Sklápěcí postele i se sedačkou nejen pro hosty

Potřebujete ušetřit místo a zároveň mít k dispozici kvalitní a schopnou postel, kterou můžete využít i pro návštěvy a hosty? V tom případě byste mohli investovat do sklápěcích postelí.

Sklápěcí postel do obývacího pokoje

Díky této skvělé „vychytávce“ budete mít dostatek prostoru v místnosti a v případě potřeby máte velmi rychle o jednu postel víc.

Oblíbené produkty

Velké šetření prostoru

Jak jsme už v úvodu avizovali, tak mezi největší výhody sklápěcích postelí určitě patří to, že s nimi ušetříte prostor. Tento druh postelí totiž výborně splývá s nábytkem v dané místnosti, nenaruší design, protože vypadá jako běžná skříň. Proto si ji během dne prakticky ani nevšimnete.

Z tohoto nám vyplývá, že dobrým místem použití by mohl být například obývák. Tam je obvykle potřeba prostoru dost vysoká, ale zároveň večer určitě oceníte, když si budete moci sklopit postel a pohodlně z ní sledovat nějaký dobrý film v televizi. Nemusíte však být limitovaní jen obývákem, klidně si tyto postele můžete dát i do pracovny nebo ložnice.

Vybíráme z katalogu

Variabilita a pohodlí

Dále je nutné podotknout, že sklápěcí postele se prodávají v různých velikostech – najdete jednolůžkové, ale i dvojlůžkové, což znamená, že je to řešení pro jednoho, ale také pro páry. Zároveň sklápění postele je vskutku jednoduchý proces a zvládnou ho v podstatě i děti. Pokud se obáváte, že tyto postele se úrovní své pohodlnosti nevyrovnají klasickým postelím, tak jste na omylu.

Sklápěcí postele mohou být stejně kvalitní jako běžné druhy, a proto je spánek na nich zcela pohodlný. Můžete je využívat jako dlouhodobé řešení nebo jako postel pro návštěvy – volba je na vás. Pokud máte malý byt, tak právě sklápěcí postel je pro vás výborná volba, protože tím vyřešíte absenci pokoje pro hosty, který si díky ní můžete vytvořit prakticky jedním pohybem. Pokud však pokoj pro hosty máte, tak právě vyklápěcí postele jsou ideální volbou do těchto prostor.

Příjemný design, pestrý výběr a možnosti instalace

Jak už bylo načrtnuté, tak sklápěcí postele jsou designově provedené tak, aby zapadaly k ostatnímu nábytku, vypadaly jako běžné skříně. V obchodech najdete množství barevných variací, vzorů a podobných vzhledových prvků. Z toho nám vyplývá, že na svoje si přijde i náročnější zákazník s vyššími požadavky.

Designová sklápěcí postel do malého bytu

Co se týče instalace, tak máme dvě možnosti – vertikální a horizontální umístění. V principu se tyto dva způsoby od sebe až tak neodlišují, respektive jen těžko bychom určili, které provedení je lepší. Záleží čistě na vašich preferencích a na tom, jak se rozhodnete využít úložný prostor „skříně“, když je postel sklopená. V rámci instalace se, samozřejmě, musíte připravit, že postel bude potřebovat nějaký prostor, ale na druhé straně můžete počítat s tím, že bude zabírat přibližně tolik co jedna větší skříň. Důležité je ukotvení, od něhož se odvíjí i životnost celé postele, takže tady si při výběru rozhodně dejte záležet.

Skvělou verzí sklápěcích postelí jsou modely se sedačkou. To se opět dá velmi dobře využít v obýváku, kde je sedačka používaná prakticky během celého dne při sledování televize nebo jen při obyčejném relaxu. Lidé na fórech si tento typ chválí, ale je nutné počítat s vyšší cenou.

Cena sklápěcích postelí

Nejdříve si uveďme základní a logické, ale přesto velmi důležité skutečnosti před koupí. Investice do sklápěcí postele není nejmenší, ale zároveň se bavíme o produktu, který by nám při správném zacházení měl vydržet několik let. Cena je přímo úměrná kvalitě.

Zároveň nezapomínejte kupovat u ověřených a certifikovaných prodejců – ideálně, když nabízejí dlouhou záruku a servis, protože sklápěcí postel je o něco náchylnější k poruše než klasické postele, i když je stavěná na každodenní používání.

Sklápěcí postel a skříňka v jednom

Pokud nevychytáte nějaké mimořádné slevy, tak se připravte, že nejnižší cenová hladina je na úrovni asi 12 až 13 tisíc korun. Tato suma se ale může vyšplhat až na 18 000 korun.

Shrnutí

Pokud si tedy máme shrnout zjištěné poznatky, tak jsme se dozvěděli, že sklápěcí postele jsou výborným kusem nábytku prakticky do jakékoliv místnosti, dají se používat denně, a když na nich momentálně nespíte, tak poslouží jako odkládací prostor, který nerozbije celkový design místnosti. Cena je všeobecně asi o něco vyšší než u klasických postelí, ale na druhé straně je jejich funkčnost vyšší.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...Publikováno dne: 02.01.2019
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.