenosti doporučují tříkolky s vodicí tyčí

Hledáte dárek, který si vaše dítě doslova zamiluje? V tomto článku vám představíme nejlepší dětské tříkolky a poradíme, jak vybrat pohodlný a zejména bezpečný model pro vaše dítě.

Hrací podložky a deky na hraní s hrazdičkou či tunelem. Praktické pomůcky i pro vaše děti Hrací podložky a deky na hraní s hrazdičkou či tunelem. Praktické pomůcky i pro vaše děti

Vybíráte hrací deku nebo podložku pro vaše dítě? V dnešním článku vám představíme ty nejlepší, které trh aktuálně nabízí.