Pěnové puzzle na zem děti milují: Chrání před úrazem i chladem

Hraní si je pro děti v prvních rocích života nesmírně důležité. Učí se prostřednictvím něho poznávat svět, zlepšují si motorické funkce nebo fantazii. Už od malička se snaží natahovat se za věcmi, chytat je, objevovat.

Nejkrásnější pěnové puzzle

I to je důvod, proč je pro ně k dispozici tolik hracích podložek a hraček. Pěnová puzzle jsou ideální pro každé dítě hned z několika důvodů.

Oblíbená pěnová puzzle

Pěnové puzzle a vývoj dítěte

Podlahové puzzle je užitečným, veselým a hravým doplňkem každého dětského pokoje. Nejde jen o dekorativní podložku na podlahu či koberec, která má dítě chránit před chladem, ale také nástroj hraní, který má vliv na rozvoj důležitých vlastností a schopností vašeho potomka. Kromě rozvoje smyslů a představivosti se děti díky pěnovému puzzle učí poznávat různé tvary a skládat dílky dohromady.

Puzzle je vyráběné z ohybného a odolného materiálu, který tlumí nárazy dítěte a zároveň tepelně izoluje, takže chrání před nachlazením. Puzzle jsou lehká, dají se bez problémů rozložit a jednoduše skladovat. Vhodná pro děti od narození.

Puzzle jako izolace

Během prvních šesti měsíců se děti učí ovládat svoje svaly, vnímat zvuky či vydávat je. Věci kolem poznávají tím, že si je kladou do úst, smějí se, otáčejí, učí se držet hlavičku. Pěnové puzzle může být v tomto období skvělým pomocníkem, protože dítě i rodič jsou izolovaní od chladu a drobek se může z podložky dívat pohodlně na okolní svět.

Nejkvalitnější pěnové puzzle

V následujících šesti měsících se začíná pohybovat a objevovat svět kolem sebe. Barevné puzzle dítě motivuje k poznávání a objevování. Zajímá se o motivy na podložce, snaží se je sledovat.

V období jednoho až dvou roků zpočátku nejistě, ale i tak velmi rády chodí děti všude tam, kam jim to rodiče dovolí. Podložka tlumí jejich pády, mohou na ní dělat všechny aktivity, které potřebují. V tomto věku potřebují prostor na zkoumání, proto je vhodné do hraní zapojit jednoduché hračky. Dítě začíná být schopné s rodiči deku poskládat a objevovat různé možnosti, jak se to dá.

Vybíráme z katalogu

Výhody pěnového puzzle

Pokud přemýšlíte nad koupí pěnového puzzle, měli byste v první řadě porozmýšlet nad kvalitou výrobku. Důležitá je bezpečnost dítěte, proto se raději vyhněte kupování levnějších čínských výrobků a zvolte si možná o něco dražší, ale kvalitnější puzzle. Pěnová podložka by totiž měla být dostatečně měkká a zároveň pevná, aby chránila dítě před zraněními při pádu a tepelně izolovala jeho hrací prostor od chladu z podlahy.

Pěnové puzzle pro děti

Protože smyslem puzzle je skládání, mělo by mít dítě možnost vyzkoušet si různé možnosti a složit si je podle sebe. Tyto podložky vůbec nejsou drahou záležitostí – ty levnější jsou k dispozici za 200 až 300 korun, dražší stojí několik set korun.

Pěnové puzzle nemusí být jen ve formě podložky, dostupné je i v menším formátu. Klasická skládačka by pro malé děti mohla být nebezpečná (může se zlomit, někdy jsou dílky příliš malé a dítě by je mohlo spolknout), pěnová by jim díky výrobnímu materiálu neměla ublížit. Menší puzzle jsou vhodnější spíše pro starší děti. V obou případech jde o bezpečnou hračku ze zdravotně neškodného materiálu, který je umyvatelný a pružný.

Různé motivy pěnových puzzle

Motiv pěnového puzzle může být neutrální, tím je například pěnová abeceda nebo podložka se zvířaty. Trh nabízí i vysloveně chlapecké či dívčí motivy. Chlapci upřednostňují spíše autíčka, puzzle s motivem cest a městeček, děvčata mají ráda obrázky ze svých oblíbených pohádek.

Oblíbené pěnové puzzle

Princezny, autíčka, zvířata, města, hrady či dinosaury? Můžete si vybrat podle toho, čemu vaše dítě dává přednost. 


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...Publikováno dne: 09.04.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!

Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání

O robotických hračkách snívají už ti nejmenší. Přizpůsobte je věku a schopnostem dítěte. Neurychlujte to a hračka bude mít skutečně edukativní význam. Jak robotickou hračku vybrat?

Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born? Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born?

Nastal čas na první panenku a sami nevíte, která je pro děvčátko ideální a nejvhodnější? Nejenže vám pomůžeme vybrat, prozradíme vám i to, které jsou mezi rodiči a dětmi nejoblíbenější.