Jaký žebříkový radiátor do koupelny? Nejoblíbenější jsou elektrické

Až na výjimku otužilců asi všichni z nás známe ten nepříjemný pocit, když vylezeme z teplé vany do studené koupelny. Tuto nepříjemnost mohou velmi jednoduše vyřešit žebříkové radiátory.

Žebříkový radiátor

Nejenže vyhřejí vaši koupelnu, ale také poslouží jako skvělý odkládací prostor na utěrky a osušky.

Oblíbené modely radiátorů do koupelny

Jak vybrat radiátor do koupelny?

Pokud jste se tedy rozhodli investovat do vytápěcího žebříku, tak při jeho výběru musíte zohlednit několik důležitých faktorů. Mezi ně například patří výkon, který úzce souvisí s velikostí vytápěného místa, také je to způsob vytápění nebo možnosti zapojení a nezapomínejte ani na design. Mnohé žebříkové radiátory oplývají jedinečným vzhledem.

Výkon a účel radiátoru

Pokud chcete najít optimální výkon, tak vás bude nejvíc zajímat účel, pro který radiátor kupujete. Pokud očekáváte, že bude hlavním a jediným vytápěcím zdrojem vaší koupelny, tak výkon musí jít, pochopitelně, nahoru. Pokud v koupelně máte podlahové vytápění, tak výkon radiátoru může být klidně nižší, protože bude plnit jen úlohu doplňkového topení.

Vytápěcí žebřík je také velmi vhodný do malých bytů, protože na něm můžete sušit utěrky a osušky. Pokud ho kupujete jen z tohoto důvodu, tak opět nemusíte utrácet velké peníze za zbytečně vysoký výkon. Stačí, když bude radiátor vydutý, neboli dál od stěny. Tímto způsobem se věci vysuší rychleji.

Nerezový žebříkový radiátor do koupelny

Poslední věcí, která má vliv na výkon radiátoru, je velikost a umístění koupelny. Pokud se koupelna nachází ve středu bytu/domu a má kolem sebe vytápěné místnosti, tak vám postačí i nižší výkon. Opačně je to v případě, když je koupelna na okraji stavby. No a je samozřejmé, že platí přímá úměrnost mezi velikostí koupelny a velikostí výkonu.

  • Tip: Všeobecně se uvádí, že na 1 m3 potřebujete výkon 100 W.

Způsob vytápění

V obchodech si můžete celkově vybírat ze 3 způsobů vytápění, resp. možností zapojení. Prodávají se elektrické radiátory, teplovodní a kombinace těchto dvou.

Elektrický radiátor

Princip fungování elektrického modelu je následovný. V uzavřeném systému je kapalina nebo nemrznoucí směs, která je ohřívaná prostřednictvím elektrické tyče zapojené do zásuvky. Tyč může být zabudovaná i přímo do elektrické sítě.

Ovládání bývá řešené třemi možnými způsoby. Termostatem, ovladačem (obvykle součást balení) a u některých si můžete automaticky nastavovat dobu zapnutí/vypnutí a požadovanou teplotu.

Žebříkový radiátor

Teplovodní radiátor

Teplovodní radiátor se jednoduše napájí na centrální vytápění a funguje jako všechny ostatní radiátory v domácnosti. Teplá voda proudí trubkami a vy si požadovanou teplotu nastavujete ventilem. Nevýhoda v porovnání s prvním modelem je ta, že funguje jen během topné sezóny.

Kombinovaný radiátor

Poslední typ kombinuje předešlé dva modely a právě proto je mezi kupujícímu nejoblíbenější. Během topné sezóny je napájený přes ústřední topení a mimo sezónu jednoduše utáhnete ventil a funguje jako elektrický radiátor, protože má v sobě zabudovanou tyč.

Design a barva radiátorů

Radiátor v koupelně je obvykle prvek, který nejde přehlédnout. Proto výrobci zákazníkům přinášejí různé designové a barevné variace. Nejčastěji však stále vítězí světlé barvy – bílá, chromová či nerezová verze. Co se týká provedení, tak hladkost vítězí, protože údržba tohoto radiátoru je nejjednodušší.

Zlatý žebříkový radiátor

Také tvary mohou být pestré. Kromě klasických plochých radiátorů se setkáte i s oblými, a jak už víte, tak ty dokážou lépe usušit osušky, protože jsou od stěny vzdálenější. Na asymetrické radiátory se vám zase bude jednodušeji věšet prádlo z boku.

Kde nejlépe umístit radiátor v koupelně?

Výběr je, samozřejmě, důležitý, ale podcenit nelze ani finální umístění v koupelně. Doporučuje se, aby byl radiátor nainstalovaný blízko vany nebo sprchovacího koutu. Důvody jsou prosté, jednak bude na vás lépe sálat teplo a také budete mít po ruce vyhřáté osušky, do kterých se po koupeli příjemně zabalíte.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!

Žlutý obývací pokoj vás nabije energií Žlutý obývací pokoj vás nabije energií

Žlutá je barva slunce, rozzáří každou místnost. Podlehněte kouzlu této barvy a zkuste ji zakomponovat i do svého bytu. Uvidíte, že obývací pokoj v žlutých odstínech každého okouzlí.Publikováno dne: 11.09.2019
Hodnocení článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelněBojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelně

Když vybíráte vytápěcí systém do domu či bytu, možná vás napadlo, že s průtokovým ohřívačem byste mohli ušetřit nějaké to euro. Na rozdíl od bojleru totiž ohřívá vodu jen tehdy, když to...

Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?

Tekutina, bez které si život nedokážeme představit. Voda. Zvládnete bez ní 2 dny, nejvíc týden. Kvalita vody se nepodepíše jen na vašich spotřebičích, ale i na vašem zdraví. Jak...

4 tipy, jak mít šperky v bezpečí 4 tipy, jak mít šperky v bezpečí

Aby vaše klenoty skutečně vydržely roky či desetiletí, musíte se o ně samozřejmě náležitě starat. Vybrali jsme pro vás rady, jak šperky správně uskladnit.