Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik odpadu vyprodukujete? Pokud se ho snažíte eliminovat a záleží vám na životním prostředí, určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.

Kompostovatelné sáčky na odpad do kuchyňského koše

Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody?

Nejprodávanější kompostovatelné pytle do domácnosti

Šetřete životní prostředí separováním

Odpad představuje největší nebezpečí pro životní prostředí. Snižování množství odpadu, který je ukládaný na skládky, je možné dosáhnout tříděním recyklovatelných a kompostovatelných složek. Díky separaci odpadu a jeho opětovnému využití se šetří přírodní zdroje, protože vyseparovaný odpad se mění na surovinu, která může znovu vstoupit do výrobního procesu a snižuje se spotřeba energie. I v tomto případě jsou skvělou pomůckou ekologické pytle na odpad, které jsou extrémně pevné, neuvolňují zápach a jsou 100% nepropustné a rozložitelné v přírodě.

Výhody ekologických pytlů na odpad

Vyměňte klasické pytle na odpad za ty, které jsou mnohem šetrnější k přírodě. V čem spočívají jejich výhody? Na rozdíl od běžných plastových pytlů, které jsou vyráběné z látek získávaných z neobnovitelných zdrojů, kompostovatelné pytle se vyrábějí výlučně z plně obnovitelných zdrojů a zároveň 100% přírodních materiálů jako je kukuřice, brambory nebo sója. Pytle jsou plně kompostovatelné v domácích kompostérech, ale i těch průmyslových. Jaké jsou jejich další výhody?

  • Pytle jsou vyrobené z rostlin – bio materiál je zdravotně nezávadný
  • Kompletně biologicky rozložitelné
  • Nejsou testované na zvířatech, potěší i vegany
  • Šetrné k životnímu prostředí
  • Pytle mají garantovanou dobu bio rozkladu v domácích kompostérech do 4–6 týdnů
  • Jsou pevné, praktické a nepropouštějí zápach
  • Recyklované mohou být s jinými plasty

Ekologické pytle neobsahují těžké kovy, které by přecházely do půdy, ropu ani ropné deriváty, alergeny, ftaláty, bisfenol, umělá barviva, syntetická změkčovadla ani karcinogeny.

Koš s odvětráváním je nezbytností

Pytle, do kterých v domácnosti ukládáte bioodpad, je ideální umístit do nádoby, která je odvětrávaná, nebo keramických nádob s dírkami. Koupit si můžete speciální směsný koš na bioodpad, ve kterém pytle visí.

Třídění odpadu do biologicky rozložitelných sáčků na odpad

V klasických nádobách se odpad nevysušuje, právě naopak, uvolňuje se v nich pára, která by kondenzovala po stranách nádoby a odpad by nepříjemně zapáchal. Základním pravidlem je, aby kompostovatelné pytle po dobu, než se naplní, visely.

Druhy, velikosti a cena

Kompostovatelné pytle na odpad najdete v různých objemech (od 6 do 240 l) a počtu kusů v balení. V nabídce najdete také tašky, pytle určené na zahradu či sáčky na psí exkrementy. V porovnání s běžnými plastovými pytli si připlatíte, rozdíl v ceně však není závratný.

Biologicky rozložitelné pytle stojí od 100 do 300 Kč, v závislosti na objemu a počtu. Výběrem těchto pytlů na odpad pomůžete snížit zátěž plastového odpadu v životním prostředí a vyzkoušíte si, že bioodpad vás nebude obtěžovat plísněmi, hnilobou ani nepříjemným zápachem.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.Publikováno dne: 20.08.2019
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?