Jak vybrat nejlepší psací stůl pro dítě? Výškově nastavitelné jsou v kurzu

Vyhrazený prostor, ať už při dělání úkolů do školy, nebo při volnočasových aktivitách je pro dítě důležitý. Výběr psacího stolu proto nelze zanedbávat.

Psací stůl do dětského pokoje

Pokud stále nevíte, jaký stolek by byl pro vaše dítě nejvhodnější, poradíme vám na jaké parametry se zaměřit při výběru.

Design je důležitý!

Jedním z nejdůležitějších parametrů je samotná výška stolu. Závisí na věku dítěte, tedy musíme výšku stolku přizpůsobit výšce dítěte. Nezanedbatelný je i design, pěkné a hravé prostředí působí na dítě mnohem harmoničtěji než neupravené a chaotické části nábytku. Nebojte se zapojit barvy, zejména když jde o menší dítě. Oživí tak prostor a dodají mu jistý šmrnc.

Psací stůl do dětského pokoje

Dejte si proto záležet, abyste vytvořili pro dítě originální koutek, kam se bude rádo vracet. Pomohou vám různé detaily a dekorace, které mohou být buď součástí stolku, nebo jeho doplňky. Dítě bude mít svoje tužky a školní potřeby na jednom místě, přičemž je nebude roznášet po domě, což ulehčí práci i vám.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie psací stoly

Výškově nastavitelné stolky

V případě, že nechcete utrácet peníze vícekrát, můžete si pořídit alternativu v podobě rostoucího stolku. Tento stolek je dobrý v tom, že se přizpůsobí výšce dítěte a nemusíte ho vyhazovat na smetiště, když z něj dítě vyroste.

Výškově nastavitelný stůl do dětského pokoje

Růžový psací stůl pro dívky

Nevýhodou je vyšší investice, která se ale časem vyrovná, vzhledem na vyšší rozpočtovou investici, kterou byste museli utratit v případě více stolků. 

Při kupování nastavitelného stolku se zaměřte na výšku a hmotnost. Pro děti je vyhovující stolek už od 110 cm do 180 cm, do hmotnosti 100 kg.

Rastoucí stolek je charakteristický svou bezpečností, jeho konstrukce je pevná a zaručuje stabilitu. Některé modely mají kromě nastavitelné výšky i možnost nastavit sklon.

Na co se zaměřit při výběru?

  • věk dítěte  
  • záliby dítěte  
  • úložné prostory  
  • dostatečná velikost pracovní plochy 
  • materiál  

Psací stůl pro studenta

Samozřejmě, jak jsme už uváděli, věk je rozhodující. Pokud vybíráte stůl pro prváka nebo pro studenta, musíte si uvědomit, že je tady výrazný rozdíl. Nejen ve výšce, ale i v mnoha dalších ohledech. Větší dítě potřebuje víc úložného prostoru než školkař, také větší plochu na psaní. Neníe dobré, aby se dítě u stolu hrbilo, naklánělo, nebo se cítilo nepohodlně.

Dětský psací stůl do pokoje

Umístění stolku v dětském pokoji

Psací stolek je nejlepší umístit v blízkosti okna, ideálně pod okno. Dopadá tam nejvíc sluečního světla, což je při psaní velmi důležité. Součástí každého psacího stolu by měla být i lampička, která je ve večerních hodinách velmi potřebná. Ta sa zpravidla umísťuje na opačnou stranu, než kterou rukou dítě píše.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie psací stoly

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!Publikováno dne: 18.08.2018
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.