Jak vybrat parní čistič? Toto jsou ty nejlepší podle testů

Většina domácností vyhledává tento přístroj až v momentu, kdy se snaží odstranit nečistoty, jichž se jiným způsobem už není možné zbavit. Parní čistič je však spolehlivý pomocník, který slouží na běžné i hloubkové čištění prostor nebo předmětů v domácnosti.

Výborný parní čistič Karcher

Stejně účinné je parní čištění i v případě větších ploch. Přístroj můžete používat v interiéru, jakož i v exteriéru. A především jde o ekologický způsob čištění bez jakékoliv chemie. Co ale vlastně parní čistič dělá? Co je důležité při výběru parního čističe? Kdy se parní čistič hodí? A k tomu všemu si v testu parních čističů ukážeme nejlepší modely na trhu.

Oblíbené produkty

Jak vybrat parní čistič?

Jako každé zařízení, tak také parní čistič má svůj účel. Proto je třeba si před koupí parního čističe uvědomit, k jakému účelu budete parní čistič potřebovat. Potřebujete parní čistič, který vyčistí spáry v koupelně, obkladačky, vodní kámen nebo vás zbaví zašlé špíny v celém bytě nebo domě? V takovém případě si parní čistič určitě pořiďte.

Parní čistič si všeobecně poradí i s vodním kamenem, zaschlou barvou, nebo dokonce s mastnotou. Čistit jím můžete například i okna, zrcadla, oblečení, nerezové spotřebiče nebo čalouněný nábytek. Stejně tak poslouží jako perfektní prostředek pro dezinfekci. Díky horké páře zlikviduje množství bakterií a mikrobů.

Multifunkční parní čistič na podlahu i koupelnu

V případě, že máte v plánu použít parní čistič na čištění skutečně velkých ploch, mluvíme o parních strojích, které slouží na čištění větších objektů, bazénů, podlah či jiných prostor. V tomto případě se rozhodně hodí přístroj s větším výkonem i větším množstvím funkcí.

Nejlepší parní čističe podle testů

Abychom však nezůstaly pouze v rovině teoretické, nabízíme vám náš osobní výběr čtyř parních čističů, které splní všechny vaše požadavky. Vybírali jsme na základě kvality a spokojenosti zákazníků. Hodnocení, zkušenosti a recenze jsou nejlepším způsobem, jak zjistit, který parní čistič je ten nejlepší. My jsme pro vás na základě poměru kvality a ceny vybrali tyto.

Klasický, či multifunkční parní čistič?

Klasický přístroj v případě parního čističe znamená, že parní čistič vytváří horkou vodní páru, díky níž vyčistí i ta nejméně přístupná místa. Klasický přístroj dávkuje horkou páru a prostřednictvím nástavce (trysky) na hlavici (kartáč, houba, jiný konektor) vyčistíte potřebný prostor, předmět nebo plochu.

V případě multifunkčních parních čističů jde o přístroje s možností přisávání i odsávání. Takový přístroj využijete například při čištění oken. Samozřejmě i klasickým parním čističem okna či sklo vyčistíte, ale bez funkce odsávání špínu neodstraníte úplně.

Výkon

Právě výkon odráží dvě základní kritéria, která určují účinnost parního čističe. Především jde o teplotu, jakou dokáže přístroj ohřívat vodu. Teplota horké páry by neměla být nižší než 130 °C.

Právě díky tomu je důležitý další údaj a to je množství, a tedy tlak páry, který přístroj generuje. Výkon samotný se udává ve wattech a ideální je, když má přístroj víc než 1 200 W. Menší hodnota způsobuje menší výhřevnost vody a také slabší hustotu vodní páry.

Výkon je úzce spojený s tlakem páry. Hodnota tlaku se udává v barech a u klasických parních čističů se tato hodnota pohybuje přibližně od 1,5 do 3 baru

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie parní čističe

Hmotnost a objem zásobníku

Hmotnost parního čističe samozřejmě závisí na velikosti daného přístroje a jeho příslušenství. Některé přístroje jsou vhodné do ruky, tzv. kačky, které jednoduše ohřívají vodu a čistí stejně účinně jako klasický parní čistič. Právě s tím je však spojená také nádobka na vodu.

Zásobník na vodu parního čističe Karcher SC3

Zásobník je obvykle závislý na typu přístroje. Objem se může pohybovat od 0,2 až do 3 litrů. Větší objem je už v případě parních strojů, které se používají na čištění prostor ve výrobním průmyslu.

Trysky a délka kabelu

Délka kabelu (plus hadice) by neměla být menší než 2 m. S delší hadicí nemáte problém manipulovat v prostoru a máte tak lepší akční rádius (pohyb). Rozhodně myslete i na trysky, případně konektory a nástavce. Díky nim totiž můžete určovat intenzitu páry podle toho, jaký druh materiálu nebo prostor potřebujete vyčistit. Často to jsou právě nástavce, které určují množství a intenzitu páry, kterou přístroj produkuje.

Parní čistič je skvělý a praktický pomocník, který pomůže, aby vaše domácnost byla čistá a bezpečná bez použití jakékoliv chemie. Používání parního čističe tedy může ulehčit vaše uklízení a zároveň napomůže k dezinfekci a sterilitě prostředí.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.Publikováno dne: 30.05.2018
Hodnocení článku:
(87.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?