Tapety do koupelny? Samolepicí i 3D na umakart nebo obkládačky

Každý touží mít krásnou koupelnu, svoji oázu klidu, která nebude jen sterilní nekomfortní místnost určená pro rychlé zvládnutí každodenní hygieny. V posledním desetiletí se lidé snaží vložit do svých koupelen trochu víc.

Originální romantická tapeta v koupelně

Chtějí se v nich cítit příjemně a navodit si pocit jako ve wellness, kde se nechávají hýčkat a dovolí tělu malý oddech od reality.

Styl a vzhled koupelny jsou důležité

Najít správný design pro vaši koupelnu bude jedním z nejnáročnějších úkolů, které vás čekají při přestavbě nebo stavbě svého domova. Rozhodnout se pro tu správnou variantu, která bude vyhovovat každému členovi rodiny, je skutečně tvrdý oříšek. Nebudeme si nalhávat, koupelna skutečně musí být zejména praktická, ale trávíme v ní podstatnou část života. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak na vás vaše koupelna působí? Je to přece místnost, kterou ráno navštěvujeme jako první, a tedy by nás měla pozitivně naladit na celý den. Kromě toho, ani vaše návštěva se tomuto místu pravděpodobně nevyhne. Prostřednictvím designu své koupelny můžete vyjádřit něco ze sebe.

Voděodolná tapeta do koupelny

Ať je vaše vize ideální koupelny jakákoliv, existuje mnoho zkrášlovacích variant, jak z ní udělat nejoblíbenější místnost celé rodiny. Možnost, kterou vám dnes nabídneme, dokonce můžete využít i v už předělané nebo relativně nové koupelně bez náročných stavebních úprav. Mluvíme o tapetách do koupelny. Tapeta může přidat zvláštní dotek, který hledáte. Správné množství barvy, vzoru nebo textury vytvoří dokonalou koupelnu krásy a luxusu. Prostor na osvěžující start do nového dne nebo relaxační konec rušného večera.

Tapety odolné vodě

Že se tapety do koupelny vůbec nehodí nebo jsou nepraktické? Toto tvrzení vůbec není pravda a hned se na to lépe podíváme. Na úpravu povrchů stěn v tomto vlhkém prostředí se používají speciální materiály. Také i tapety do koupelen mají jinou povrchovou úpravu než tapety, které se používají v obytných pokojích. Tato speciální tapeta umí udělat z vaší nudné koupelny úplně jiné, esteticky dokonalé místo. A to rychle, jednoduše, bez náročné práce odborníků a finančně dostupně.

Tapety určené do vlhkého prostředí mají povrch z vinylového materiálu, tedy podobný jako například ubrusy, které používáme na zahradě. Na dotyk jsou hladké, jakoby pogumované nebo nalakované. Tento typ tapet je tedy vhodný do vlhkého prostředí, jako jsou koupelny, toalety nebo kuchyně. Nemají absorbční povrch a je to nejtrvanlivější typ tapety, který je možné umývat. Na stěnu se lepí pomocí speciálního lepidla. Jsou vhodné na všechny typy interiérů (umakart, sádrokarton, stěny, různé umyvatelné nátěry). Tyto tapety mají velmi dobrou krycí schopnost při použití na popraskané nebo křivé stěny.

Jak lepíme tapety

Stěny místnosti musíme, samozřejmě, nejdříve pořádně vyčistit, upravit velké nerovnosti (například vyrovnávací hmotou), umakarty odmastit a jemně zdrsnit povrch, odstranit staré tapety a vodou rozpustné malby. Povrch stěny musí být suchý a pevný. Nikdy neaplikujte tapetu na vlhký povrch, mohly by se vám pod ní tvořit plísně. Pokud máme čerstvou omítku nebo stěrku, povrch stěny napenetrujeme. To můžete udělat i lepidlem určeným na tapety podle přiloženého návodu.

Lepení tapet na sádrokarton

Pro kvalitní aplikaci je důležité správně zvolit lepidlo. Pokud máme nesavý podklad, raději použijeme hustší lepidlo a nanášíme tenčí vrstvu na tapetu i stěnu. Tapetu přitlačujeme rukama na stěnu tak, aby nám nevznikly vzduchové bubliny. Tapetu vyhlazujeme od středu ke krajům. Zbytky lepidla odstraňujeme ihned vlhkou stěrkou nebo hadříkem. Tapetujte výhradně tapetami ze stejné série a dejte si pozor na návaznost vzoru jak na výšku, tak také na šířku. Ještě před začátkem si vždy zkontrolujte vzor, sérii a barevnost.

Odolné vinylové tapety

Když už víme, že koupelny nemusí být výhradně vykachlíčkované, aby odolaly vlhkým podmínkám, můžeme se vrhnout na velkou nabídku vinylových super pevných tapet, které jsou odolné i vůči stříkající vodě. Tapeta je cenově dostupný způsob jak přinést nejnovější trendy i do naší koupelny bez toho, abychom zruinovali náš rodinný rozpočet.

Květinové tapety, ale také imitace dřeva nebo kamene

Různorodost tapet, ať už jde o motiv, barevnost nebo samotný styl zaručuje, že si určitě každý najde to svoje. Ať už jsou vám blízké motivy přírody (kámen, dřevo), geometrické vzory, nebo vás pohltil vintage styl jemných kvítků a ornamentů. Barvy a vzory na tapetách vytvářejí harmonický vzhled a pozvednou vám náladu vždy, když do tohoto prostoru vkročíte. Vytapetované stěny koupelny působí hravě a nevšedně. Jsou jedinečnou možností jak se odlišit a vytvořit si něco vlastního, čím ukážete svoji originalitu.

Široká nabídka tapet do koupelny

Podotýkáme, že není nezbytné vytapetovat celou koupelnu. Zvolit si můžete svoji vlastní cestu prostřednictvím jedné stěny nebo její části, například kolem umyvadla. Pestrou paletu vzorů rozšiřuje možnost přizpůsobit si velikost a barevnost dekoru na míru. Nemusíte se bát použít tapety ani v menších koupelnách. Vhodnou barvou a správně zvolenou velikostí vzoru ji můžete naopak rozšířit a otevřít. Věnujte pozornost barevnému kontrastu a použijte větší vzor v malém prostoru, abyste nepřetížili prostor příliš velkou vizuální stimulací.

Tmavé a světlé barvy budou v koupelně pracovat v závislosti na prostředí, které se pokoušíte vytvořit. Zatímco někteří jsou názoru, že tmavé barvy způsobují, že prostor vypadá menší, je potřebné zvážit atmosféru, kterou chcete dosáhnout. Světlé barvy působí vzdušněji, zatímco tmavé barvy navodí pocit luxusu. Správnou kombinací prvků dokážou tmavé stěny přesvědčivě a silně zapůsobit na naše smysly. Určité vzory nebo barvy mohou vytvářet různé iluze (větší prostor, vyšší stropy, širší prostor). Nejdůležitější však je celkové schéma a jak každý prvek přispívá k prostoru jako sjednocenému celku. Rafinovaností můžete svoji koupelnu změnit na nezapomenutelné místo.

Veselá tapeta v koupelně

Nebojte se experimentovat

Koupelny jsou ideálním místem pro experimentování s tapetami. Jsou to zpravidla menší místnosti v domácnostech, kde není mnoho vybavení, které by konkurovalo barvě nebo designu tapety. Navíc menší místnost znamená méně tapet a méně utracených peněz. Z tohoto hlediska jsou tapety ideální i v případě, že si chcete koupelnu pozměnit, i když jste pouze v podnájmu a nechcete do předělávky moc investovat.

Tapety jsou milým překvapením, dá se s nimi pohrát a vyjádřit odvážnější a méně konvenční prvky naší osobnosti. Zpříjemněte si koupelnu tak, jak jste vždy chtěli a udělejte tuto osvěžující změnu s jedinečnými vzory a barvami, které vás tak lehce neunaví.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Komentáre

20/11/2020 05:46
Dana Kučerová

Dobrý den,z vašeho článku vyplývá,že je možné dát tapetu kolem vany,konkrétně se mi moclíbí A.S. Création Trend Wall 3714-23.Je to umakartová stěna a na ní natřena penetrace Soudal-adhézní můstek s jemným křemičitým pískem.Chěla bych mít jistotu,než se pustím do závěrečného zkrášlování naší koupelny.
Přeji hezký den a děkuji

23/11/2020 15:10
Redakce VeseleBydleni.cz

Dobrý deň,
ak máte istotu, že je spomínaná tapeta vodoodolná a znesie aj vlhké prostredie, môžete ju pokojne použiť aj v kúpeľni.

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....Publikováno dne: 14.12.2018
Hodnocení článku:
(87.8%)

V této kategorii najdete i:

Tiffany lampy a lustry do interiéruTiffany lampy a lustry do interiéru

Potřebujete nové svítidlo do vaší domácnosti? Vsaďte na jistotu a kupte si Tiffanyho lampu nebo lustr, elegantní svítidlo, které se hodí do každé místnosti. 

Fasáda na dům – jaké máme možnosti?Fasáda na dům – jaké máme možnosti?

Budete překvapení, z jakých rozličných materiálů se dnes vyrábějí fasády a které jsou ty naj. Všechno podstatné se dozvíte v našem článku. Čtěte dál.

Ekologické organické vinylové podlahy bez PVCEkologické organické vinylové podlahy bez PVC

Napadlo vás někdy, že vaše migréna může být spojená právě s podlahou? Vyměňte proto podlahy s obsahem PVC (polyvinylchloridem) za ekologickou a zdravotně nezávadnou variantu.