Jak vybrat parní čistič? Toto jsou ty nejlepší podle testů

Většina domácností vyhledává tento přístroj až v momentu, kdy se snaží odstranit nečistoty, jichž se jiným způsobem už není možné zbavit. Parní čistič je však spolehlivý pomocník, který slouží na běžné i hloubkové čištění prostor nebo předmětů v domácnosti.

Výborný parní čistič Karcher

Stejně účinné je parní čištění i v případě větších ploch. Přístroj můžete používat v interiéru, jakož i v exteriéru. A především jde o ekologický způsob čištění bez jakékoliv chemie. Co ale vlastně parní čistič dělá? Co je důležité při výběru parního čističe? Kdy se parní čistič hodí? A k tomu všemu si v testu parních čističů ukážeme nejlepší modely na trhu.

Oblíbené produkty

Jak vybrat parní čistič?

Jako každé zařízení, tak také parní čistič má svůj účel. Proto je třeba si před koupí parního čističe uvědomit, k jakému účelu budete parní čistič potřebovat. Potřebujete parní čistič, který vyčistí spáry v koupelně, obkladačky, vodní kámen nebo vás zbaví zašlé špíny v celém bytě nebo domě? V takovém případě si parní čistič určitě pořiďte.

Parní čistič si všeobecně poradí i s vodním kamenem, zaschlou barvou, nebo dokonce s mastnotou. Čistit jím můžete například i okna, zrcadla, oblečení, nerezové spotřebiče nebo čalouněný nábytek. Stejně tak poslouží jako perfektní prostředek pro dezinfekci. Díky horké páře zlikviduje množství bakterií a mikrobů.

Multifunkční parní čistič na podlahu i koupelnu

V případě, že máte v plánu použít parní čistič na čištění skutečně velkých ploch, mluvíme o parních strojích, které slouží na čištění větších objektů, bazénů, podlah či jiných prostor. V tomto případě se rozhodně hodí přístroj s větším výkonem i větším množstvím funkcí.

Klasický, či multifunkční parní čistič?

Klasický přístroj v případě parního čističe znamená, že parní čistič vytváří horkou vodní páru, díky níž vyčistí i ta nejméně přístupná místa. Klasický přístroj dávkuje horkou páru a prostřednictvím nástavce (trysky) na hlavici (kartáč, houba, jiný konektor) vyčistíte potřebný prostor, předmět nebo plochu.

V případě multifunkčních parních čističů jde o přístroje s možností přisávání i odsávání. Takový přístroj využijete například při čištění oken. Samozřejmě i klasickým parním čističem okna či sklo vyčistíte, ale bez funkce odsávání špínu neodstraníte úplně.

Výkon

Právě výkon odráží dvě základní kritéria, která určují účinnost parního čističe. Především jde o teplotu, jakou dokáže přístroj ohřívat vodu. Teplota horké páry by neměla být nižší než 130 °C.

Právě díky tomu je důležitý další údaj a to je množství, a tedy tlak páry, který přístroj generuje. Výkon samotný se udává ve wattech a ideální je, když má přístroj víc než 1 200 W. Menší hodnota způsobuje menší výhřevnost vody a také slabší hustotu vodní páry.

Výkon je úzce spojený s tlakem páry. Hodnota tlaku se udává v barech a u klasických parních čističů se tato hodnota pohybuje přibližně od 1,5 do 3 baru

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie parní čističe

Hmotnost a objem zásobníku

Hmotnost parního čističe samozřejmě závisí na velikosti daného přístroje a jeho příslušenství. Některé přístroje jsou vhodné do ruky, tzv. kačky, které jednoduše ohřívají vodu a čistí stejně účinně jako klasický parní čistič. Právě s tím je však spojená také nádobka na vodu.

Zásobník na vodu parního čističe Karcher SC3

Zásobník je obvykle závislý na typu přístroje. Objem se může pohybovat od 0,2 až do 3 litrů. Větší objem je už v případě parních strojů, které se používají na čištění prostor ve výrobním průmyslu.

Trysky a délka kabelu

Délka kabelu (plus hadice) by neměla být menší než 2 m. S delší hadicí nemáte problém manipulovat v prostoru a máte tak lepší akční rádius (pohyb). Rozhodně myslete i na trysky, případně konektory a nástavce. Díky nim totiž můžete určovat intenzitu páry podle toho, jaký druh materiálu nebo prostor potřebujete vyčistit. Často to jsou právě nástavce, které určují množství a intenzitu páry, kterou přístroj produkuje.

Parní čistič je skvělý a praktický pomocník, který pomůže, aby vaše domácnost byla čistá a bezpečná bez použití jakékoliv chemie. Používání parního čističe tedy může ulehčit vaše uklízení a zároveň napomůže k dezinfekci a sterilitě prostředí.

Nejlepší parní čističe podle testů

Abychom však nezůstaly pouze v rovině teoretické, nabízíme vám náš osobní výběr čtyř parních čističů, které splní všechny vaše požadavky. Vybírali jsme na základě kvality a spokojenosti zákazníků. Hodnocení, zkušenosti a recenze jsou nejlepším způsobem, jak zjistit, který parní čistič je ten nejlepší. My jsme pro vás na základě poměru kvality a ceny vybrali tyto.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.Publikováno dne: 30.05.2018
Hodnocení článku:
(87.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava

Vsaďte na plnohodnotnou náhradu klasické trouby na pečení. Budete překvapení, co všechno dokáže. Jak vybrat tu nejlepší minitroubu na pečení, vám prozradíme v našem článku!

Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče

Chtěli byste si posedět na terase i v podzimních či zimních měsících?  V našem článku vám poradíme, jaký ohřívač na terasu si vybrat a jakých parametrů si při jeho výběru všímat.

Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce