Jak vybrat nejlepší psací stůl pro dítě? Výškově nastavitelné jsou v kurzu

Vyhrazený prostor, ať už při dělání úkolů do školy, nebo při volnočasových aktivitách je pro dítě důležitý. Výběr psacího stolu proto nelze zanedbávat.

Psací stůl do dětského pokoje

Pokud stále nevíte, jaký stolek by byl pro vaše dítě nejvhodnější, poradíme vám na jaké parametry se zaměřit při výběru.

Design je důležitý!

Jedním z nejdůležitějších parametrů je samotná výška stolu. Závisí na věku dítěte, tedy musíme výšku stolku přizpůsobit výšce dítěte. Nezanedbatelný je i design, pěkné a hravé prostředí působí na dítě mnohem harmoničtěji než neupravené a chaotické části nábytku. Nebojte se zapojit barvy, zejména když jde o menší dítě. Oživí tak prostor a dodají mu jistý šmrnc.

Psací stůl do dětského pokoje

Dejte si proto záležet, abyste vytvořili pro dítě originální koutek, kam se bude rádo vracet. Pomohou vám různé detaily a dekorace, které mohou být buď součástí stolku, nebo jeho doplňky. Dítě bude mít svoje tužky a školní potřeby na jednom místě, přičemž je nebude roznášet po domě, což ulehčí práci i vám.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie psací stoly

Výškově nastavitelné stolky

V případě, že nechcete utrácet peníze vícekrát, můžete si pořídit alternativu v podobě rostoucího stolku. Tento stolek je dobrý v tom, že se přizpůsobí výšce dítěte a nemusíte ho vyhazovat na smetiště, když z něj dítě vyroste.

Výškově nastavitelný stůl do dětského pokoje

Růžový psací stůl pro dívky

Nevýhodou je vyšší investice, která se ale časem vyrovná, vzhledem na vyšší rozpočtovou investici, kterou byste museli utratit v případě více stolků. 

Při kupování nastavitelného stolku se zaměřte na výšku a hmotnost. Pro děti je vyhovující stolek už od 110 cm do 180 cm, do hmotnosti 100 kg.

Rastoucí stolek je charakteristický svou bezpečností, jeho konstrukce je pevná a zaručuje stabilitu. Některé modely mají kromě nastavitelné výšky i možnost nastavit sklon.

Na co se zaměřit při výběru?

  • věk dítěte  
  • záliby dítěte  
  • úložné prostory  
  • dostatečná velikost pracovní plochy 
  • materiál  

Psací stůl pro studenta

Samozřejmě, jak jsme už uváděli, věk je rozhodující. Pokud vybíráte stůl pro prváka nebo pro studenta, musíte si uvědomit, že je tady výrazný rozdíl. Nejen ve výšce, ale i v mnoha dalších ohledech. Větší dítě potřebuje víc úložného prostoru než školkař, také větší plochu na psaní. Neníe dobré, aby se dítě u stolu hrbilo, naklánělo, nebo se cítilo nepohodlně.

Dětský psací stůl do pokoje

Umístění stolku v dětském pokoji

Psací stolek je nejlepší umístit v blízkosti okna, ideálně pod okno. Dopadá tam nejvíc sluečního světla, což je při psaní velmi důležité. Součástí každého psacího stolu by měla být i lampička, která je ve večerních hodinách velmi potřebná. Ta sa zpravidla umísťuje na opačnou stranu, než kterou rukou dítě píše.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie psací stoly

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!Publikováno dne: 18.08.2018
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení

Toto dědictví z minulosti je praktickým doplňkem či nábytkem, který má svoji řádnou funkci. Proč by retro dřevěná truhlice neměla chybět ani u vás doma? Inspirujte se s námi!

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.

Jaké jsou výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smrku nebo palisandru? Jaké jsou výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smrku nebo palisandru?

Masív je mimořádně oblíbeným přírodním materiálem. Jaký nábytek z masívu do interiéru vybrat? Z jakého dřeva masív je? Toto a ještě víc se dozvíte v našem dnešním článku.