Popisovací tabulová barva na stěnu nejen do dětského pokoje

Psaní drobných odkazů na papírky je populární i v dnešní technické době. Krátký vzkaz či milé slovo v podobě smsky nebo e-mailu nemá takové kouzlo. Jediným problémem v tomto případě je to, že pero a papír nikdy nejsou na svém místě, když je nejvíc potřebujete.

Popisovatelná barva na stěnu - černá

Máme pro vás řešení v podobě popisovací stěny. Můžete ji mít i doma!

Oblíbené tabulové barvy

Volná stěna a tabulová barva

Vytvoření stěny, na kterou se dá psát, je velmi jednoduché. Není třeba se jí bát! Tabulovou barvu nanesete na kteroukoliv volnou stěnu doma nebo v práci. Opravdu je to tak jednoduché. Ukážeme vám, jak na to.

Whiteboard barva. Co je to?

Whiteboardová barva je dvousložková vodou ředitelná vrchní barva na bázi polyuretano-akrylové disperze. Vyberte si bílou, transparentní, lesklou nebo matnou. Jaká to bude, je na vás. Rozhodněte se, na kterou stěnu whiteboard barvu nanesete. Podle toho zvolte velikost tabule a ohraničte ji maskovací páskou. Neomezujte se velikostí běžně dostupných whiteboardových tabulí. Vytvořte si svoji.

Může být i magnetická

Když už tabule, tak se vším, co k tomu patří? Například i s originálními doplňky ve formě oblíbených magnetek... Jak na to?

Tabulová a magnetická barva na stěny

Magnetky na stěně přichytíte, když pod whiteboardovou barvu nanesete magnetickou barvu nebo stěrku. Takto upravenou tabuli využijete ještě víc.

Chcete růžovou? Žádný problém

Ať vás neodradí to, že whiteboard barva se vyrábí pouze ve dvou provedeních. Transparentní variantu můžete aplikovat na stěny s jakoukoliv podkladovou akrylátovou barvou. Výběr podkladové barvy je jen na vás. Může být modrá, zelená, oranžová, fialová... Whiteboardovou barvu naneste, až když je podkladová úplně suchá. Nejlépe až druhý den.

Jak na to?

 • pro každý případ si přečtěte návod na použití
 • všechno tužidlo přidejte do velké nádoby a pořádně smíchejte
 • nechte odstát, aby se barva zbavila případných bublinek 
 • v případě potřeby zřeďte vodou (nejvíc 10 % vody)
 • barvu aplikujte při teplotě více než 10 °C
 • barvu nanášejte na hladký povrch
 • plocha na nanášení musí být čistá, bez prachu a mastnoty
 • barvu nanášejte shora dolů v cca 40cm pásech
 • použijte moltoprenový váleček, aby vám na stěně na psaní nezůstaly žádné šmouhy
 • maskovací pásky odstraňte nejpozději po hodině od aplikace
 • pokud se rozhodnete natřít dvě vrstvy, první jemně přebrušte voděodolným brusným papírem
 • před aplikací druhé vrstvy nechte první schnout aspoň 12 hodin
 • po 7 dnech můžete na svoji novou tabuli napsat první vzkaz
 • spotřeba je max. 6 m²/litr u bílé a max. 8 m²/litr u transparentní barvy

Černá tabulová barva do kuchyně

Napsat a setřít

Na takto připravenou tabuli můžete psát popisovači určenými na bílé tabule, které najdete v každém dobrém papírnictví pod názvem Whiteboard Marker. Čím hladší povrch tabule má, tím jednodušeji ji vyčistíte. Na setření použijte hadřík z mikrovlákna nebo jinou textilii.

Jak stěnu na psaní využijete?

 • doma na zanechávání vzkazů a na kreslení
 • dětském pokoji se změní na dobrého pomocníka při učení. Dítě si zapíše všechno, co si těžko  pamatuje a s whiteboard tabulí to má stále na očích
 • práci si porady bez whiteboardové tabule nebudete umět představit. Potřebujete kolegům nechat vzkaz? Prosím! 

Černá tabulová stěna do dětského pokoje

Stěna a cokoliv jiného

Whiteboardovou barvu kromě stěn nanesete i na kámendřevo, tvrdý plast a kov. Její použití je skutečně všestranné. Už víte, na kterou stěnu se u vás bude svobodně psát?

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.Publikováno dne: 25.03.2019
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.