Jaký žebříkový radiátor do koupelny? Nejoblíbenější jsou elektrické

Až na výjimku otužilců asi všichni z nás známe ten nepříjemný pocit, když vylezeme z teplé vany do studené koupelny. Tuto nepříjemnost mohou velmi jednoduše vyřešit žebříkové radiátory.

Žebříkový radiátor

Nejenže vyhřejí vaši koupelnu, ale také poslouží jako skvělý odkládací prostor na utěrky a osušky.

Oblíbené modely radiátorů do koupelny

Jak vybrat radiátor do koupelny?

Pokud jste se tedy rozhodli investovat do vytápěcího žebříku, tak při jeho výběru musíte zohlednit několik důležitých faktorů. Mezi ně například patří výkon, který úzce souvisí s velikostí vytápěného místa, také je to způsob vytápění nebo možnosti zapojení a nezapomínejte ani na design. Mnohé žebříkové radiátory oplývají jedinečným vzhledem.

Výkon a účel radiátoru

Pokud chcete najít optimální výkon, tak vás bude nejvíc zajímat účel, pro který radiátor kupujete. Pokud očekáváte, že bude hlavním a jediným vytápěcím zdrojem vaší koupelny, tak výkon musí jít, pochopitelně, nahoru. Pokud v koupelně máte podlahové vytápění, tak výkon radiátoru může být klidně nižší, protože bude plnit jen úlohu doplňkového topení.

Vytápěcí žebřík je také velmi vhodný do malých bytů, protože na něm můžete sušit utěrky a osušky. Pokud ho kupujete jen z tohoto důvodu, tak opět nemusíte utrácet velké peníze za zbytečně vysoký výkon. Stačí, když bude radiátor vydutý, neboli dál od stěny. Tímto způsobem se věci vysuší rychleji.

Nerezový žebříkový radiátor do koupelny

Poslední věcí, která má vliv na výkon radiátoru, je velikost a umístění koupelny. Pokud se koupelna nachází ve středu bytu/domu a má kolem sebe vytápěné místnosti, tak vám postačí i nižší výkon. Opačně je to v případě, když je koupelna na okraji stavby. No a je samozřejmé, že platí přímá úměrnost mezi velikostí koupelny a velikostí výkonu.

  • Tip: Všeobecně se uvádí, že na 1 m3 potřebujete výkon 100 W.

Způsob vytápění

V obchodech si můžete celkově vybírat ze 3 způsobů vytápění, resp. možností zapojení. Prodávají se elektrické radiátory, teplovodní a kombinace těchto dvou.

Elektrický radiátor

Princip fungování elektrického modelu je následovný. V uzavřeném systému je kapalina nebo nemrznoucí směs, která je ohřívaná prostřednictvím elektrické tyče zapojené do zásuvky. Tyč může být zabudovaná i přímo do elektrické sítě.

Ovládání bývá řešené třemi možnými způsoby. Termostatem, ovladačem (obvykle součást balení) a u některých si můžete automaticky nastavovat dobu zapnutí/vypnutí a požadovanou teplotu.

Žebříkový radiátor

Teplovodní radiátor

Teplovodní radiátor se jednoduše napájí na centrální vytápění a funguje jako všechny ostatní radiátory v domácnosti. Teplá voda proudí trubkami a vy si požadovanou teplotu nastavujete ventilem. Nevýhoda v porovnání s prvním modelem je ta, že funguje jen během topné sezóny.

Kombinovaný radiátor

Poslední typ kombinuje předešlé dva modely a právě proto je mezi kupujícímu nejoblíbenější. Během topné sezóny je napájený přes ústřední topení a mimo sezónu jednoduše utáhnete ventil a funguje jako elektrický radiátor, protože má v sobě zabudovanou tyč.

Design a barva radiátorů

Radiátor v koupelně je obvykle prvek, který nejde přehlédnout. Proto výrobci zákazníkům přinášejí různé designové a barevné variace. Nejčastěji však stále vítězí světlé barvy – bílá, chromová či nerezová verze. Co se týká provedení, tak hladkost vítězí, protože údržba tohoto radiátoru je nejjednodušší.

Zlatý žebříkový radiátor

Také tvary mohou být pestré. Kromě klasických plochých radiátorů se setkáte i s oblými, a jak už víte, tak ty dokážou lépe usušit osušky, protože jsou od stěny vzdálenější. Na asymetrické radiátory se vám zase bude jednodušeji věšet prádlo z boku.

Kde nejlépe umístit radiátor v koupelně?

Výběr je, samozřejmě, důležitý, ale podcenit nelze ani finální umístění v koupelně. Doporučuje se, aby byl radiátor nainstalovaný blízko vany nebo sprchovacího koutu. Důvody jsou prosté, jednak bude na vás lépe sálat teplo a také budete mít po ruce vyhřáté osušky, do kterých se po koupeli příjemně zabalíte.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.Publikováno dne: 11.09.2019
Hodnocení článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaké terasy u domu, chaty, bungalovu? Dřevěné i kryté hliníkovéJaké terasy u domu, chaty, bungalovu? Dřevěné i kryté hliníkové

Terasy u rodinných domů poskytují jedinečné místo na odpočinek, které je využívané minimálně 4 měsíce v roce. Pokud ji ještě nemáte, poradíme vám, kde, jak a z čeho ji postavit.

Praní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třebaPraní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třeba

Sháníte do svojí domácnosti přikrývky nebo polštáře, které byste mohli používat celoročně, které jsou hypoalergenní a zároveň vyrobené z přírodních materiálů? Vsaďte na ovčí rouno....

Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?

Obklady do koupelny musí být. Nejlépe od podlahy až po strop. Lesklé, nebo matné? To je otázka. Každému vyhovují jiné. Podívejte se s námi, jaký je mezi nimi rozdíl.