Nejlepší malé (125 mm) a velké (230 mm) úhlové brusky jsou Bosch a Makita

Úhlová bruska je velmi šikovné zařízení, které díky své univerzálnosti nachází využití jak u profesionálních řemeslníků, tak i u domácích mijstrů a "kutilů". Dokáže brousit a řezat více druhů materiálů, a proto se používá při práci v rodinných domech, v dílnách, ale i na stavbách.

Nejlepší úhlová bruska

Vzhledem na bohatou tržní nabídku jsme pro vás připravili 6 nejlepších modelů na základě testů, recenzí a oblíbenosti u zákazníků. Tři z nich budou z kategorie malých úhlových brusek, s průměrem kotouče 125 milimetrů. Druhá trojka budou zase velké úhlové brusky, jejichž průměr kotouče je 230 milimetrů. Po jejich představení vám také shrneme důležité body, které je při koupi a výběru nutné zohlednit.

Jako postupovat při výběru úhlové brusky?

Při výběru úhlových brusek je nutné si všímat určité základní charakteristiky, výhod, nevýhod, ale hlavně technických parametrů. A právě ty sehrávají klíčovou roli při výběru. Pojďme tedy nahlédnout na to, co je potřebné před koupí vědět a na co se při ní zaměřit. 

Příkon

Na to, aby bruska odvedla svoji práci poctivě, je potřebné, aby měla dostatečný příkon. Jednoduše řečeno – čím je vyšší hodnota příkonu, tím víc je bruska výkonnější. U menších a levnějších typů se setkáváme s příkonem 500 W, což je však vhodné jen na "hobby" používání. Ideální je, když se tato hodnota pohybuje aspoň na úrovni 700-800 W. Profesionální větší "flexy" nabízejí dokonce výkon vyšší než 2000 wattů.

Průměr kotouče a otáčky

Průměr kotouče se při koupi zohledňuje zejména tehdy, když chceme bruskou také řezat. Průměr 125 milimetrů umožňuje udělat řez hluboký 2,5 centimetru a jsou využívané zejména na snadnější práci a řezání plechů, obkladů či kovových profilů. S vyšším průměrem, tedy 150 a víc, budete moci řezat do hloubky klidně až 5 centimetrů i u materiálů jako beton, dlažba či dřevo.

Úhlová bruska bosch

Od velikosti kotouče se následně odvíjí i otáčky. Čím menší kotouč, tím větší otáčky. U menších typů to může být 10 000 až 13 000 otáček za minutu, u velkých brusek je to přibližně dvakrát méně - tedy 6500. Výhodné je, když si na brusce můžete elektronicky regulovat otáčky. Díky tomu vám brousicí a lešticí práce půjdou mnohem snadněji.

Hmotnost a manipulace

Důležité je, aby práce s bruskou byla jednoduchá, ale zato stále bezpečná. Co se týká hmotnosti, tak tady vyhovuje, když je nízká. Důvod je jednoduchý, při nižší hmotnosti se méně namáháme a tím můžeme opracovat víc materiálů.

Hobby úhlová bruska

Pro dobrou a bezpečnou manipulaci je také vítaný antivibrační systém, který tlumí vibrace a hlavně dobře tvarovatelná rukojeť. Dobrou funkcí je ochrana vůči opětovnému zapnutí. V případě výpadku proudu a jeho následného naskočení zůstane bruska díky této funkci vypnutá.

Cena

Nejlevnější modely seženete přibližně za 50 €, vhodné jsou však jen na domácí hobby používání. S rostoucí kvalitou roste i cena a u skutečně profesionálních "flexách" se může vyšplhat až na několik stovek eur.

Nejlepší úhlové brusky 2018

Pokud si neumíte poradit s výběrem, potom dejte na naše doporučení – na základě pozitivních recenzí a zkušeností jsme pro vás vybrali 6 modelů, s nimiž budete zaručeně spokojení!

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev

Prvky retro stylu nás obklopují každý den. Spojení moderního a retra se líbí nejen mladším, ale i starším ročníkům. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj obývací pokoj oživíte netradičním...

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.Publikováno dne: 07.06.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Parkside nářadí z Lidlu – co říkají recenze a zkušenosti Parkside nářadí z Lidlu – co říkají recenze a zkušenosti

Při nabídce příliš levných výrobků většina z nás zbystří pozornost v očekávání, že výrobek bude oproti konkurenci méně kvalitní či spolehlivý. Jaké je tedy nářadí značky Parkside z Lidlu?

Druhy barev do interiéru i exteriéru – jaká barva je jaká Druhy barev do interiéru i exteriéru – jaká barva je jaká

To, co běžně nazýváme barvou, je ve skutečnosti nátěrová hmota. Jaké nátěrové hmoty známe a na co všechno je můžeme použít?

Nejlepší pokosová pila. Recenze a test poradí, jak vybrat Nejlepší pokosová pila. Recenze a test poradí, jak vybrat

Přemýšlíte nad tím, jak se řeže dřevo do přesně určeného stupně? Na svědomí má všechno pokosová pila. Víte, na co myslet při její koupi?