Bydlení ve městě nebo na vesnici? Vyberte si to správné místo pro život

Přemýšlíte o tom, zda se přestěhovat do města nebo na vesnici? Obě místa mají své plusy i mínusy. Na ty nejdůležitější z nich se podíváme v následujících řádcích.

Zdroj: Unsplash.com
Zdroj: Unsplash.com

Ve městě vám nuda nehrozí

Život ve městě si s sebou nese řadu pestrých aktivit. Kulturní akce doslova číhají na každém rohu. Rozhodovat se budete mezi divadlem a koncertem, možná ale upřednostníte galerii. O zábavu je postaráno. Je téměř jisté, že pokaždé potkáte řadu zajímavých lidí, ze kterých se mohou rázem stát přátelé na celý život.

Práci snů tu najdete snadno

Kromě bohaté kultury vás ve městě čeká také široká paleta pracovních příležitostí. Většinou tak není problém s nalezením zaměstnání, a to dokonce i mimo obor, který jste vystudovali. Cesta do práce vám nezabere hodně času, pokud tedy neskončíte v zácpě. Právě ty jsou jedním z největších úskalí větších měst. Přesun MHD vám často ušetří desítky minut vašeho cenného času.

Zdroj: Unsplash.com
Zdroj: Unsplash.com

Za městský styl života si připlatíte

A to doslova. Ceny za služby jsou několikanásobně vyšší než na vesnici. Za oběd v centru Prahy zaplatíte klidně i 300 Kč. Při pohledu na cenu bytu v dobré lokalitě se vám udělá těžko. 2 + kk vás může vyjít i na 5 milionů korun. Častým řešením rodin proto bývá stavba vlastního domu někde za městem. Nejlepší je přitom vsadit na rady profesionálů. Právě projekční kancelář může být perfektní oporou.

Odpočiňte si na vesnici

Ve srovnání z městem je venkov až podezřele tichý. Po chvíli však oceníte pomalejší tempo a zejména absenci jakéhokoliv stresu. Rodiny s dětmi nejvíce potěší kvalita vzduchu. Vaše ratolesti se mohou vydat na jedno z mnoha dobrodružství pod koruny stromů. Zažijí tak dětství, o jakém by ve městě neměly ani páru.

Zdroj: Unsplash.com
Zdroj: Unsplash.com

Méně ruchu, více prostoru na seberealizaci

Pokud jste se ve městě vymlouvali na nedostatek času, vesnice vám ho poskytne nepočítaně. Vydejte se do lesa a vyzkoušejte si focení rostlin a stromů. Pokud se poštěstí, určitě uvidíte nějaké zvířátko. Zahrádkáře naopak potěší obrovská zahrada s možností relaxu na čerstvém vzduchu. Pokud zvažujete venkovský způsob života a chcete bydlet v novém, připravte se na stavbu domu. Projektová kancelář zajistí její hladký průběh. Ani se nenadějete a zničeho nic budete bydlet ve svém.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.Publikováno dne: 25.04.2020
Hodnocení článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak bezpečně zaplatit cenu za koupi nemovitosti. Bankovní vinkulace je řešeníJak bezpečně zaplatit cenu za koupi nemovitosti. Bankovní vinkulace je řešení

Ať už budete za bydlení platit vlastními zdroji, nebo kombinací hypotečního úvěru a vlastních zdrojů, měli byste myslet dopředu a být opatrní. Kupní cenu totiž můžete uhradit více způsoby.

Jak podat návrh na vklad do katastru nemovitostí? Stáhněte si náš vzorJak podat návrh na vklad do katastru nemovitostí? Stáhněte si náš vzor

Jak vyplnit předávací protokol bytu nebo domu Jak vyplnit předávací protokol bytu nebo domu

Při přebírání/odevzdávání bytu či domu je potřebné vyplnit přebírací/předávací protokol, v němž jsou zaznamenané všechny potřebné údaje vztahující se k nemovitosti.