Nejlepší klasické vysavače podle testů a recenzí 2019

Čistota půl zdraví. Slyšeli jste už tuto známou a moudrou větu? Každopádně, dodržování hygieny by pro člověka měl být jakýsi rituál. Na mysli však teď máme i určité hygienické standardy, kterými se řídí každá domácnost, respektive měla by se řídit.

Test nejlepších klasických vysavačů 2018

Utírání prachu, mytí podlahy nebo vysávání. A právě vysávání by měl být proces, který bychom měli opakovat nejčastěji. Zbaví nás totiž částeček prachu i hrubé špíny. Jaké jsou nejlepší vysavače v roce 2018? Ukážeme si test nejlepších vysavačů, mezi kterými určitě najdete svého favorita.

TOP 11 nejlepších vysavačů

Do našeho testu jsme pro vás připravili recenze nejlepších vysavačů v roce 2018. Porovnali jsme pro vás ty nejdůležitější parametry, které mohou rozhodovat právě o tom, který z vysavačů je ten nejlepší. Zde je TOP 11 nejlepších podlahových vysavačů.

Výběr a důležité parametry

Na závěr vás chceme informovat o nejdůležitějších parametrech, které při výběru vysavače sehrávají podstatnou roli. Samozřejmě, u klasických vysavačů, které jsou určené pro běžné domácnosti, byty či domy, sehrávají roli i preference zákazníka a každý má od vysavače různá očekávání.

 • Sáčkový nebo bezsáčkový - rozdíel je evidentní. Zatímco jeden vysavač je vybavený sáčkem na nečistoty, druhý je vybavený sběrnou nádobou. Dnešní syntetické sáčky se bez problémů vyrovnají sběrné nádobě. Sběrné nádoby však stačí vyprázdnit, případně umýt. Sáčky musíte časem vyměnit.
 • Akční rádius – ten vám umožňuje čo nejpohodlnější pohyb v prostoru. Akční rádius zahrnuje délku kabelu a také dosah trubice. Standardem je délka přibližně 7–8 m. Ideální však je, když akční rádius dosahuje aspoň 9–11 m.
 • Hlučnost – samozřejmě, čím je výkon vyšší, tím je vyšší i hlučnost. Dnes však vysavače disponují regulací výkonu, která hluk dokáže do jisté míry snížit. Vysavač s hlučností do 75 dB je možné považovat za tichý.
 • Výkon/příkon – výkon je obvykle přímo úměrný příkonu. Zároveň vám tyto údaje říkají o tom, jak moc je vysavač energeticky šetrný. Nejběžnější jsou dnes vysavače s příkonem kolem 600 až 800 W.
 • Typ filtrace – je důležitý především pro alergiky, ale také pro udržování čistoty. Nejpoužívanější jsou HEPA filtry, které jsou umyvatelné a zadrží až 99,9 % mikrobů a alergenů.

  Autor článku

  Denis Ruščák

  Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


  Přidat komentář


  Vzhlédnite také naše inspirace

  Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

  Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...

  Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

  Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.

  Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

  Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.  Publikováno dne: 04.11.2018
  Hodnocení článku:
  (92%)

  V tejto kategórií nájdete aj:

  Jak vybrat nejlepší nabíječky autobaterií i se startováním Jak vybrat nejlepší nabíječky autobaterií i se startováním

  Kvalitní autobaterie je základním předpokladem pro správný a bezproblémový chod vašeho auta. Poradíme, jak si ji vybrat.

  Jaký mobil pro seniory? Co nabízejí operátoři Jaký mobil pro seniory? Co nabízejí operátoři

  Vybrat mobilní telefon pro seniory není snadné. To, co potřebují, je kvalitní a trvanlivé zařízení, z něhož mohou bez problémů telefonovat.

  Jaké brýle na virtuální realitu na PC a jaké na mobil Jaké brýle na virtuální realitu na PC a jaké na mobil

  Virtuální realita útočí na naše domácí centra zábavy. Za pár stovek korun se dnes už může přesunout do virtuálního světa každý.