Nejlepší malé (125 mm) a velké (230 mm) úhlové brusky jsou Bosch a Makita

Úhlová bruska je velmi šikovné zařízení, které díky své univerzálnosti nachází využití jak u profesionálních řemeslníků, tak i u domácích mijstrů a "kutilů". Dokáže brousit a řezat více druhů materiálů, a proto se používá při práci v rodinných domech, v dílnách, ale i na stavbách.

Nejlepší úhlová bruska

Vzhledem na bohatou tržní nabídku jsme pro vás připravili 6 nejlepších modelů na základě testů, recenzí a oblíbenosti u zákazníků. Tři z nich budou z kategorie malých úhlových brusek, s průměrem kotouče 125 milimetrů. Druhá trojka budou zase velké úhlové brusky, jejichž průměr kotouče je 230 milimetrů. Po jejich představení vám také shrneme důležité body, které je při koupi a výběru nutné zohlednit.

Jako postupovat při výběru úhlové brusky?

Při výběru úhlových brusek je nutné si všímat určité základní charakteristiky, výhod, nevýhod, ale hlavně technických parametrů. A právě ty sehrávají klíčovou roli při výběru. Pojďme tedy nahlédnout na to, co je potřebné před koupí vědět a na co se při ní zaměřit. 

Příkon

Na to, aby bruska odvedla svoji práci poctivě, je potřebné, aby měla dostatečný příkon. Jednoduše řečeno – čím je vyšší hodnota příkonu, tím víc je bruska výkonnější. U menších a levnějších typů se setkáváme s příkonem 500 W, což je však vhodné jen na "hobby" používání. Ideální je, když se tato hodnota pohybuje aspoň na úrovni 700-800 W. Profesionální větší "flexy" nabízejí dokonce výkon vyšší než 2000 wattů.

Průměr kotouče a otáčky

Průměr kotouče se při koupi zohledňuje zejména tehdy, když chceme bruskou také řezat. Průměr 125 milimetrů umožňuje udělat řez hluboký 2,5 centimetru a jsou využívané zejména na snadnější práci a řezání plechů, obkladů či kovových profilů. S vyšším průměrem, tedy 150 a víc, budete moci řezat do hloubky klidně až 5 centimetrů i u materiálů jako beton, dlažba či dřevo.

Úhlová bruska bosch

Od velikosti kotouče se následně odvíjí i otáčky. Čím menší kotouč, tím větší otáčky. U menších typů to může být 10 000 až 13 000 otáček za minutu, u velkých brusek je to přibližně dvakrát méně - tedy 6500. Výhodné je, když si na brusce můžete elektronicky regulovat otáčky. Díky tomu vám brousicí a lešticí práce půjdou mnohem snadněji.

Hmotnost a manipulace

Důležité je, aby práce s bruskou byla jednoduchá, ale zato stále bezpečná. Co se týká hmotnosti, tak tady vyhovuje, když je nízká. Důvod je jednoduchý, při nižší hmotnosti se méně namáháme a tím můžeme opracovat víc materiálů.

Hobby úhlová bruska

Pro dobrou a bezpečnou manipulaci je také vítaný antivibrační systém, který tlumí vibrace a hlavně dobře tvarovatelná rukojeť. Dobrou funkcí je ochrana vůči opětovnému zapnutí. V případě výpadku proudu a jeho následného naskočení zůstane bruska díky této funkci vypnutá.

Cena

Nejlevnější modely seženete přibližně za 50 €, vhodné jsou však jen na domácí hobby používání. S rostoucí kvalitou roste i cena a u skutečně profesionálních "flexách" se může vyšplhat až na několik stovek eur.

Nejlepší úhlové brusky 2018

Pokud si neumíte poradit s výběrem, potom dejte na naše doporučení – na základě pozitivních recenzí a zkušeností jsme pro vás vybrali 6 modelů, s nimiž budete zaručeně spokojení!

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.Publikováno dne: 07.06.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Parkside nářadí z Lidlu – co říkají recenze a zkušenosti Parkside nářadí z Lidlu – co říkají recenze a zkušenosti

Při nabídce příliš levných výrobků většina z nás zbystří pozornost v očekávání, že výrobek bude oproti konkurenci méně kvalitní či spolehlivý. Jaké je tedy nářadí značky Parkside z Lidlu?

Druhy barev do interiéru i exteriéru – jaká barva je jaká Druhy barev do interiéru i exteriéru – jaká barva je jaká

To, co běžně nazýváme barvou, je ve skutečnosti nátěrová hmota. Jaké nátěrové hmoty známe a na co všechno je můžeme použít?

Nejlepší pokosová pila. Recenze a test poradí, jak vybrat Nejlepší pokosová pila. Recenze a test poradí, jak vybrat

Přemýšlíte nad tím, jak se řeže dřevo do přesně určeného stupně? Na svědomí má všechno pokosová pila. Víte, na co myslet při její koupi?