Sklápěcí postele i se sedačkou nejen pro hosty

Potřebujete ušetřit místo a zároveň mít k dispozici kvalitní a schopnou postel, kterou můžete využít i pro návštěvy a hosty? V tom případě byste mohli investovat do sklápěcích postelí.

Sklápěcí postel do obývacího pokoje

Díky této skvělé „vychytávce“ budete mít dostatek prostoru v místnosti a v případě potřeby máte velmi rychle o jednu postel víc.

Oblíbené produkty

Velké šetření prostoru

Jak jsme už v úvodu avizovali, tak mezi největší výhody sklápěcích postelí určitě patří to, že s nimi ušetříte prostor. Tento druh postelí totiž výborně splývá s nábytkem v dané místnosti, nenaruší design, protože vypadá jako běžná skříň. Proto si ji během dne prakticky ani nevšimnete.

Z tohoto nám vyplývá, že dobrým místem použití by mohl být například obývák. Tam je obvykle potřeba prostoru dost vysoká, ale zároveň večer určitě oceníte, když si budete moci sklopit postel a pohodlně z ní sledovat nějaký dobrý film v televizi. Nemusíte však být limitovaní jen obývákem, klidně si tyto postele můžete dát i do pracovny nebo ložnice.

Vybíráme z katalogu

Variabilita a pohodlí

Dále je nutné podotknout, že sklápěcí postele se prodávají v různých velikostech – najdete jednolůžkové, ale i dvojlůžkové, což znamená, že je to řešení pro jednoho, ale také pro páry. Zároveň sklápění postele je vskutku jednoduchý proces a zvládnou ho v podstatě i děti. Pokud se obáváte, že tyto postele se úrovní své pohodlnosti nevyrovnají klasickým postelím, tak jste na omylu.

Sklápěcí postele mohou být stejně kvalitní jako běžné druhy, a proto je spánek na nich zcela pohodlný. Můžete je využívat jako dlouhodobé řešení nebo jako postel pro návštěvy – volba je na vás. Pokud máte malý byt, tak právě sklápěcí postel je pro vás výborná volba, protože tím vyřešíte absenci pokoje pro hosty, který si díky ní můžete vytvořit prakticky jedním pohybem. Pokud však pokoj pro hosty máte, tak právě vyklápěcí postele jsou ideální volbou do těchto prostor.

Příjemný design, pestrý výběr a možnosti instalace

Jak už bylo načrtnuté, tak sklápěcí postele jsou designově provedené tak, aby zapadaly k ostatnímu nábytku, vypadaly jako běžné skříně. V obchodech najdete množství barevných variací, vzorů a podobných vzhledových prvků. Z toho nám vyplývá, že na svoje si přijde i náročnější zákazník s vyššími požadavky.

Designová sklápěcí postel do malého bytu

Co se týče instalace, tak máme dvě možnosti – vertikální a horizontální umístění. V principu se tyto dva způsoby od sebe až tak neodlišují, respektive jen těžko bychom určili, které provedení je lepší. Záleží čistě na vašich preferencích a na tom, jak se rozhodnete využít úložný prostor „skříně“, když je postel sklopená. V rámci instalace se, samozřejmě, musíte připravit, že postel bude potřebovat nějaký prostor, ale na druhé straně můžete počítat s tím, že bude zabírat přibližně tolik co jedna větší skříň. Důležité je ukotvení, od něhož se odvíjí i životnost celé postele, takže tady si při výběru rozhodně dejte záležet.

Skvělou verzí sklápěcích postelí jsou modely se sedačkou. To se opět dá velmi dobře využít v obýváku, kde je sedačka používaná prakticky během celého dne při sledování televize nebo jen při obyčejném relaxu. Lidé na fórech si tento typ chválí, ale je nutné počítat s vyšší cenou.

Cena sklápěcích postelí

Nejdříve si uveďme základní a logické, ale přesto velmi důležité skutečnosti před koupí. Investice do sklápěcí postele není nejmenší, ale zároveň se bavíme o produktu, který by nám při správném zacházení měl vydržet několik let. Cena je přímo úměrná kvalitě.

Zároveň nezapomínejte kupovat u ověřených a certifikovaných prodejců – ideálně, když nabízejí dlouhou záruku a servis, protože sklápěcí postel je o něco náchylnější k poruše než klasické postele, i když je stavěná na každodenní používání.

Sklápěcí postel a skříňka v jednom

Pokud nevychytáte nějaké mimořádné slevy, tak se připravte, že nejnižší cenová hladina je na úrovni asi 12 až 13 tisíc korun. Tato suma se ale může vyšplhat až na 18 000 korun.

Shrnutí

Pokud si tedy máme shrnout zjištěné poznatky, tak jsme se dozvěděli, že sklápěcí postele jsou výborným kusem nábytku prakticky do jakékoliv místnosti, dají se používat denně, a když na nich momentálně nespíte, tak poslouží jako odkládací prostor, který nerozbije celkový design místnosti. Cena je všeobecně asi o něco vyšší než u klasických postelí, ale na druhé straně je jejich funkčnost vyšší.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...Publikováno dne: 02.01.2019
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.

Jaké jsou výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smrku nebo palisandru? Jaké jsou výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smrku nebo palisandru?

Masív je mimořádně oblíbeným přírodním materiálem. Jaký nábytek z masívu do interiéru vybrat? Z jakého dřeva masív je? Toto a ještě víc se dozvíte v našem dnešním článku.

Jak vybrat masážní křeslo? Nejlepší jsou s vyhříváním Jak vybrat masážní křeslo? Nejlepší jsou s vyhříváním

Pokud máte zaměstnání, které nadměrně zatěžuje váš pohybový aparát, zkuste se poohlédnout po masážním křesle. Masáž si tak budete moci dopřát každý den. Poradíme vám, jak si vybrat to...