Účinky elektrické a solné lampy na svíčku jsou nad zlato! Do interiéru se hodí oranžová i bílá

Určitě všichni znáte známou pohádku Pavla Dobšinského, v níž království sužovaly choroby jen kvůli tomu, že král si myslel, že zlato je nejdůležitější. Trápení nakonec vyřešila tak obyčejná věc, jakou je sůl. Ukázalo se, že je nad zlato.

Solná lampa

Účinky této přírodní suroviny blahodárně působí na lidský organismus. A věděli to už naši předkové v různých koutech světa. Obrovské solné krystaly těžili a následně ručně opracovávali do tvaru lamp. Podobné se využívají dodnes. Solné lampy nejsou jen designovým doplňkem interiéru, které slouží jako solné svícny. Zároveň pomáhají zlepšit mnohé zdravotní neduhy. Povíme vám, k čemu je dobrá solná lampa.

Oblíbené solné lampy

Název Hodnocení Detail
Rabalux 4120Zobrazit produkt
Rabalux 4093 Ozone   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Solná lampa malá   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Rabalux 4096 Vesuvius   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Himálajská solná lampa

Asi nejběžnější verzí, která se prodává, je himálajská solná lampa. Velké bloky soli se těží na úpatí nejvyššího pohoří na světě, které se rozprostírá napříč Indií, Čínou či Bhútánem. Vznik himálajské růžové soli se datuje tisíce let nazpět. V dávných dobách byl povrch naší planety pokrytý moři a oceány. Ty postupně klesly, ale pozůstatky soli zůstaly i v tomto majestátním a vysokém pohoří, kde se vysrážely a následně vrásněním dostaly do horních vrstev.

Himalájská solná lampa v obývacím pokoji

Himálajská sůl je považovaná za nejčistší. Navíc je obohacená o další přírodní minerály a dodnes se dolují původními metodami. Každá lampa je vyráběná ručně, a tak je každá jedinečným originálem. 

Účinky – na co pomáhá

Dopomoci ke zdraví si můžete i přírodními metodami, které nezatěžují organismus. Trápí vás onemocnění respiračního systému? V místnosti jedna lampa solná, astma bude nepřítomné. To bylo možná trochu nadnesené, avšak zaručeně se časem minimálně zmírní jeho příznaky. Když si vyhledáte, co dokáže solná lampa, zkušenosti a recenze hovoří za vše. Víte, k čemu všemu vlastně pomáhá solná lampa a její účinky? Není toho málo:

  • respirační onemocnění a astma,
  • prochladnutí nebo chřipka,
  • kožní onemocnění jako atopický ekzém a psoriáza,
  • zlepšuje imunitu,
  • působí na aktivaci svalů,
  • podporuje nervový a oběhový systém,
  • pomáhá při depresích,
  • zmírňuje průběh klimakteria.

Jak funguje solná lampa

Když pomineme skutečnost, že solná lampa je krásným bytovým doplňkem, slouží i jako ionizátor vzduchu. V lidské řeči to znamená, že zlepšuje jeho kvalitu. Jde o to, že v prostředí znečištěném elektrosmogem, který vzniká v důsledku nadměrného používání elektrospotřebičů, jsou nahromaděné zdraví škodlivé pozitivní ionty. Zahříváním solné lampy se do ovzduší uvolňují negativně nabité ionty a tím dochází k neutralizaci škodlivin. Pokud ještě nemáte lampu, poslouží vám i miska s vodou a solí. Položte ji na teplý radiátor a v místnosti tak začne proudit zvlhčený a pročištěný vzduch.

Druhy solných lamp

V obchodech či e-shopech si můžete vybírat z desítek druhů, tvarů či barev. Dokonce se prodává i solná lampa elektrická, která v sobě spojuje tradici s něčím moderním. Běžné lampy se zahřívají pomocí svíčky, elektrickou verzi pomáhá oteplit nainstalovaná žárovka. I barva lampy má svůj význam. Pokud je solná lampa oranžová/bílá, působí na trávení, deprese, problémy při přechodu nebo respirační problémy. Červená zase zlepší oběhový systém a funkci vnitřních orgánů. Žlutá blahodárně působí na tělo při chorobách žlučníku či jater. 

Solná lampa v ložnici

Na velikosti záleží. Pro maximalizaci vlivu je třeba brát do úvahy řadu odborníků. Ti se shodují, že vždy vybírejte rozměr podle metráže místnosti. V malých pokojích do 10 m2 vám postačí lampa s hmotností do 3 kg. Velké místnosti nad 20 m2 si žádají lampy 10 a více kilogramů. Jen tak se do ovzduší v prostoru uvolní dostatečné množství negativně nabitých iontů a lampa bude mít správné účinky na váš organismus. Na velikosti a typu závisí i cena solné lampy. Elektrické jsou dražší než ty běžné a čím je lampa většía, tím víc peněz stojí.  

Péče o solnou lampu

Fungování solné lampy ovlivňuje také to, jak se o ni staráte. No a jak čistit solnou lampu? Od prachu ji očistíte velmi jednoduše. Postačí navlhčený hadřík, kterým setřete z povrchu usazené nečistoty. Čistit lampu pod vodou se nedoporučuje, protože by se sůl postupně rozpustila. Zvýšenou pozornost věnujte údržbě elektrických verzí lamp. Nezapomeňte je vždy před umýváním vytáhnout ze zásuvky, abyste předešli zkratům a úrazům. Starejte se o lampu důsledně a s láskou a bude vám věrně sloužit celé roky.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.Publikováno dne: 23.12.2019
Hodnocení článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?

Přehozy na manželskou postel jsou velmi praktické. Vyhýbejte se levným materiálůmPřehozy na manželskou postel jsou velmi praktické. Vyhýbejte se levným materiálům

Přehoz na postel je nejen estetickou záležitostí, ale také chrání vaše ložní prádlo před prachem, který víří v místnosti. Navíc dodá místnosti šmrnc. Nevěříte?

Slevové kódy na nábytek, spotřebiče a elektronikuSlevové kódy na nábytek, spotřebiče a elektroniku

Dnes už najdete slevové kupony a kódy téměř na všechno, co běžně kupujete. Často je můžete využít při nákupu ve velkých a ověřených e-shopech a ušetřit tak pár korun.