Raznice STAMP – silikonové formy na beton na výrobu kamenného obkladu

Lámaný kamenný obklad vypadá velmi pěkně na fasádě, soklu nebo v interiéru. Možná byste si jím i vy rádi zkrášlili váš domov, ale odrazuje vás jeho cena, která se při přepočtu na metry čtvereční může vyšplhat do pořádných výšek.

Raznice Stamp - imitace kamene do interiéru

Dnes vám proto představíme alternativní řešení, díky kterému si můžete svépomocně vytvořit krásnou imitaci obkladu z umělého lámaného kamene tak, že nikdo nepostřehne rozdíl. Dokážete to pomocí formy na betonové obklady STAMP, se kterou si vytvoříte profesionální ražený obklad i u vás doma.

Ražení obkladu jednoduše a levně

Raznice STAMP jsou vlastně silikonové formy, resp. pečeti, se kterými na stěně vytvoříte požadovaný vzor a strukturu. Imitovat takto můžete nejen oblíbený lámaný kámen, ale například i dřevo. Hlavní výhodou této metody je rozhodně její nízká cena. V porovnání s koupí originálního nebo umělého obkladu z lámaného kamene vás domácí ražení vyjde cca na 20 % této sumy.

Dokážete tak snadno a účinně dodat nový vzhled staré fasádě nebo zrekonstruovat stěny bez velkých nákladů a výdajů. Ražený obklad přitom zvládnete zpracovat i bez předešlých zkušeností. Jde o opravdu jednoduchou a intuitivní metodu, která nevyžaduje speciální zručnost, jen trochu šikovnosti. Tím, že si tento obklad vytvoříte ve vlastní režii, ušetříte nemalé náklady i za práci řemeslníků. Navíc si svůj ražený obklad můžete přizpůsobit přesně podle vašeho vkusu.

Výhody raženého obkladu metodou STAMP:

  • Mnohem nižší cena než při koupi obkladu
  • Malá náročnost
  • Intuitivní použití
  • Není nutná specializovaná pracovní síla
  • Výborné vlastnosti a výdrž
  • Dokonalý vzhled a variabilita

Jak to celé funguje a co budete potřebovat?

Na výrobu domácího raženého obkladu budete potřebovat flexibilní lepidlo na obklady a dlažbu, ideálně když bude i voděodolné a mrazuvzdorné. Dále budete samozřejmě potřebovať silikonovou formu STAMP a barvu, kterou budete výsledný obklad natírat. Samozřejmostí jsou pracovní potřeby jako špachtle, kbelík a voda na ředění lepidla.

Z lepidla a vody si připravíte hustou směs, kterou budete nanášet na stěnu v tlouštce cca 1,5 centimetru. Na nanesenou vrstvu potom přiložíte razidlo STAMP a vytlačíte do hmoty požadovaný vzor. Formu pomalu odlepíte a očistíte ve vodě se saponátem, aby vám na ní nezaschly zbytky lepidla. Pokračujete zdola nahoru a formu pokaždé otáčíte, abyste získali jiný vzor. Výsledné dílo díky tomu bude vypadat absolutně přirozeně.

Když je váš obklad hotový a suchý, můžete ho namalovat vhodnou barvou podle vašeho výběru a případně nalakovat pro větší odolnost před počasím a UV zářením.

 Vyberte si svůj vysněný odstín - v e-shopu efarby.sk najdete speciální barvy na obklady Stamp, které toto dílo dotáhnou k dokonalosti!

Jak vidíte, výroba vlastního raženého obkladu vůbec není složitá, a dokonce je i mnohem výhodnější. Na větších plochách se vám tato metoda rozhodně vyplatí a dokážete s ní vytvořit i různé zajímavé detaily v interiéru. Můžete si takto například zkrášlit kus stěny za televizí, krb, schodiště, sloupy na terase či lodžii.

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentářPublikováno dne: 16.02.2019
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Katalytická lampa má vyčistit vzduch. Věříte tomu? Katalytická lampa má vyčistit vzduch. Věříte tomu?

Úkolem katalytické lampy je odstranit nepříjemný cigaretový pach, provonět, a dokonce dezinfikovat vaši domácnost. Skutečně funguje?

Stírací mapa světa na stěnu: Ukážeme vám ta nejkrásnější místa Stírací mapa světa na stěnu: Ukážeme vám ta nejkrásnější místa

Jste vášnivým cestovatelem? Díky stírací mapě si můžete dokumentovat, které části světa jste už poznali, a které poznat teprve plánujete.

Solární zahradní sprchy se zásobníkem jsou skvělé nejen k bazénům Solární zahradní sprchy se zásobníkem jsou skvělé nejen k bazénům

Mít během horkých letních dnů k dispozici zahradní sprchu na osvěžení je k nezaplacení! I vy byste jednu chtěli? Poradíme vám, jak si správně vybrat.