Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!

Právě vysávání je činností, která se provádí v rámci uklízení zřejmě nejčastěji. Přece jen, smeták už patří minulosti. Najít na trhu vysavač, který splní vaše nároky, by nemělo být vůbec těžké, sortiment je totiž skutečně široký.

Průmyslový vysavač Kärcher WD3 (MV3)

Ja jsem hledal víceúčelový vysavač, který zvládne v domácnosti více úkolů. Ne klasického pomocníka do bytu, ale takového, který si poradí i s větším nepořádkem. Volba padla na Kärcher WD 3. Tento výrobce patří v segmentu vysavačů mezi zaručenou kvalitu. Po více než třech měsících používání přicházím s recenzí tohoto produktu. A jak si Kärcher vedl?

Obchody, kde koupíte online:

Multifunkční pomocník

Pokud hledáte vysavač, který využijete v domácnosti na více frontách, Kärcher WD 3 je určitě dobrou volbou. Používat ho můžete v bytě, domě, garáži, dílně, na vysávání automobilů a poradí si i s vlhkostí. Vysavač je tedy vhodný na suché i mokré vysávání.

Příkon vysavače je 1 000 W, což je možná proti novějším modelům méně, ale jeho výkon to nijakým způsobem neovlivňuje. Právě naopak, vysavač je energeticky velmi šetrný a úsporný. Výrobce jeho výkon přirovnává k modelu s příkonem 1 400 W. Vysavač umožňuje používání sáčků. Vysávat nečistoty ale můžete i do 17litrové objemné nádoby. Velkým plusem je také i možnost využití funkce foukání.

Multifunkční vysavač Kärcher WD3 (MV3)

Vysavač je vybavený pouze patronovým filtrem, který však na běžné vysávání postačí. Zároveň vám odpadá starost s jeho výměnou, jako tomu bývá u HEPA filtrů. Akční rádius vysavače je 6,5 m. Samotný kabel má délku 4 metry. Sací hadice je s podlahovou hubicí na klipy, kdy můžete použít štětiny pro lepší zachycení nečistot. Rukojeť je jednoduše odnímatelná. Stejně tak i systém Pull & Push, kterým otevřete tělo vysavače.

Konstrukce je z tvrdého plastu. Je odolná vůči nárazům, což umožňuje práci s vysavačem i v drsnějších podmínkách. Hlučnost dosahuje úroveň 75 dB. Příslušenství si můžete pohodlně odložit na samotném vysavači a máte ho tedy celý čas po ruce. Stejně tak je tu prostor pro odložení srolovaného kabelu.

Co se mi líbilo

Prioritně vysavač není určený do bytu či domu. Kärcher je řazený mezi víceúčelové vysavače. Právě takový jsem však hledal. Už na začátku můžeme prohlásit, že Kärcher WD 3 je pro mnohé domácnosti skvělou volbou. Rozhodně mě jako první potěšilo, že vysavač je schopný vysávání na sucho i mokro. Druhé pozitivní překvapení, je skutečně silný sací výkon. Ten bych řadil dokonce k nadstandardním. Vysavač působí robustně, ale hmotnost 5,5 kg je skutečně zanedbatelná. Vysavač dobře drží stabilitu, je vybavený kolečky, takže problém není ani s manipulací. Vysavač neměl problém se zvířecími chlupy ani s opadanou omítkou či nějakou tekutinou.

Pozitivem je i to, že v bytě jsem mohl vysávat do sáčku, ale nepořádek z terasy, balkonu nebo příjezdové cesty jsem jednoduše vysával do 17litrové nádoby. Materiály jsou kvalitní a pevné. Příslušenství v balení také postačí. Hubice na mokré-suché vysávání, nástavec na špáry, filtrační patrona a papírový sáček. Navíc náhradní sáčky jsou oproti ostatním modelům levnější. Vysavač mě opravdu nikdy nezklamal. Skutečně velmi praktický jak v domě, tak i okolo něho. Vzhledem na cenu jde o praktického a spolehlivého pomocníka do domácnosti.

Prostor pro zlepšení

Mírně mě zklamala délka přívodního kabelu. Čtyři metry jsou skutečně málo a akční rádius je tedy velmi omezený. Ze začátku se mi vysavač zdál také trochu víc hlučný, ale vzhledem na výkon je to absolutně normální. Oproti klasickým bytovým vysavačům skutečně zanedbatelné.

Při takovém výkonu by však člověk přivítal jednoduché kolečko na regulaci výkonu, které Kärcher nemá. Kabel je krátký, to víme, ale samonavíjení by určitě potěšilo. Ještě však upozorním, že pokud plánuje někdo tento vysavač využívat jen v bytě či domě, alergik by to být neměl. Vysavač totiž není vybavený HEPA filtrem, proto mikročástečky nejsou tak účinně eliminované.

Uděláte dobře

Pokud se pro Kärcher WD 3 opravdu rozhodnete, myslím, že nebudete mít čeho litovat. Tento model je totiž jakýmsi kompromisem mezi bytovým a víceúčelovým, možná až průmyslovým vysavačem. Cena se pohybuje na úrovni 1 800 Kč a ne nadarmo byl tento model vyhlášený za produkt roku 2017 portálem Heureka. Robustní konstrukce, snadná manipulace, možnost mokrého vysávání i funkce foukání jsou opravdu důkazem toho, že Kärcher ví, co člověk v domácnosti skutečně potřebuje.

Obchody, kde koupíte online:

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...Publikováno dne: 24.07.2019
Hodnocení článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!

Otestovali jsme pro vás vysavač v kombinaci s parním mopem Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Jak si vysavač a mop v jednom počínal v našem testu? Čtěte dál a dozvíte se všechno podstatné.

Recenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovarRecenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovar

Díky automatickým kávovarům si pohodlně můžete připravit kvalitní šálek kávy i doma. Skvělým pomocníkem bude DeLonghi ECAM 22.110 B.

Recenze Bosch MUM4880. Kuchyňský robot za dobrou cenuRecenze Bosch MUM4880. Kuchyňský robot za dobrou cenu

Bosch MUM 4880   patří k nejoblíbenějším kuchyňským robotům na trhu. Čím mě překvapil? Kde naopak zklamal? Jak jsem s ním byl spokojený, se dozvíte v následující recenzi.