Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení

Dřevěná truhlice v domácnosti není žádným novodobým trendem. Spíše jde o účelový návrat do minulosti. Když se podíváme pár století, možně i tisíciletí nazpět, dřevěné truhlice byly povinnou výbavou každé domácnosti.

Vintage dřevěná truhla

Toto dědictví z minulosti je praktickým doplňkem či nábytkem, který má svoji řádnou funkci. Proč by retro dřevěná truhlice neměla chybět ani u vás doma?

Krásné dřevěné truhly do domácnosti

Nápaditý úložný prostor

V první řadě je truhlice skvělou volbou z hlediska praktického využití. Určitě i u vás doma máte věci, které jsou takříkajíc sezónní. Množství doplňků, dekorací či předmětů, které poslouží jen v určitém období. Vyhodit je je však nesmysl a dávat všechno do skříně také není nejšťastnější řešení.

Dřevěná truhlice do obýváku může být vcelku šťastným řešením. Velká dřevěná truhlice s mohutným rámem zabere místo, poslouží jako úložný prostor, ale klidně i jako konferenční stolek přímo za gaučem nebo u stěny. V ložnici je pro změnu dřevěná truhlice na oblečení ideálním druhem „šatníku“. Klidně poslouží i místo peřináče, povlečení, plachty či polštáře pohodlně uschováte právě do dřevěné truhlice.

Dřevěná truhla

Kdo má děti, ocení tuto dřevěnou truhlici jako dekorativní způsob uskladnění hraček. Stačí si zvolit správnou velikost a razem je všechen nepořádek z dětského pokoje v truhlici. Hračky jsou navíc chráněné před prachem a nečistotou. Když si chce dítě hrát, hračky si jednoduše vyndá.

Svoje místo si najdou také na chodbě či v předsíni, kde mohou plnit funkci botníku. Kromě toho využijete dřevěnou truhlici například i v spíži či kuchyni. Na trhu najdete i speciální truhlice s vnitřním chlazením na nápoje či některé druhy potravin. V interiéru mají dřevěné truhlice opravdu široké možnosti využití.

Doplněk i nábytek

K tomu, jak esteticky dřevěná truhlice v domácnosti působí, se ještě určitě dostaneme. nyní je však na řadě její další účel. Dřevěná truhlice do obýváku nemusí sloužit pouze jako odkládací prostor pre sezónní výzdobu či jiné věci. Tato truhlice poslouží i jako kus nábytku. Uvedli jsme konferenční stolek, ale zabudovat do prostoru dřevěnou truhlici na sezení je možná ještě zajímavější. Pokud bychom to chtěli říct trefně, dve mouchy jednou ranou. Truhlice pohltí nepořádek, resp. nabídne prostor pro uskladnění předmětů a zároveň poslouží i jako nenápadný taburet. Stačí ji potáhnout dekou nebo použít podsedáky. Tato truhlice skutečně poslouží jako doplněk i unikátní kus nábytku.

Estetický prvek interiéru

Obývák, ložnice, předsíň, chodba, spíž, kuchyně nebo dětský pokoj. Kromě toho, že poslouží prakticky, plní i estetickou funkci. Krásně dřevěná truhlice na oblečení s mohutným kovovým orámováním působí honosně a vytváří jedinečný dekorativní prvek interiéru.

Svoje místo si najde v mnoha stylech. Designová provedení jsou různá. Starožitný vzhled, odlišné tvary, unikátní barvy dřeva, ručně malované truhlice, dřevěné truhly s kovovými částmi nebo uhlazené a jednoduché truhly s hladkými liniemi. Nabídka je skutečně široká, proto lze říct, že svoje místo si najdou v různých stylech.

Velká dřevěná truhla

Nejvíc dřevěná truhlice určitě zapadne do venkovského stylu, kde v podstatě nesmí chybět. Klidně v každé místnosti domu či bytu. Minimalistický a skandinávský styl má pro truhlice také svoje patřičné místo. Vintage a retro truhlice neodmítnou také. Pokud bychom měli hledat styl, kde tato truhlice nezapadne, možná by šlo o skutečně moderní styl, založený na čistě moderních prvcích dnešní doby.

Dřevěná truhlice je však skvělým doplňkem i účelovým nábytkem. Poslouží na uskladnění věcí, posezení nebo jako konferenční stolek. Stejně tak mají mnohé truhlice instalovaný zámek. Klidně do ní můžete ukrývat i poklady. Dřevěnou truhlicí u vás doma nemáte co zkazit.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...Publikováno dne: 13.09.2019
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.