Raznice STAMP – silikonové formy na beton na výrobu kamenného obkladu

Lámaný kamenný obklad vypadá velmi pěkně na fasádě, soklu nebo v interiéru. Možná byste si jím i vy rádi zkrášlili váš domov, ale odrazuje vás jeho cena, která se při přepočtu na metry čtvereční může vyšplhat do pořádných výšek.

Raznice Stamp - imitace kamene do interiéru

Dnes vám proto představíme alternativní řešení, díky kterému si můžete svépomocně vytvořit krásnou imitaci obkladu z umělého lámaného kamene tak, že nikdo nepostřehne rozdíl. Dokážete to pomocí formy na betonové obklady STAMP, se kterou si vytvoříte profesionální ražený obklad i u vás doma.

Ražení obkladu jednoduše a levně

Raznice STAMP jsou vlastně silikonové formy, resp. pečeti, se kterými na stěně vytvoříte požadovaný vzor a strukturu. Imitovat takto můžete nejen oblíbený lámaný kámen, ale například i dřevo. Hlavní výhodou této metody je rozhodně její nízká cena. V porovnání s koupí originálního nebo umělého obkladu z lámaného kamene vás domácí ražení vyjde cca na 20 % této sumy.

Dokážete tak snadno a účinně dodat nový vzhled staré fasádě nebo zrekonstruovat stěny bez velkých nákladů a výdajů. Ražený obklad přitom zvládnete zpracovat i bez předešlých zkušeností. Jde o opravdu jednoduchou a intuitivní metodu, která nevyžaduje speciální zručnost, jen trochu šikovnosti. Tím, že si tento obklad vytvoříte ve vlastní režii, ušetříte nemalé náklady i za práci řemeslníků. Navíc si svůj ražený obklad můžete přizpůsobit přesně podle vašeho vkusu.

Výhody raženého obkladu metodou STAMP:

  • Mnohem nižší cena než při koupi obkladu
  • Malá náročnost
  • Intuitivní použití
  • Není nutná specializovaná pracovní síla
  • Výborné vlastnosti a výdrž
  • Dokonalý vzhled a variabilita

Jak to celé funguje a co budete potřebovat?

Na výrobu domácího raženého obkladu budete potřebovat flexibilní lepidlo na obklady a dlažbu, ideálně když bude i voděodolné a mrazuvzdorné. Dále budete samozřejmě potřebovať silikonovou formu STAMP a barvu, kterou budete výsledný obklad natírat. Samozřejmostí jsou pracovní potřeby jako špachtle, kbelík a voda na ředění lepidla.

Z lepidla a vody si připravíte hustou směs, kterou budete nanášet na stěnu v tlouštce cca 1,5 centimetru. Na nanesenou vrstvu potom přiložíte razidlo STAMP a vytlačíte do hmoty požadovaný vzor. Formu pomalu odlepíte a očistíte ve vodě se saponátem, aby vám na ní nezaschly zbytky lepidla. Pokračujete zdola nahoru a formu pokaždé otáčíte, abyste získali jiný vzor. Výsledné dílo díky tomu bude vypadat absolutně přirozeně.

Když je váš obklad hotový a suchý, můžete ho namalovat vhodnou barvou podle vašeho výběru a případně nalakovat pro větší odolnost před počasím a UV zářením.

 Vyberte si svůj vysněný odstín - v e-shopu efarby.sk najdete speciální barvy na obklady Stamp, které toto dílo dotáhnou k dokonalosti!

Jak vidíte, výroba vlastního raženého obkladu vůbec není složitá, a dokonce je i mnohem výhodnější. Na větších plochách se vám tato metoda rozhodně vyplatí a dokážete s ní vytvořit i různé zajímavé detaily v interiéru. Můžete si takto například zkrášlit kus stěny za televizí, krb, schodiště, sloupy na terase či lodžii.

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.Publikováno dne: 16.02.2019
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.

Embosovaný ozdobný váleček na těsto se vzorem Embosovaný ozdobný váleček na těsto se vzorem

Kreativně vzorované válečky na těsto vám učarují už na první pohled. Proč se vyplatí mít doma embosovaný váleček na těsto se vzorem? Prozradíme vám to v našem článku o pečení s touto...

Eko skleněné lahve na vodu – recenze chválí značku Equa Eko skleněné lahve na vodu – recenze chválí značku Equa

Máte problém s dodržováním pitného režimu? Zapomeňte na PET lahve a dopřejte si vodu ze skleněných lahví, které jsou nejen praktické, zdravé a designové. Vyberte si tu svoji ještě dnes!