Nejlepší zmrzlinovače - Recenze a test radí, jak vybrat

Skutečný milovník zmrzliny se s jen tak nějakou mraženou pochoutkou nespokojí. I proto stále víc roste poptávka po domácích zmrzlinovačích. Díky tomuto šikovnému přístroji si může porci své oblíbené zmrzliny vyrobit každý sám a v pohodlí domova, navíc ze surovin, kterým 100% důvěřuje. No, nekupte to…

Výrobník domácí zmrzliny

Internet je plný receptů na ty nejlepší zmrzliny, ale pravdou zůstává, že bez profi zmrzlinovače je výroba opravdu chutné zmrzliny (takové, jakou znáte) nemožná. 

Zmrzlinovač bez chladicí jednotky

Pokud si chlazený dezert dopřejete jen velmi výjimečně, několikrát do roka, mohl by vám vyhovovat jednoduchý zmrzlinovač bez chladicí jednotky. Jde o zařízení s podstavcem, motorkem a chladicí nádobou s vlastním chladicím médiem. Zařízení je velmi skladné, poměrně laciné (cca 750 korun) a výroba zmrzliny v něm netrvá ani 30 minut.

Výroba domácí zmrzliny v zmrzlinovači

Tento zmzlinovač je však třeba používat opatrně, nakolik obsahuje citlivé plastové části. Je třeba si také uvědomit, že v jedné nádobě není možné současně vyrobit víc než jeden druh zmrzliny. Nádobu je však nutné nejdříve vložit do mrazáku minimálně na 12 hodin (v ideálním případě celých 24 hod.), aby chladicí médium mohlo absorbovat dostatek chladu. Nečekejte velké objemy, tyto zmrzlinovače většinou nabízejí objem svých nádob hluboko pod úrovní 1 litru.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie zmrzlinovače

Zmrzlinovač s vlastní chladicí jednotkou

Pro náročnější uživatele jsou vhodnější zmrzlinovače s vlastní chladicí jednotkou. Nejsou možná tak skladné jako výše zmíněné zmrzlinovače, ale mají proti nim velkou výhodu – zmrzlinu s nimi dokážete vyrobit prakticky kdykoliv, nádobu a ingredience není třeba předem chladit.

Automatický zmrzlinovač s chladicí jednotkou

Důležitý je výkon zařízení, od něhož se odvíjí doba přípravy, respektive umíchání zmrzliny. S tou je spojený i energetický výdej, který je při srovnání se zmrzlinovači bez vlastní chladicí jednotky přece jen vyšší. Tak či onak, u zmrzlinovačů s vlastní chladicí jednotkou je třeba se připravit na to, že zmrzlina bude hotová zhruba po 40 minutách přípravy, a také na fakt, že jejich cena se pohybuje v trojciferných sumách. Za vložené peníze si však budete moci vyrobit zhruba 1,5 litru opravdu chutné a skvěle vyšlehané zmrzliny.

Nejlepší zmrzlinovače

Připravili jsme si pro vás i přehled 2 kvalitních modelů, po kterých můžete sáhnout v případě, že si nedokážete vybrat. Vybrali jsme 1 levný zmrlinovač, ale také dražší model pro náročnější.

Jde o výrobníky zmrzliny s výbornými recenzemi. Díky nim se budete moci radovat z výborné domácí zmrliny z poctivých surovin, bez konzervantů a umělých barviv.

Cenové hladiny

Cena výrobníků zmrzliny se odvíjí nejen od výkonu jejich motorické části (pokud ji mají), ale i od velikosti nádoby či použitých materiálů. Cenově dostupnější jsou zmrzlinovače bez chladicí jednotky – jejich cena začíná na úrovni asi 400 korun a hravě je dokážou obsluhovat i děti. Otázkou je, zda tyto zmrzlinovače budou kapacitně stačit jejich choutkám.

Zmrzlinovače za 2500 a více korun už patří k samostatným jednotkám, které k své činnosti nepotřebují předem nic namrazovat. I z hlediska objemu jsou na tom lépe, vždyť jejich nádoby dokážou zpracovat litr, v případě některých typů i 1,5 nebo 2 litry zmrzliny. Počítejte však s poměrně vysokými vstupními náklady, tato zařízení stojí i výrazně nad 2500 korunami (v případě profesionálních výrobníků zmrzliny se můžete setkat i s cenami kolem sedmdesáti až sto tisíci korunami.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.Publikováno dne: 17.04.2019
Hodnocení článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat žehličku na vlasy? Recenze potvrzují, že nejlepší je s keratinem a ionizátorem Jak vybrat žehličku na vlasy? Recenze potvrzují, že nejlepší je s keratinem a ionizátorem

Potřebujete zkrotit, či dokonce vyrovnat kučery nebo po nich právě naopak toužíte? Opatřete si žehličku na vlasy. Víte, na co se při jejím výběru a koupi zaměřit? Poradíme vám v našem...

Fondue sady – elektrické, keramické, nerezové či litinové? Fondue sady – elektrické, keramické, nerezové či litinové?

Fondue není jídlo, fondue je společenská událost. I vy si rádi pochutnáváte na dobrém jídle a specialitách? Užijte si s rodinou nebo přáteli jedinečný večer. Poradíme vám, jaké máte...

Nejlepší glukoměry – existují i bez proužků a bez krvi? Recenze poradí, jak vybrat Nejlepší glukoměry – existují i bez proužků a bez krvi? Recenze poradí, jak vybrat

Hladinu cukru v krvi si můžete kontrolovat sami v pohodlí vašeho domova, postačí vám na to domácí glukoměr. To, jak si vybrat toto zařízení, si povíme právě v tomto článku.