Nejlepší zmrzlinovače - Recenze a test radí, jak vybrat

Skutečný milovník zmrzliny se s jen tak nějakou mraženou pochoutkou nespokojí. I proto stále víc roste poptávka po domácích zmrzlinovačích. Díky tomuto šikovnému přístroji si může porci své oblíbené zmrzliny vyrobit každý sám a v pohodlí domova, navíc ze surovin, kterým 100% důvěřuje. No, nekupte to…

Výrobník domácí zmrzliny

Internet je plný receptů na ty nejlepší zmrzliny, ale pravdou zůstává, že bez profi zmrzlinovače je výroba opravdu chutné zmrzliny (takové, jakou znáte) nemožná. 

Zmrzlinovač bez chladicí jednotky

Pokud si chlazený dezert dopřejete jen velmi výjimečně, několikrát do roka, mohl by vám vyhovovat jednoduchý zmrzlinovač bez chladicí jednotky. Jde o zařízení s podstavcem, motorkem a chladicí nádobou s vlastním chladicím médiem. Zařízení je velmi skladné, poměrně laciné (cca 750 korun) a výroba zmrzliny v něm netrvá ani 30 minut.

Výroba domácí zmrzliny v zmrzlinovači

Tento zmzlinovač je však třeba používat opatrně, nakolik obsahuje citlivé plastové části. Je třeba si také uvědomit, že v jedné nádobě není možné současně vyrobit víc než jeden druh zmrzliny. Nádobu je však nutné nejdříve vložit do mrazáku minimálně na 12 hodin (v ideálním případě celých 24 hod.), aby chladicí médium mohlo absorbovat dostatek chladu. Nečekejte velké objemy, tyto zmrzlinovače většinou nabízejí objem svých nádob hluboko pod úrovní 1 litru.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie zmrzlinovače

Zmrzlinovač s vlastní chladicí jednotkou

Pro náročnější uživatele jsou vhodnější zmrzlinovače s vlastní chladicí jednotkou. Nejsou možná tak skladné jako výše zmíněné zmrzlinovače, ale mají proti nim velkou výhodu – zmrzlinu s nimi dokážete vyrobit prakticky kdykoliv, nádobu a ingredience není třeba předem chladit.

Automatický zmrzlinovač s chladicí jednotkou

Důležitý je výkon zařízení, od něhož se odvíjí doba přípravy, respektive umíchání zmrzliny. S tou je spojený i energetický výdej, který je při srovnání se zmrzlinovači bez vlastní chladicí jednotky přece jen vyšší. Tak či onak, u zmrzlinovačů s vlastní chladicí jednotkou je třeba se připravit na to, že zmrzlina bude hotová zhruba po 40 minutách přípravy, a také na fakt, že jejich cena se pohybuje v trojciferných sumách. Za vložené peníze si však budete moci vyrobit zhruba 1,5 litru opravdu chutné a skvěle vyšlehané zmrzliny.

Nejlepší zmrzlinovače

Připravili jsme si pro vás i přehled 2 kvalitních modelů, po kterých můžete sáhnout v případě, že si nedokážete vybrat. Vybrali jsme 1 levný zmrlinovač, ale také dražší model pro náročnější.

Jde o výrobníky zmrzliny s výbornými recenzemi. Díky nim se budete moci radovat z výborné domácí zmrliny z poctivých surovin, bez konzervantů a umělých barviv.

Cenové hladiny

Cena výrobníků zmrzliny se odvíjí nejen od výkonu jejich motorické části (pokud ji mají), ale i od velikosti nádoby či použitých materiálů. Cenově dostupnější jsou zmrzlinovače bez chladicí jednotky – jejich cena začíná na úrovni asi 400 korun a hravě je dokážou obsluhovat i děti. Otázkou je, zda tyto zmrzlinovače budou kapacitně stačit jejich choutkám.

Zmrzlinovače za 2500 a více korun už patří k samostatným jednotkám, které k své činnosti nepotřebují předem nic namrazovat. I z hlediska objemu jsou na tom lépe, vždyť jejich nádoby dokážou zpracovat litr, v případě některých typů i 1,5 nebo 2 litry zmrzliny. Počítejte však s poměrně vysokými vstupními náklady, tato zařízení stojí i výrazně nad 2500 korunami (v případě profesionálních výrobníků zmrzliny se můžete setkat i s cenami kolem sedmdesáti až sto tisíci korunami.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!Publikováno dne: 17.04.2019
Hodnocení článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičůVýběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičů

Při výběru spotřebiče vás často ani nenapadne, že byste se měli zajímat o jeho hlučnost. Jde přitom o jednu z kategorií, jejíž důležitost se často ukáže až po začátku používání přístroje.

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.