Nejlepší ledničky 2020 – recenze a test pořadí

Lednička je součástí každé domácnosti. Přestože je dlouhodobou investicí, po letech užívání ji bereme jen jako spotřební materiál, který musíme vyměnit.

Uskladnění jídla v chladničce

Ať už kupujete svoji první nebo pátou ledničku, nabídneme vám rady, které se vám při vybírání nové ledničky určitě budou hodit a ulehčí vám celý nákup.

Nejprodávanější modely chladniček

Faktory, které ovlivňují správný výběr

Umístění a rozměry

Předtím než se vyberete na samotný nákup chladničky je důležité uvědomit si, kde ji chcete umístit a jak velký prostor máte pro chladničku vyhrazen. Přeměřte si rozměr prostoru a nezapomínejte na to, že pro zajištění správné cirkulace vzduchu potřebuje chladnička ještě pár cm navíc a to na každé straně.

Pokud chcete bezproblémové zacházení, pak určitě zvažte do které strany chcete otevírat dveře na chladničce. Většina chladniček dnes umožňuje montáž dveří na obě strany, při koupi konkrétního modelu si však pro jistotu ověřte, zda právě ten není náhodou výjimkou.

Objem ledničky

Kolik hladových krků bude živit a kolik potravin bude potřeba uskladnit v nové lednici? Pro každého člena rodiny je to přibližně 50 - 70 litrů chladicího prostoru v chladničce a kolem 30 litrů v mrazničce.

Bílá volně stojící chladnička

Při výběru si proto všímejte obě čísla. I přesto, že výrobce udává maximální hodnotu objemu chladničky, tato hodnota je vždy teoretická. Pamatujte na to, že z objemu "ukrojí" poličky i speciální zásuvky. Reálné hodnoty objemu chladničky i mrazničky jsou vždy nižší.

Energetická třída

Důležitým faktorem při výběru chladničky je jednoznačně její spotřeba. Novější a modernější chladničky mají inteligentnější technologie, které spotřebu energie snižují. Důležité informace vám prozradí tzv. energetický štítek chladničky.

Nejúspornější chladničky patří do třídy A +++ až A +, které mají o 25% nižší spotřebu od třídy A. Stupnice energetických tříd končí písmenem G. Modelem s tak vysokou spotřebou je třeba raději vyhnout.

Energetický štítek chladničky

Spotřebu energie můžeme optimalizovat umístěním chladničky na místo, na kterém nebude vystavena nadměrnému slunečnímu záření či jinému zdroji tepla.

Roční spotřeba energie

Při výběru konkrétního modelu si všímejte údaj o spotřebě, který se udává v kWh / rok. Některé eshopy uvádějí i informační přepočet, ze kterého se dozvíte přibližné náklady v Kč na roční provoz spotřebiči.

Hlučnost

Příliš hlučné spotřebiče nevyhovují nikomu z nás. Proto si všímejte i tento údaj, který se udává v dB. Čím menší číslo, tím méně nás bude spotřebič obtěžovat svým provozem.

Úsporná a tichá chladnička

Hlučnost je sice velmi subjektivní parametr, vyplatí se však na něj přihlížet - naši radu oceníte zejména ve večerních hodinách, kdy zvuky vnímáme mnohem citlivější než během rušného dne.

Technologie, speciální funkce, příslušenství

Před koupí je třeba promyslet si, co od své nové chladničky očekáváme. Chceme, aby měla naše chladnička nějakou inteligentní technologii či alespoň samostatné přihrádky na zeleninu a ovoce, v níž je automaticky nižší vhlkosti a teplota pro jejich správné skladování?

Líbí se nám modely se zásobníkem ledu nebo digitálním panelem s monitorováním teploty a výpadku napájení? Postačí nám základní model nebo chceme chladničku s funkcí regulace námrazy, automatickým rozmrazováním a dovolenkovým režimem?

Zapomínat netřeba ani na "maličkosti", jakými jsou počet poliček v chladničce či počet chladicích boxů mrazem. Pro někoho totiž může být mimořádně důležité i přibalené příslušenství (drátěný držák na láhve, stojan na vajíčka).

Klimatické třídy chladničky

Při výběru chladničky třeba zohlednit i teplotu vnějšího okolí - tedy místnosti nebo prostoru, ve kterém bude spotřebič umístěn. Od ní se odvíjejí neméně důležité parametry chladničky, jakými jsou například tloušťka izolace či výkon kompresoru. Chladničky a mrazničky dělíme do 4 tříd:

  • SN - teplota okolí +10 až +32 °C
  • N - teplota okolí +16 až +32 °C
  • ST - teplota okolí +18 až +38 °C
  • T - teplota okolí +18 až +43 °C

Důležité parametry při výběru chladničky

Při výběru modelu se můžeme setkat is tím, že jedna chladnička spadá do více klimatických tříd. V takovém případě je třeba si všímat výsledný interval (např. pokud jde o třídy ST a T, výsledný interval teplot je + 18 °C až +43 °C).

Tento parametr se vyplatí sledovat zejména v případě, pokud kupujeme spotřebič do chladnějších prostor, jakými jsou sklepy, komory či nepravidelně vytápěné chaty a chalupy.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie chladničky

Jaké typy chladniček známe?

Potřebujete, aby byla kombinovaná s mrazničkou nebo ne? S přímým chlazením nebo beznámrazová? Pro koho bude sloužit?

Volně stojící kombinovaná chladnička

Tento typ patří mezi nejčastěji používané chladničky v domácnostech. Nelze zabudovat do kuchyňské linky, což je zřejmě její jedinou nevýhodou. Součástí spotřebiči je i zabudovaná mraznička, která je uložena dole nebo nahoře. Na trhu najdeme nejrůznější designy - od moderních až po retro chladničky. Při výběru nezapomeňte zohlednit barvu chladničky, rozměry, vnitřní objem, spotřebu elektrické energie a funkcionalitu.

Vestavná chladnička

Pokud toužíte po zabudované ledničce, tato je na to jako stvořená. Skládá ze dvou prostorů - v jedné části můžete potraviny chladit a v druhé mrazit. Skříň, do které chladničku chcete zabudovat, musí mít větrací otvory, aby se chladnička nepřehřívala. Šířka skříně představuje 60 cm.

Vestavná chladnička do kuchyňské linky

Vestavné chladničky s mrazničkou mívají zpravidla menší objem a jsou i dražší. Jejich výhodou je zejména to, že nenarušují celkový design kuchyňské linky.

Americká chladnička

Tato chladnička je ideální pro velké rodiny, které potřebují uskladnit velké množství jídla. Skládá se ze dvou samostatně se otevírajících dveří, v pravo je chladnička a vlevo mraznička. Většinou obsahují tyto typy chladniček výrobník ledu a zásobník vody, pokud ho mají musíte si uvědomit, že je nutné, aby bylo chladnička napojena na přívodní ventil.

Americká chladnička s velkým objemem

Nevýhodou je, že se nedá zabudovat do nábytku a zabere velký prostor.

Kombinovaná chladnička

Zajistí nezávislý chod obou spotřebičů

  • jednokompresorová - ovládaná jedním termostatem, vypíná se vždy celý spotřebič
  • jeden kompresor a elektroventil - je ovladatelná 2 termostaty, což znamená, že se dá vypnout chladnička a mraznička stále poběží, opačná funkce však není možná, při vypnutí mrazničky se vypíná celý spotřebič
  • dvoukompresorového chladnička - je ovládána dvěma ventily, chladničku i mrazničku můžeme zapínat i vypínat samostatně

Nejlepší ledničky? Sledujte recenze ledniček

V první řadě je nutné si ujasnit, co potřebujete, a vybrat si pár ledniček, které vyhovují vašim parametrům. Následně si z už vyfiltrovaného seznamu musíte vybrat. A právě tady se dostáváme k recenzím ledniček, odborným porovnáním a redakčním testům.  My jsme pro vás sesbírali tyto informace dostupné na internetu a upravili je do přehledného žebríčku nejlepších ledniček, ktoré uživatelé a odborná veřejnost hodnotí jako nejlepší. 

Nejlepší volně stojící kombinované chladničky do 11 500 Kč

Nejlepší vestavěné kombinované chladničky do 20 000 Kč

Nejlepší americké chladničky

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.Publikováno dne: 03.03.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ultrazvuková čistička na šperky i brýle. Recenze poradí ty nejlepší!Ultrazvuková čistička na šperky i brýle. Recenze poradí ty nejlepší!

Ultrazvukové čističky jsou velmi šikovná zařízení, která slouží na čištění široké škály různorodých předmětů. Tento produkt však ještě není mezi lidmi velmi rozšířený, a proto jsme se...

Jak vybrat záložní zdroj pro PC? Testy a recenze UPS pomohou vybratJak vybrat záložní zdroj pro PC? Testy a recenze UPS pomohou vybrat

Zažili jste už situaci, když jste z důvodu výpadku elektrického proudu ztratili několikahodinovou práci provedenou na počítači? V těchto případech vás může zachránit automatický záložní...

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...