Pěnové puzzle na zem děti milují: Chrání před úrazem i chladem

Hraní si je pro děti v prvních rocích života nesmírně důležité. Učí se prostřednictvím něho poznávat svět, zlepšují si motorické funkce nebo fantazii. Už od malička se snaží natahovat se za věcmi, chytat je, objevovat.

Nejkrásnější pěnové puzzle

I to je důvod, proč je pro ně k dispozici tolik hracích podložek a hraček. Pěnová puzzle jsou ideální pro každé dítě hned z několika důvodů.

Oblíbená pěnová puzzle

Pěnové puzzle a vývoj dítěte

Podlahové puzzle je užitečným, veselým a hravým doplňkem každého dětského pokoje. Nejde jen o dekorativní podložku na podlahu či koberec, která má dítě chránit před chladem, ale také nástroj hraní, který má vliv na rozvoj důležitých vlastností a schopností vašeho potomka. Kromě rozvoje smyslů a představivosti se děti díky pěnovému puzzle učí poznávat různé tvary a skládat dílky dohromady.

Puzzle je vyráběné z ohybného a odolného materiálu, který tlumí nárazy dítěte a zároveň tepelně izoluje, takže chrání před nachlazením. Puzzle jsou lehká, dají se bez problémů rozložit a jednoduše skladovat. Vhodná pro děti od narození.

Puzzle jako izolace

Během prvních šesti měsíců se děti učí ovládat svoje svaly, vnímat zvuky či vydávat je. Věci kolem poznávají tím, že si je kladou do úst, smějí se, otáčejí, učí se držet hlavičku. Pěnové puzzle může být v tomto období skvělým pomocníkem, protože dítě i rodič jsou izolovaní od chladu a drobek se může z podložky dívat pohodlně na okolní svět.

Nejkvalitnější pěnové puzzle

V následujících šesti měsících se začíná pohybovat a objevovat svět kolem sebe. Barevné puzzle dítě motivuje k poznávání a objevování. Zajímá se o motivy na podložce, snaží se je sledovat.

V období jednoho až dvou roků zpočátku nejistě, ale i tak velmi rády chodí děti všude tam, kam jim to rodiče dovolí. Podložka tlumí jejich pády, mohou na ní dělat všechny aktivity, které potřebují. V tomto věku potřebují prostor na zkoumání, proto je vhodné do hraní zapojit jednoduché hračky. Dítě začíná být schopné s rodiči deku poskládat a objevovat různé možnosti, jak se to dá.

Vybíráme z katalogu

Výhody pěnového puzzle

Pokud přemýšlíte nad koupí pěnového puzzle, měli byste v první řadě porozmýšlet nad kvalitou výrobku. Důležitá je bezpečnost dítěte, proto se raději vyhněte kupování levnějších čínských výrobků a zvolte si možná o něco dražší, ale kvalitnější puzzle. Pěnová podložka by totiž měla být dostatečně měkká a zároveň pevná, aby chránila dítě před zraněními při pádu a tepelně izolovala jeho hrací prostor od chladu z podlahy.

Pěnové puzzle pro děti

Protože smyslem puzzle je skládání, mělo by mít dítě možnost vyzkoušet si různé možnosti a složit si je podle sebe. Tyto podložky vůbec nejsou drahou záležitostí – ty levnější jsou k dispozici za 200 až 300 korun, dražší stojí několik set korun.

Pěnové puzzle nemusí být jen ve formě podložky, dostupné je i v menším formátu. Klasická skládačka by pro malé děti mohla být nebezpečná (může se zlomit, někdy jsou dílky příliš malé a dítě by je mohlo spolknout), pěnová by jim díky výrobnímu materiálu neměla ublížit. Menší puzzle jsou vhodnější spíše pro starší děti. V obou případech jde o bezpečnou hračku ze zdravotně neškodného materiálu, který je umyvatelný a pružný.

Různé motivy pěnových puzzle

Motiv pěnového puzzle může být neutrální, tím je například pěnová abeceda nebo podložka se zvířaty. Trh nabízí i vysloveně chlapecké či dívčí motivy. Chlapci upřednostňují spíše autíčka, puzzle s motivem cest a městeček, děvčata mají ráda obrázky ze svých oblíbených pohádek.

Oblíbené pěnové puzzle

Princezny, autíčka, zvířata, města, hrady či dinosaury? Můžete si vybrat podle toho, čemu vaše dítě dává přednost. 


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!Publikováno dne: 09.04.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti

Která přikrývka a polštář pro děti jsou ty nejlepší? Opravdu dítě do jednoho roku polštář nepotřebuje? Výběr správného polštáře a přikrývky je pro dobrý spánek vašeho dítěte opravdu...

Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců

To, jakým způsobem jsou děti vedené k učení během prvních šesti roků, výrazně působí na účinnost vzdělávání a nabývání zručností v pozdějším věku. Interaktivní hračky jsou ideálním...

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!