Test Magazín – Pračky se sušičkou. Vítězem dTestu je Miele

Pokud bydlíte v menším bytě, možná často řešíte problém, kde vysušit právě vyprané prádlo. Mít pračku a sušičku zvlášť by mohlo být poměrně složité.

Nejlepší pračka se sušičkou

Řešením by proto mohly být pračky se sušičkami, které spojují oba prvky a tím pádem výrazně šetří prostor.

Pořadí výsledku testu

Výsledné pořadí v testu

 1. Miele WTH 130 WPM - Celkové hodnocení 59 %
 2. Bosch WVG 304411 - Celkové hodnocení 55 %
 3. AEG L8WBC61SC - Celkové hodnocení 54 %
 4. Electrolux EWW 1685 SWD - Celkové hodnocení 51%
 5. Beko HTV 8733 XS0 - Celkové hodnocení 49 %
 6. LG F72J7HG2W - Celkové hodnocení 36 %
 7. Gorenje WD 49 141 - Nedostatečná

Jaké parametry se hodnotily?

Fakt, že pračky kombinované se sušičkami výrazně šetří prostor v bytě, je nesporný, ale jak se na základě dalších testů zjistilo, jedná se jen o jedno z mála pozitiv, která tato zařízení mají. Časopis dTest sestavil test, kde hleděli na tyto faktory. V závorkách najdete procentní údaj toho, jak se daná vlastnost podílela na celkových výsledcích.

Pračka se sušičkou Gorenje

  • Praní (26 %)
  • Sušení (20 %)
  • Ovládání (10 %)
  • Spotřeba vody (10 %)
  • Spotřeba elektrické energie (10 %)
  • Plákání (5,5 %)
  • Odstřeďování (5,5 %)
  • Praní  sušení (5 %)
  • Hlučnost (5 %)
  • Délka pracího cyklu (3 %)

Všeobecné poznatky

Sušení v pračkách má svoje nevýhody. Kapacita na sušení je totiž menší než kapacita na praní a tím pádem můžeme sušičku použít jen na jistou část oblečení a druhou část vysušit klasickým způsobem. Druhou variantou je naplnit pračku jen do kapacity sušičky. Tak či tak, obě možnosti jsou poměrně nepraktické.

Kvalitní pračka se sušičkou

Co se týká praní jako takového, všechny pračky dosáhly dobrých výsledků. Výjimku tvořil jen výrobek značky Gorenje. Problém nastával při plákání/ždímání, tedy odstraňování zbytků pracího prášku. V tomto bodě pohořely všechny testované produkty. Nutné je počítat také s tím, že pračky se sušičkami mají vyšší spotřebu vody než klasické pračky. I když nevyžadují speciální údržbu, pro zachování jejich živnotosti je dobré dodržovat hmotnostní limity na prádlo a pravidelně čistit filtry, tesnění a zásobníky.

Podrobněji o vítězích testu praček se sušičkou

Shrnutí

Ze všech testovaných modelů bychom za nás doporučili trojici s nejlepším hodnocením, tedy produkt od Miele, Bosch a AEG. Tyto výrobky dosáhly kladné výsledky v oblasti praní i sušení a také nabízejí jednoduché a intuitivní ovládání.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie pračky se sušičkou

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.Publikováno dne: 14.05.2019
Hodnocení článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhuTest magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhu

Kontaktní gril nahrazuje klasický gril, když už počasí nepřeje klasické grilovačce na zahradě. To, jak kvalitní tyto produkty jsou a co nabízejí, nám odhalila relace Test magazín....

Test magazín – vestavěné elektrické troubyTest magazín – vestavěné elektrické trouby

Koupě vestavěné elektrické trouby by měla být v první řadě investicí do budoucna. Jen některé modely však vynikají mimořádnou kvalitou. V našem článku vám představíme ty nejlepší!

Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?

 Vrtačky jsou univerzální zařízení, která mohou provádět víceré činnosti a kdykoliv. Test poradí, které jsou ty nejlepší.