Test Magazín – vysavače. Které klasické vysavače jsou nejlepší?

Vysavač patří do základní výbavy každé domácnosti. Pokud plánujete jeho koupi, tak byste se určitě měli připravit na to, že tržní nabídka je skutečně bohatá. 

Výsledky testu vysavačů

Relace Test Magazín z produkce RTVS nám odhalila, které výrobky se vyplatí kupovat a jaké faktory jsou rozhodující při výběru.

Najlepšie vysavače podle testování

Testovací program

Přestože se to na první pohled nemusí zdát, tak výrobci vysavačů každým rokem zlepšují svoje produkty, jejich funkce, a proto se testování provádějí pravidelně. Konkrétně v testováních uveřejněných v časopisu dTest se hodnotily tyto parametry (v závorkách je uvedený podíl, kterým měly vliv na finální výsledek):

  • Vysávání (60 %)
  • Obsluha (20 %)
  • Filtrace prachu (10 %)
  • Spotřeba a hlučnost (10 %)

Vysávání

Vysavače si dokážou poradit prakticky s jakýmkoliv povrchem – koberce, dlažba, parkety nebo PVC podlaha. Největším problémem jsou však určitě koberce.

Nejlepší vysavače na vysávání koberců

Pokud jde o vysávání prachu, tak s tím většina vysavačů nemá téměř žádné problémy. Když chováte v domácnosti zvířata, tak náročnou misí pro vysavač bude povysávat jejich srst. Někteří výrobci dokonce doporučují svoje produkty přesně na vysávání srsti a chlupů, ale například Eta Andare Animal v tomto testu úplně selhal.

Vysávání podlah, konkrétně keramických dlažeb, šlo nejlépe produktům Electrolux EUO9GREEN Ultra One a Miele SBAF3 Classic C1 Jubilee. Stačilo jim jedno přejetí tam a zpět na to, aby pobraly 94 % nečistot.

Sáček

Výkon vysavače je často ovlivněný i tím, jak mnoho je sáček s odpadem naplněný. Přímo úměrně s naplňováním sáčku klesá celková efektivita a právě proto se i tento jev dostal do testování. Testované produkty si vedly v drtivé většině případů velmi dobře.

Tip: Vždy si před vysáváním zkontrolujte stav sáčku a pravidelně ho vyměňujte.

Filtrace prachu

Filtrace prachu u vysavačů je nesmírně důležitým údajem zejména pro alergiky a astmatiky, kterým může vysavač s nekvalitním filtrem víc uškodit než pomoci.

Test nejlepších vysavačů

Nejhorším výrobkem v tomto směru je Rowenta RO 2759 EA, protože dokázala udržet jen 94,1 % nejmenších testovaných částic. Na seznam vysavačů se špatným filtrem se přidal také Hoover LA71_LA30011 Lander.

Životnost motoru a odolnost kabelu

Odolnost navíjecího kabelu byla minimálně dobrá u všech produktů až na Hoover SL45011, kde se po 451 cyklech rozbil plastový kryt kabelu, a Rowenta RO 3985 EA Compact Power – tady se už po 115 cyklech kabel zkroutil a při navíjení se zasekával.

Hlučnost

Pokud vysáváte celý dům nebo byt v jednom dni a v boji se špínou musíte použít maximální výkon, tak hluk vysavače může být velmi nepříjemný. Nejtišší vysavače z testování jsou: Hoover OP60ALG011 Optimum Power a  Electrolux EUO9GREEN Ultra One. U obou bylo naměřeno z dálky 1,6 metru méně než 60 decibelů.

Celkové výsledky

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...



Publikováno dne: 16.01.2020
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Delimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří penízeDelimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří peníze

Pokud hledáte pěkný design, kvalitní materiál a sadu, díky níž bude výbava vaší kuchyně kompletní, vyberte si Delimano Stone Legend CopperLUX. Prozradíme vám její největší výhody i...

Kávovary DeLonghi jsou nejlepší, říkají recenzeKávovary DeLonghi jsou nejlepší, říkají recenze

Zvažujete koupi kávovaru, ale nemůžete si vybrat tu správnou značku? V našem článku vám prozradíme, proč lidé považují za to nejlepší na trhu italskou značku DeLonghi!

Recenze Tescoma hrnců odhalí nejlepší sady i na indukciRecenze Tescoma hrnců odhalí nejlepší sady i na indukci

Značka prezentuje svoji kvalitu po celém světě. Pokud se ptáte, proč jsou Tescoma hrnce tak dobré, v následujícím článku vám s určitostí odpovíme. Čtěte a dozvíte se všechno podstatné!