Nejlepší domácí vodárna: Recenze a reference poradí, jak vybrat

Domácí vodárnu zřejmě není třeba nijak speciálně představovat. Doma ji má každý, protože ji potřebuje. Každé místo, kde je vodovod a vodu chcete nějakým způsobem dopravit na určité místo, si vodárnu vyžaduje.

Nejlepší domácí vodárna

Vodárna je i tam, kde je vody přebytek a vy ji chcete usměrňovat tam, kam potřebujete. Nejčastěji je domácí vodárna na stabilním místě u studní nebo nádrží s vodou.

Oblíbené domácí vodárny

Jak vybrat domácí vodárnu

Jak už víte, každá vodárna má svoje vlastnosti a parametry, které rozhodují o její kvalitě. Jako první bychom vás však při výběru chtěli upozornit na extrémně levné produkty neznámých výrobců, které konkurují ověřeným značkám.

Domácí vodárna

Vždy nakupujte od spolehlivého výrobce, který má vlastní reference. Jinak se snadno můžete spálit. No a následně jsou zde parametry, které vám pomohou udělat si v kategorii domácích vodáren přehled.

Nejlepší domácí vodárny

Ne však každá vodárna je určená na všechno, co zákazník očekává. Laik často ani netuší, že i domácí vodárna má svoje parametry a vlastnosti, které jsou důležité. Vybrat si tedy tu správnou je důležité. Domácí vodárna není krátkodobá investice, a když už člověk zainvestuje, očekává, že něco i vydrží. My jsme vybrali ty nejlepší domácí vodárny, se kterými jsou lidé na základě referencí a recenzí maximálně spokojení. Věříme, že náš výběr vám pomůže se rozhodnout správně.

Součásti domácí vodárny

Jaé je vlastně složení vodárny? Nejdůležitější jsou tyto 3 části:

    • Čerpadlo – je v zásadě tou nejpodstatnější částí domácí vodárny. Čerpadlo může být samonasávací, ponorné nebo povrchové. Následně je důležitý jeho výkon.
    • Automatika – jde o části jako tlakový spínač, manometr nebo ochrana proti přehřátí. Jde tedy o víc součástí, které jsou označované pojmem „automatika“. Pochopitelně jsou velmi důležité. Tlakový spínač totiž zajišťuje to, že čerpadlo nezapíná v příliš častých intervalech. Díky spínači se tlak v nádrži reguluje, a tak nemusí čerpadlo neustále vodu tlačit do rozvodů a šetří tak energii i opotřebení.
    • Tlaková nádoba – nádoba je určená na udržení dodávky vody. Obvykle bývá horizontální a někdy i vertikální. Liší se především objemem. Vybavená bývá gumovým vakem, který reguluje protitlak. Nádoby mají objem od 25 až po 150 litrů. U renomovaných výrobců je možné tyto větší objemy sehnat na objednávku.

Důležité parametry

Průtok vody a tlak – tyto dva údaje spolu souvisí. Maximální průtok vody za hodinu je totiž ovlivněný právě tlakem, který je schopné čerpadlo vodárny vyvinout. Vodu do rozvodů, tedy trubek nebo hadic tlačí protitlak v čase, kdy je čerpadlo neaktivní. Stará se o to tzv. gumový vak, který je na boku nádrže. Později je průtok vody a jeho plynulost určený tlakem, který vyvine čerpadlo samotné. Ten by měl být minimálně 3 bary. Čím víc barů, tím lepší průtok. Hodnota průtoku by měla být aspoň kolem 3 500 litrů za hodinu podle účelu domácí vodárny.

Velikost nádrže – samozřejmě nádrž domácí vodárny je pro velké domácnosti nepostačující a obvykle se pohybuje na úrovni 20–25 litrů, což možná stačí pro zásobování vodou na zahradě či na chatě. Každopádně v tomto případě je na místě dokoupit externí nádrž a pro domácnosti aspoň s kapacitou 80 až 100 litrů.

Domácí vodárna do domu

Maximální výtlak – jde o směrodatný údaj, který na základě výkonu motoru, vyvinutého tlaku a průtoku vody dokáže vodu vytlačit do určité výšky a vzdálenosti. Jednoduše od zdroje vody až po vodovodní kohoutek. Tento údaj by se měl pohybovat na hranici aspoň 40 metrů. Samozřejmě, čím bližší je domácí vodárna ke zdroji vody a k jejímu výstupu, tím lepší dodávka vody je.

Sací výška – tento parametr udává, z jaké výšky domácí vodárna vodu tahá. Tedy například vzdálenost čerpadla od hladiny studně. Vodárny mají tuto hodnotu na úrovni 8–10 metrů. Z větší hloubky vodu jednoduše nenasají. Pokud máte zdroj vody v příliš velké hloubce, vodárnu je nutné napojit na ponorné čerpadlo. Samozřejmě, koupíte i domácí vodárny už s ponorným čerpadlem.

Příslušenství – u prodejce se nezapomeňte informovat například na sací hadice, výtlačné hadice, gekospojky, které spojují hadici s vodárnou nebo případně předfiltrem, který prodlužuje životnost vodárny. K příslušenství můžeme řadit i manometr, který měří tlak vzduchu v nádobě a ne u každého modelu je samozřejmostí.

Oblíbené domácí vodárny

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...Publikováno dne: 23.06.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ultrazvuková čistička na šperky i brýle. Recenze poradí ty nejlepší!Ultrazvuková čistička na šperky i brýle. Recenze poradí ty nejlepší!

Ultrazvukové čističky jsou velmi šikovná zařízení, která slouží na čištění široké škály různorodých předmětů. Tento produkt však ještě není mezi lidmi velmi rozšířený, a proto jsme se...

Jak vybrat záložní zdroj pro PC? Testy a recenze UPS pomohou vybratJak vybrat záložní zdroj pro PC? Testy a recenze UPS pomohou vybrat

Zažili jste už situaci, když jste z důvodu výpadku elektrického proudu ztratili několikahodinovou práci provedenou na počítači? V těchto případech vás může zachránit automatický záložní...

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...