Nejlepší zmrzlinovače - Recenze a test radí, jak vybrat

Skutečný milovník zmrzliny se s jen tak nějakou mraženou pochoutkou nespokojí. I proto stále víc roste poptávka po domácích zmrzlinovačích. Díky tomuto šikovnému přístroji si může porci své oblíbené zmrzliny vyrobit každý sám a v pohodlí domova, navíc ze surovin, kterým 100% důvěřuje. No, nekupte to…

Výrobník domácí zmrzliny

Internet je plný receptů na ty nejlepší zmrzliny, ale pravdou zůstává, že bez profi zmrzlinovače je výroba opravdu chutné zmrzliny (takové, jakou znáte) nemožná. 

Zmrzlinovač bez chladicí jednotky

Pokud si chlazený dezert dopřejete jen velmi výjimečně, několikrát do roka, mohl by vám vyhovovat jednoduchý zmrzlinovač bez chladicí jednotky. Jde o zařízení s podstavcem, motorkem a chladicí nádobou s vlastním chladicím médiem. Zařízení je velmi skladné, poměrně laciné (cca 750 korun) a výroba zmrzliny v něm netrvá ani 30 minut.

Výroba domácí zmrzliny v zmrzlinovači

Tento zmzlinovač je však třeba používat opatrně, nakolik obsahuje citlivé plastové části. Je třeba si také uvědomit, že v jedné nádobě není možné současně vyrobit víc než jeden druh zmrzliny. Nádobu je však nutné nejdříve vložit do mrazáku minimálně na 12 hodin (v ideálním případě celých 24 hod.), aby chladicí médium mohlo absorbovat dostatek chladu. Nečekejte velké objemy, tyto zmrzlinovače většinou nabízejí objem svých nádob hluboko pod úrovní 1 litru.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie zmrzlinovače

Zmrzlinovač s vlastní chladicí jednotkou

Pro náročnější uživatele jsou vhodnější zmrzlinovače s vlastní chladicí jednotkou. Nejsou možná tak skladné jako výše zmíněné zmrzlinovače, ale mají proti nim velkou výhodu – zmrzlinu s nimi dokážete vyrobit prakticky kdykoliv, nádobu a ingredience není třeba předem chladit.

Automatický zmrzlinovač s chladicí jednotkou

Důležitý je výkon zařízení, od něhož se odvíjí doba přípravy, respektive umíchání zmrzliny. S tou je spojený i energetický výdej, který je při srovnání se zmrzlinovači bez vlastní chladicí jednotky přece jen vyšší. Tak či onak, u zmrzlinovačů s vlastní chladicí jednotkou je třeba se připravit na to, že zmrzlina bude hotová zhruba po 40 minutách přípravy, a také na fakt, že jejich cena se pohybuje v trojciferných sumách. Za vložené peníze si však budete moci vyrobit zhruba 1,5 litru opravdu chutné a skvěle vyšlehané zmrzliny.

Nejlepší zmrzlinovače

Připravili jsme si pro vás i přehled 2 kvalitních modelů, po kterých můžete sáhnout v případě, že si nedokážete vybrat. Vybrali jsme 1 levný zmrlinovač, ale také dražší model pro náročnější.

Jde o výrobníky zmrzliny s výbornými recenzemi. Díky nim se budete moci radovat z výborné domácí zmrliny z poctivých surovin, bez konzervantů a umělých barviv.

Cenové hladiny

Cena výrobníků zmrzliny se odvíjí nejen od výkonu jejich motorické části (pokud ji mají), ale i od velikosti nádoby či použitých materiálů. Cenově dostupnější jsou zmrzlinovače bez chladicí jednotky – jejich cena začíná na úrovni asi 400 korun a hravě je dokážou obsluhovat i děti. Otázkou je, zda tyto zmrzlinovače budou kapacitně stačit jejich choutkám.

Zmrzlinovače za 2500 a více korun už patří k samostatným jednotkám, které k své činnosti nepotřebují předem nic namrazovat. I z hlediska objemu jsou na tom lépe, vždyť jejich nádoby dokážou zpracovat litr, v případě některých typů i 1,5 nebo 2 litry zmrzliny. Počítejte však s poměrně vysokými vstupními náklady, tato zařízení stojí i výrazně nad 2500 korunami (v případě profesionálních výrobníků zmrzliny se můžete setkat i s cenami kolem sedmdesáti až sto tisíci korunami.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.Publikováno dne: 17.04.2019
Hodnocení článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar? Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.

Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips

Tyčový vysavač je zajímavou alternativou k běžnému vysavači s hadicí. Při vysávání s ním se nemusíte příliš ohýbat a skladování je díky jeho svislému tvaru také jednodušší. Pomůžeme vám...