Ložnicový nábytek z masivního dřeva

Ložnice představuje jednu z nejdůležitějších místností v našem domě nebo byte. Spojuje se s ní odpočinek a spánek, což je základ pro každý den. V ložnici by neměly být žádné rušivé elementy jako televizor nebo mobilní telefon, případně jiná elektronika.

Masivní nábytek do ložnice

V dnešní době je však těžké nemít v ložnici aspoň telefon, proto je dobré “vykompenzovat” negativní vlivy těmi pozitivními. A tím je nábytek, jeho rozložení, množství nábytku, jakož i sladění barev. Pokud se cítíte v ložnici dobře, tak máte velký předpoklad kvalitního spánku a načerpání nové energie na každý den. 

Jak vybírat nábytek do ložnice?

Při výběru nábytku do ložnice je dobré dbát a myslet na tyto faktory: kvalita, rozpočet, velikost místnosti, vaše potřeby a styl a v neposlední řadě styl a potřeby člověka, který s vámi ložnici sdílí. Pokud máte jasno v těchto otázkách, tak potom se může výběr zúžit.

Výběr nábytku do ložnice je vzrušující a zároveň stresující událostí. Kdo by neměl rád nakupování nových věcí a nový vzhled ložnice? Na druhé straně jsou však určité obavy, protože nábytek do ložnice kupujeme na delší časové období.  

Bohatý výběr masivního nábytku

Konstrukce

Při výběru nábytku do ložnice dbejte na konstrukci. Nábytek by měl být pevný a těžký. Vyhýbejte se dřevotřískám a lehkým hliníkovým rámům. Do ložnice se doporučuje nábytek z masivního dřeva. Trvanlivost je mnohem delší než u ostatních materiálů.  

Hnědá postel z masivního dřeva

Tvar

Při výběru nábytku dbejte i na tvar. Nábytek může být trendový a v módě, ale odolá i času? Nábytek by měl mít nadčasový tvar. Měl by být moderní nyní, ale i v budoucnosti.

Konečná barva

Při koupi nábytku také dbejte na to, zda se masiv dá přebarvit, nebo ne. Mnoho kousků můžete přemalovat na jinou barvu, když vás omrzí ta původní. Některé kusy jsou však takové, že se dají zbarvit jen tmavším odstínem nebo vůbec ne. 

Styl

A v neposlední řadě – styl. Nábytek v ložnici může být i extravagantní, ale měl by vystihovat váš osobitý styl. Právě váš styl by se měl odrážet v nábytku, který si koupíte. 

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie manželské postele

Zařízení ložnice z masivního dřeva

Masivní dřevo a nábytek z masivního dřeva jsou součástí našich ložnic odjakživa. Časem se sice měnil jeho vzhled, co se úpravy týče, ale vlastnosti má stále ty samé. Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto nábytku? 

Masivní nábytek do ložnice přináší pocit klasického a kvalitního dekoru. Na začátku je nutná vyšší investice. Ale zároveň vydrží tak dlouho, že se tato investice vrátí. U tohoto typu nábytku obzvlášť platí, že kvalita převyšuje kvantitu. Právě trvanlivost je jednou z nejdůležitějších vlastností masivního nábytku. Takový nábytek často vydrží generace. Odolává opotřebení z každodenního používání a vyžaduje minimální údržbu.

Na druhé straně, s kvalitou přichází i váha, takže je určitě těžší než nábytek z dřevotřísky. Jinou výhodou je to, že masiv je z přírodního dřeva a na vyrobení takovéhoto nábytku nejsou potřebné žádné chemikálie. Takže mít masivní nábytek je i ekologické.  

Postel z masivního dřeva do ložnice

Výhody by se tedy daly shrnout jako nadčasovost, která vydrží generace, snadná údržba a opravy, ekologie. 

K nevýhodám patří váha (obzvlášť pro ty, co se často stěhují) a vyšší počáteční náklady. 

Zařídit si ložnici z masivního dřeva nemusí být ale až tak finančně náročné, a to zejména z důvodu, že se tam nachází málo nábytku. Standardní ložnice mají postel, skříň, noční stolky, a pokud to prostorové možnosti dovolí, tak komodu. Na trhu najdete nwjčastěji masiv ze světlého dřeva, z téměř bílého dřeva nebo z tmavého dřeva.  

Ložnicový masivní nábytek z bledého dřeva

Tmavé dřevo je buď ořechové, třešňové, nebo hruškové. K tmavému dřevu se jako kontrast hodí světlé doplňky. Nejčastěji se používá krémová barva, která vytváří s tmavým dřevem pěkný, ale zejména příjemný kontrast. Žlutohnědý dub nebo bílý javor jsou světlá dřeva, která opticky zvětší ložnici, a proto jsou vhodná zejména do malé ložnice. 

V ložnici by se člověk měl uvolnit, proto se jako doplňkové barvy doporučují zejména krémové nebo pastelové barvy. Pokud máte v ložnici málo slunce nebo světla, tak zvolte teplé barvy, které ji prosvětlí (například oranžová). Pokud je vaše ložnice orientovaná na východ, tak máte asi dost světla, potom si můžete dovolit i chladnější odstíny (například modrá). V našich podmínkách se nejčastěji vyskytuje borovice a smrk. Používá se nejen na nábytek, ale také na podlahy.

Široká nabídka nábytku z masivu

Kvalitní postel z masivu

Nejdůležitější součástí ložnice je bezpochyby postel. Mít kvalitní a pevnou postel s dobrou matrací je základní krok k tomu, abyste se dobře vyspali. 

Postel by měla být ve výšce aspoň 30 cm od země, aby na vás nefoukalo. Proto raději upřednostněte vysoké manželské postele z masivu oproti nižším variantám. Nejčastěji kupované postele z masivu jsou tzv. dvojlůžka.  

 Tip: Pokud máte malou ložnici, tak si kupte dvojlůžko s úložným prostorem. I tyto se vracejí poslední dobou do módy.

Skříň z masivu i v moderní domácnosti

Druhou největší investicí do ložnice je skříň. Podle studie britské společnosti Furniture123 až dvě třetiny lidí používají místo skříně jiné řešení. Toto řešení je dočasné například tehdy, když víte, že se budete v dohledné době stěhovat. Když si už ale najdete svůj dům nebo byt, potom je jedna z nejdůležitějších věcí, které kupujete, právě velká masivní skříň.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie Šatní skříně

Tato skříň vydrží často ne desetiletí, ale i století. Vzhledem k tomu, že skříň z masivu je poměrně těžká, tak se dporučuje ne vestavěná, ale volně umístěná v prostoru. Díky váze bude pevná, ale když budete potřebovat, můžete ji snáze přemístit.

Komoda z masivního dřeva

Posledními kusy nábytku jsou jak komoda, tak také stolky k posteli. Pokud vybíráte nábytek z masivu, tak dbejte na to, aby měly všechny kusy stejnou barvu. Upřednostněte proto ložnicové sestavy z masivu. Pokud máte v ložnici dostatek místa, tak potom si jako doplněk z masivu můžete vybrat zrcadlo s masivním rámem. To by také mělo mít stejnou barvu a typ dřeva jako zbytek nábytku. Jiným doplňkem může být stolek na líčení. 

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie komody

Tipy na závěr

  • Když vybíráte komodu z masivu, tak si vyberte takovou, která má vysouvatelné zásuvky. Snáze sa s ní manipuluje. 
  • Pokud se často stěhujete, vyberte si masivní nábytek, který se dá rozložit a složit. 
  • Pokud nechcete, aby se váš nábytek v ložnici vysušil, tak kupte na teplé měsíce zvlhčovač vzduchu. 
  • Pokud chcete drahé masivní dřevo, ale nemáte dost prostředků na jeho koupi, tak si kupte nábytek z javorového dřeva. Má podobné vlastnosti jako masiv, je ale cenově dostupnější. 

Jako je výše uvedeno, tak masiv má víc výhod než nevýhod. Nemusíte mít nutně zařízený celý byt z masivu. Vyberte si ale jednu místnost, kde je nejmenší pravděpodobnost manipulace s nábytkem –  a tou místností může být právě ložnice. 

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy působím už deset let. Začínala jsem ve vlastním grafickém studiu, kde jsem měla na starosti marketing, textování webů a...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.Publikováno dne: 24.09.2018
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.