Test Magazín – vysavače. Které klasické vysavače jsou nejlepší?

Vysavač patří do základní výbavy každé domácnosti. Pokud plánujete jeho koupi, tak byste se určitě měli připravit na to, že tržní nabídka je skutečně bohatá. 

Výsledky testu vysavačů

Relace Test Magazín z produkce RTVS nám odhalila, které výrobky se vyplatí kupovat a jaké faktory jsou rozhodující při výběru.

Najlepšie vysavače podle testování

Testovací program

Přestože se to na první pohled nemusí zdát, tak výrobci vysavačů každým rokem zlepšují svoje produkty, jejich funkce, a proto se testování provádějí pravidelně. Konkrétně v testováních uveřejněných v časopisu dTest se hodnotily tyto parametry (v závorkách je uvedený podíl, kterým měly vliv na finální výsledek):

  • Vysávání (60 %)
  • Obsluha (20 %)
  • Filtrace prachu (10 %)
  • Spotřeba a hlučnost (10 %)

Vysávání

Vysavače si dokážou poradit prakticky s jakýmkoliv povrchem – koberce, dlažba, parkety nebo PVC podlaha. Největším problémem jsou však určitě koberce.

Nejlepší vysavače na vysávání koberců

Pokud jde o vysávání prachu, tak s tím většina vysavačů nemá téměř žádné problémy. Když chováte v domácnosti zvířata, tak náročnou misí pro vysavač bude povysávat jejich srst. Někteří výrobci dokonce doporučují svoje produkty přesně na vysávání srsti a chlupů, ale například Eta Andare Animal v tomto testu úplně selhal.

Vysávání podlah, konkrétně keramických dlažeb, šlo nejlépe produktům Electrolux EUO9GREEN Ultra One a Miele SBAF3 Classic C1 Jubilee. Stačilo jim jedno přejetí tam a zpět na to, aby pobraly 94 % nečistot.

Sáček

Výkon vysavače je často ovlivněný i tím, jak mnoho je sáček s odpadem naplněný. Přímo úměrně s naplňováním sáčku klesá celková efektivita a právě proto se i tento jev dostal do testování. Testované produkty si vedly v drtivé většině případů velmi dobře.

Tip: Vždy si před vysáváním zkontrolujte stav sáčku a pravidelně ho vyměňujte.

Filtrace prachu

Filtrace prachu u vysavačů je nesmírně důležitým údajem zejména pro alergiky a astmatiky, kterým může vysavač s nekvalitním filtrem víc uškodit než pomoci.

Test nejlepších vysavačů

Nejhorším výrobkem v tomto směru je Rowenta RO 2759 EA, protože dokázala udržet jen 94,1 % nejmenších testovaných částic. Na seznam vysavačů se špatným filtrem se přidal také Hoover LA71_LA30011 Lander.

Životnost motoru a odolnost kabelu

Odolnost navíjecího kabelu byla minimálně dobrá u všech produktů až na Hoover SL45011, kde se po 451 cyklech rozbil plastový kryt kabelu, a Rowenta RO 3985 EA Compact Power – tady se už po 115 cyklech kabel zkroutil a při navíjení se zasekával.

Hlučnost

Pokud vysáváte celý dům nebo byt v jednom dni a v boji se špínou musíte použít maximální výkon, tak hluk vysavače může být velmi nepříjemný. Nejtišší vysavače z testování jsou: Hoover OP60ALG011 Optimum Power a  Electrolux EUO9GREEN Ultra One. U obou bylo naměřeno z dálky 1,6 metru méně než 60 decibelů.

Celkové výsledky

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikováno dne: 16.01.2020
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhuTest magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhu

Kontaktní gril nahrazuje klasický gril, když už počasí nepřeje klasické grilovačce na zahradě. To, jak kvalitní tyto produkty jsou a co nabízejí, nám odhalila relace Test magazín....

Test magazín – vestavěné elektrické troubyTest magazín – vestavěné elektrické trouby

Koupě vestavěné elektrické trouby by měla být v první řadě investicí do budoucna. Jen některé modely však vynikají mimořádnou kvalitou. V našem článku vám představíme ty nejlepší!

Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?

 Vrtačky jsou univerzální zařízení, která mohou provádět víceré činnosti a kdykoliv. Test poradí, které jsou ty nejlepší.