Jak vybrat nejhezčí nástěnnou nebo stolní lampu do dětského pokoje? Potěší i dětská lampa s projektorem

Svítidla dokážou mnohem víc než jen osvětlit prostor. Dodávají místnosti správný tón a doplňují její celkový vzhled. Platí to pro dospělácké místnosti, ale i dětské pokoje.

Lampa do detskej izby

Jsou zde klasické lustry, stojací lampy do obýváku, noční lampy a nelze zapomínat ani na dětské noční lampy. V obchodech se prodávají desítky druhů. Od nejlevnějších až po speciální lampy, které můžete nechat svítit celou noc a klidně spát beze strachu, že nastane zkrat nebo dojde k úrazu. Podle čeho vybírat světla pro děti?

Oblíbené dětské lampy

Na světle a materiálech záleží

Ať už sháníte noční světlo na postýlku, nebo lampu na psací stůl, při výběru je třeba vždy v první řadě dbát na zdraví dětí. Vybírejte důsledně, oči máme všichni jen jedny. Stropní lampa by měla svítit dostatečně silně tak, aby osvětlila celý prostor dětského pokoje. Při výběru lampičky na čtení je vhodné volit spíše studené bílé světlo, které je silnější. Noční lampa by zase měla svítit teplým žlutým světlem. Působí jemněji, klidně a nenarušuje spánek. 

Osvetlenie do detskej izby

Z hlediska bezpečnosti je stejně důležitý materiál, z něhož je lampa vyrobená. Jde o to, že při dlouhém svícení se ty běžné, jakými jsou sklo či méně kvalitní plast, zahřívají na teploty, které mohou způsobit popáleniny. Také pozor na kabely. Kvalitní dětské noční světlo do zásuvky musí splňovat bezpečnostní kritéria, která zabrání zatřesení elektrickým proudem. Zároveň si vždy prověřte, zda lampa neobsahuje malé části, které by mohl váš malý nezbedník či nezbednička omylem spolknout.

Nejoblíbenější je dětská lampa s projektorem

Možná si myslíte, že dětem jsou svítidla ukradená, ale není tomu zcela tak. Většina dětiček se bojí zlých bubáků, kteří na ně mohou vyskočit ze tmy. Se strachem vezmou oblíbenou hračku pod paží a přikvačí k vám uprostřed noci do ložnice. Dopřejte svým dětem, ale i sobě nerušený spánek díky takové drobnosti, jakou je noční lampa pro děti.

Skvělou vychytávkou, kterou budou vaše děti milovat, je promítací lampa pro děti. Přemění holé stěny na plátno, na kterém se během noci mohou zobrazovat různé obrazce.

Hvězdná obloha v pokoji vašich ratolestí

Kvalitní noční projektor pro děti koupíte v běžných obchodech se svítidly, ale i na internetu. Stačí si jen vybrat, jaké obrazce preferujete a kolik jste ochotní do lampičky investovat. Nejpopulárnější je noční lampa hvězdná obloha.

Osvetlená detská izba

Tento speciální projektor noční oblohy pro děti promítá na okolní stěny drobné hvězdičky. Nemusíte se obávat, že by bylo světlo příliš silné. Tato hvězdná lampa pro děti totiž svítí velmi tlumeným světlem. Je zkonstruovaná tak, aby nesnižovala kvalitu spánku. 

Multifunkční lampa s projektorem  

Mysleli jste si, že jedinou funkcí lampiček do dětského pokoje je svícení? Omyl. Když nepočítáme to, že lampy zvládnou promítat různé obrazce a svítit barevně, velkým hitem zejména pro malá batolata jsou projektory, které slouží jako světlo a plyšová hračka zároveň. Dokonce hrají melodie, které plní funkci uspávanky. Po přibližně 20 minutách se automaticky vypnou, takže vaše dítě bude spinkat pěkně v tichu.

Větší děti si zase určitě oblíbí přenosné projektorové lampy. Pro objasnění, jsou něco jako pohádková verze toho, co lidově označujeme jako baterka. 

Oblíbení plyšáci s projektorem a melodií

Alternativní svícení

Nemáte dobrý pocit z toho, že by měla vašemu dítěti celou noc svítit v pokoji lampa? Máme pro vás náhradní řešení. Vyzkoušejte fluorescenční nálepky. Během dne se nabijí přirozeným světlem a v noci, když je všude tma, svítí slabým světlem, které během spánku nevnímáte. Prodávají se v různých tvarech a rozměrech. Seženete hvězdičky, planety, zvířátka, ale i srdíčka a mnohé další. Instalace je velmi jednoduchá. Každá nálepka má na zadní straně předinstalovanou oboustrannou samolepicí pásku. Nalepit si je tak zvládnou levou zadní i děti.

Fluorescenčné nálepky

Větší děti a teenageři jistě ocení svítící barvy na stěnu. Seženete je ve sprejích. V rámci společného rodinného času si můžete nachystat makety z tvrdého papíru. Fantazii se meze nekladou a je to příjemná zábava pro malé i velké. Připravené předlohy podle vkusu vaší ratolesti stačí přiložit ke stěně a nastříkat sprej. Přes den obrázek nebude vidět a v noci získá pokoj nový šat. Věřte, že děti budou nadšené z toho, že si mohly svoje království vylepšit vlastnoručně a podle svého vkusu.

Autor článku

Simona Halásová

Jmenuji se Simona a jsem tak trochu schizofrenik. Vystudovala jsem mezinárodní vztahy, pracovala v nadnárodní korporaci, navrhla se sestrou kolekci...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(91.2%)

V této kategorii najdete i:

Hry Albi v kostce milují děti i dospělí! Vyberete si přírodu, film nebo historii?Hry Albi v kostce milují děti i dospělí! Vyberete si přírodu, film nebo historii?

Máme nenásilný tip, jak s tímto neduhem zatočit a ještě se při tom i celá rodina fantasticky pobavíte. Vyzkoušejte stolní hry Albi V kostce. Prozdradíme vám, jaká různá vydání existují. 

Šátky na nošení dětí – jak vybrat, vázání, recenzeŠátky na nošení dětí – jak vybrat, vázání, recenze

Nošení děťátka v šátku je pohodlné a praktické, zajišťuje soukromí při kojení na veřejnosti. Poradíme vám, jak si vybrat vhodný šátek, který uspokojí vaše požadavky.

Školní potřeby pro prváka – taška, sešity, desky a obaly na sešity, penál i školní pomůckyŠkolní potřeby pro prváka – taška, sešity, desky a obaly na sešity, penál i školní pomůcky

Máte doma budoucího školáka a vy už myslíte na to, co jako prvák potřebuje? Před nákupem je dobré vědět, co bude ve škole skutečně potřebovat.