Tapety do koupelny? Samolepicí i 3D na umakart nebo obkládačky

Každý touží mít krásnou koupelnu, svoji oázu klidu, která nebude jen sterilní nekomfortní místnost určená pro rychlé zvládnutí každodenní hygieny. V posledním desetiletí se lidé snaží vložit do svých koupelen trochu víc.

Originální romantická tapeta v koupelně

Chtějí se v nich cítit příjemně a navodit si pocit jako ve wellness, kde se nechávají hýčkat a dovolí tělu malý oddech od reality.

Styl a vzhled koupelny jsou důležité

Najít správný design pro vaši koupelnu bude jedním z nejnáročnějších úkolů, které vás čekají při přestavbě nebo stavbě svého domova. Rozhodnout se pro tu správnou variantu, která bude vyhovovat každému členovi rodiny, je skutečně tvrdý oříšek. Nebudeme si nalhávat, koupelna skutečně musí být zejména praktická, ale trávíme v ní podstatnou část života. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak na vás vaše koupelna působí? Je to přece místnost, kterou ráno navštěvujeme jako první, a tedy by nás měla pozitivně naladit na celý den. Kromě toho, ani vaše návštěva se tomuto místu pravděpodobně nevyhne. Prostřednictvím designu své koupelny můžete vyjádřit něco ze sebe.

Voděodolná tapeta do koupelny

Ať je vaše vize ideální koupelny jakákoliv, existuje mnoho zkrášlovacích variant, jak z ní udělat nejoblíbenější místnost celé rodiny. Možnost, kterou vám dnes nabídneme, dokonce můžete využít i v už předělané nebo relativně nové koupelně bez náročných stavebních úprav. Mluvíme o tapetách do koupelny. Tapeta může přidat zvláštní dotek, který hledáte. Správné množství barvy, vzoru nebo textury vytvoří dokonalou koupelnu krásy a luxusu. Prostor na osvěžující start do nového dne nebo relaxační konec rušného večera.

Tapety odolné vodě

Že se tapety do koupelny vůbec nehodí nebo jsou nepraktické? Toto tvrzení vůbec není pravda a hned se na to lépe podíváme. Na úpravu povrchů stěn v tomto vlhkém prostředí se používají speciální materiály. Také i tapety do koupelen mají jinou povrchovou úpravu než tapety, které se používají v obytných pokojích. Tato speciální tapeta umí udělat z vaší nudné koupelny úplně jiné, esteticky dokonalé místo. A to rychle, jednoduše, bez náročné práce odborníků a finančně dostupně.

Tapety určené do vlhkého prostředí mají povrch z vinylového materiálu, tedy podobný jako například ubrusy, které používáme na zahradě. Na dotyk jsou hladké, jakoby pogumované nebo nalakované. Tento typ tapet je tedy vhodný do vlhkého prostředí, jako jsou koupelny, toalety nebo kuchyně. Nemají absorbční povrch a je to nejtrvanlivější typ tapety, který je možné umývat. Na stěnu se lepí pomocí speciálního lepidla. Jsou vhodné na všechny typy interiérů (umakart, sádrokarton, stěny, různé umyvatelné nátěry). Tyto tapety mají velmi dobrou krycí schopnost při použití na popraskané nebo křivé stěny.

Jak lepíme tapety

Stěny místnosti musíme, samozřejmě, nejdříve pořádně vyčistit, upravit velké nerovnosti (například vyrovnávací hmotou), umakarty odmastit a jemně zdrsnit povrch, odstranit staré tapety a vodou rozpustné malby. Povrch stěny musí být suchý a pevný. Nikdy neaplikujte tapetu na vlhký povrch, mohly by se vám pod ní tvořit plísně. Pokud máme čerstvou omítku nebo stěrku, povrch stěny napenetrujeme. To můžete udělat i lepidlem určeným na tapety podle přiloženého návodu.

Lepení tapet na sádrokarton

Pro kvalitní aplikaci je důležité správně zvolit lepidlo. Pokud máme nesavý podklad, raději použijeme hustší lepidlo a nanášíme tenčí vrstvu na tapetu i stěnu. Tapetu přitlačujeme rukama na stěnu tak, aby nám nevznikly vzduchové bubliny. Tapetu vyhlazujeme od středu ke krajům. Zbytky lepidla odstraňujeme ihned vlhkou stěrkou nebo hadříkem. Tapetujte výhradně tapetami ze stejné série a dejte si pozor na návaznost vzoru jak na výšku, tak také na šířku. Ještě před začátkem si vždy zkontrolujte vzor, sérii a barevnost.

Odolné vinylové tapety

Když už víme, že koupelny nemusí být výhradně vykachlíčkované, aby odolaly vlhkým podmínkám, můžeme se vrhnout na velkou nabídku vinylových super pevných tapet, které jsou odolné i vůči stříkající vodě. Tapeta je cenově dostupný způsob jak přinést nejnovější trendy i do naší koupelny bez toho, abychom zruinovali náš rodinný rozpočet.

Květinové tapety, ale také imitace dřeva nebo kamene

Různorodost tapet, ať už jde o motiv, barevnost nebo samotný styl zaručuje, že si určitě každý najde to svoje. Ať už jsou vám blízké motivy přírody (kámen, dřevo), geometrické vzory, nebo vás pohltil vintage styl jemných kvítků a ornamentů. Barvy a vzory na tapetách vytvářejí harmonický vzhled a pozvednou vám náladu vždy, když do tohoto prostoru vkročíte. Vytapetované stěny koupelny působí hravě a nevšedně. Jsou jedinečnou možností jak se odlišit a vytvořit si něco vlastního, čím ukážete svoji originalitu.

Široká nabídka tapet do koupelny

Podotýkáme, že není nezbytné vytapetovat celou koupelnu. Zvolit si můžete svoji vlastní cestu prostřednictvím jedné stěny nebo její části, například kolem umyvadla. Pestrou paletu vzorů rozšiřuje možnost přizpůsobit si velikost a barevnost dekoru na míru. Nemusíte se bát použít tapety ani v menších koupelnách. Vhodnou barvou a správně zvolenou velikostí vzoru ji můžete naopak rozšířit a otevřít. Věnujte pozornost barevnému kontrastu a použijte větší vzor v malém prostoru, abyste nepřetížili prostor příliš velkou vizuální stimulací.

Tmavé a světlé barvy budou v koupelně pracovat v závislosti na prostředí, které se pokoušíte vytvořit. Zatímco někteří jsou názoru, že tmavé barvy způsobují, že prostor vypadá menší, je potřebné zvážit atmosféru, kterou chcete dosáhnout. Světlé barvy působí vzdušněji, zatímco tmavé barvy navodí pocit luxusu. Správnou kombinací prvků dokážou tmavé stěny přesvědčivě a silně zapůsobit na naše smysly. Určité vzory nebo barvy mohou vytvářet různé iluze (větší prostor, vyšší stropy, širší prostor). Nejdůležitější však je celkové schéma a jak každý prvek přispívá k prostoru jako sjednocenému celku. Rafinovaností můžete svoji koupelnu změnit na nezapomenutelné místo.

Veselá tapeta v koupelně

Nebojte se experimentovat

Koupelny jsou ideálním místem pro experimentování s tapetami. Jsou to zpravidla menší místnosti v domácnostech, kde není mnoho vybavení, které by konkurovalo barvě nebo designu tapety. Navíc menší místnost znamená méně tapet a méně utracených peněz. Z tohoto hlediska jsou tapety ideální i v případě, že si chcete koupelnu pozměnit, i když jste pouze v podnájmu a nechcete do předělávky moc investovat.

Tapety jsou milým překvapením, dá se s nimi pohrát a vyjádřit odvážnější a méně konvenční prvky naší osobnosti. Zpříjemněte si koupelnu tak, jak jste vždy chtěli a udělejte tuto osvěžující změnu s jedinečnými vzory a barvami, které vás tak lehce neunaví.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...Publikováno dne: 14.12.2018
Hodnocení článku:
(87.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vánoční svetry musíš milovat. Jsou krásně kýčovité!! Vánoční svetry musíš milovat. Jsou krásně kýčovité!!

Vánoční svetr. Zkonstatovali jste, že si něco takového v životě neoblečete. Dnes si bez něj Vánoce nedokážete představit. Vyberte si správně a buďte IN. Poradíme vám jak na to.

Termo poháry na teplé a studené nápoje potěší milovníky kávy i piva Termo poháry na teplé a studené nápoje potěší milovníky kávy i piva

Kolikrát jste si popálili ruku o kávový šálek? Nebo se vám stává, že vám vychladne dříve, než ji stihnete vypít? S termo pohárem vám už nic takového nehrozí. Prozradíme vám jeho výhody.

Povlečení s vánočním motivem dotvoří atmosféru Vánoc Povlečení s vánočním motivem dotvoří atmosféru Vánoc

Abyste sa doma cítili dokonale, vyzdobte si domácnost a nezapomeňte na každou místnost vašeho domova. S typickými motivy můžete čarovat i ve vaší ložnici. Vsaďte na povlečení s...