Jak vybrat masážní křeslo? Nejlepší jsou s vyhříváním

Každodenní rutina mnoha z nás zahrnuje náročnou práci, starost o domácnost, zahrádku a sportování. Naše svaly a klouby jsou denně zatěžované ve velké míře.

Masážní křeslo na doma

Občas proto nezaškodí zajít na masáž k profesionálnímu masérovi a dopřát svalům trochu uvolnění. Pokud ale máte zaměstnání, které nadměrně zatěžuje váš pohybový aparát, zkuste se poohlédnout po masážním křesle. Masáž si tak budete moci dopřát každý den.

Nejprodávanější masážní křesla

S čím pomůže masážní křeslo

Samozřejmě, masážní křeslo nedokáže na sto procent nahradit cílenou masáž od maséra, který dokonale zná anatomii lidského těla. Na každodenní uvolnění je však vynikajícím prostředkem.

Masážní křesla vám poskytnou následující možnosti:

 • zmírní svalové napětí a ztuhlost
 • zlepší váš krevní oběh a oběh lymfatického systému
 • sníží úroveň vašeho stresu, únavy a pomohou vám relaxovat

Další výhody masážního křesla:

 • nemusíte nikam chodit, masáž máte k dispozici doma
 • služby masážního křesla jsou zdarma, a tedy nejsou časově omezené
 • masážní křeslo může používat celá vaše rodina i vaši známí

Umístění křesla

Masážní křeslo patří mezi ty masívnější a rozměrnější doplňky domácnosti. Křesla se nedají složit a protože jsou poměrně těžká (některá váží víc než 100 kg), není jednoduché je ani neustále přenášet z místa na místo. Při výběru místa myslete též na to, že křeslo se po překlopení do horizontální polohy (funkce Zero gravity) může posunout dozadu. Pokud chcete masážní křeslo umístit blízko stěny, vyberte si takové, které podporuje i funkci Zero space. Tato křesla se při překlopení vysouvají dopředu a za nimi stačí nechat cca 10 cm volného prostoru.

Křeslo není vhodné umístit přímo na dřevěnou nebo laminátovou podlahu nebo keramické dlaždice. Díky své hmotnosti by mohlo tuto podlahu poškodit. Výrobci doporučují umístit je buď na koberec, nebo na speciální zátěžovou podložku, jaká se používá např. na posilovací stroje ve fitnesscentrech.

Dejte si také pozor na nosnost masážních křesel. Ta lacinější obvykle unesou člověka s hmotností do 100 kg. Pokud máte robustnější postavu, před koupí si prověřte, zda bude křeslo spolehlivě fungovat i ve vašem případě.

Relaxační masážní křeslo na doma

Jestli vám velké a robustní křeslo nevyhovuje, na trhu je také výběr z desítek druhů menších a lehčích masážních křesel. Ta vám však neposkytnou tak intenzivní zážitek z masáže a disponují menším počtem funkcí.

Materiály a vyhotovení

Protože se masážní křesla nedají snadno přenášet nebo odložit, měli byste si vybrat také, které aspoň trochu zapadá do koloritu vašeho bydlení. Naštěstí, na výběr jsou dnes desítky modelů různého vzhledu.

Co se týká materiálu, většina křesel má povrch buď z pravé, nebo ze syntetické kůže. Pravá kůže působí přirozenějším a luxusnějším dojmem, je však méně odolná než syntetická. Masážní křeslo z pravé kůže vyžaduje i zvýšenou péči a opatrné čištění. Pokud byste se o křeslo nestarali, mohl by vám kožený povrch časem začít praskat.

Typy masáží

Většina masážních křesel nabízí několik programů masáží a několik masážních technik. Automatický program střídá jednotlivé techniky masáží různé intenzity a po různou dobu. V manuálním programu si můžete navolit masážní techniku, část těla i délku trvání sami.

 • Shiatsu masáž – Masážní technika založená na dávné čínské metodě. Je určená zejména na zmírnění svalových bolestí, napětí a ztuhlosti, které mohou také sekundárně způsobovat např. bolest hlavy nebo
 • kříže. Jde v podstatě o mechanickou stimulaci hlavních tlakových bodů lidského těla.
 • Plácání – Jde o silnou a intenzívní masáž, která působí bodově, resp. na malých plochách a odbourává svalovou ztuhlost.
 • Hnětení – Pohyb podobný mísení (hnětení) těsta. Působí na velké ploše a je tedy jemnější než předcházející dvě techniky.
 • Hnětení a převalování – Kombinovaná technika, při které jsou zapojené dva páry masážních hlavic. Nejčastěji se používá na oblast ramen, která jsou často nejbolestivější částí těla.
 • Hnětení a plácání – Kombinovaná technika intenzivní bodové masáže s jemnější plošnou. Odstraňuje svalovou ztuhlost způsobenou sedavým zaměstnáním nebo přebytkem nebo i nedostatkem pohybu. Také povzbuzuje krevní oběh.
 • Rolling – Základní funkce každého masážního křesla, kdy masážní válečky přejíždějí mahoru a dolů, přičemž tlačí na oblast zad.
 • Vibrační masáž – Jemné vibrace stimulují svaly celého těla v příjemných vlnách. Je šetrnější než předcházející techniky a hodí se na každodenní uvolnění.
 • Vzduchová masáž – Na rozdíl od předcházejících masážních technik při vzduchové masáži vás nemasírují mechanicky pohyblivé válečky, ale vzduchové polštářky. Tato technika je používaná na oblasti rukou, ramen, nohou, beder, zadku a chodidel. Vzduchová masáž je jemnější a slouží na prokrvení svalů a jejich uvolnění.

Funkce masážních křesel

Funkce Zero gravity – Křesla s touto funkcí vás překlopí do polohy, jakou mají kosmonauti při letech v raketoplánech. Při této poloze je na páteř i nohy vyvíjená nejmenší zátěž. Záda mají zároveň nejtěsnější možný kontakt s opěrkou křesla, a proto má masáž zad v této poloze nejsilnější účinek. Navíc při poloze zero gravity jsou nohy výše než srdce, což vám pomůže uvolnit otoky nohou a podpořit krevní oběh. Tuto funkci velmi ocení především lidé s křečovými žilami.

Vyhřívání masážního křesla – Masážní křesla s funkcí vyhřívání jsou dražší, avšak vyhřívání má na svaly velmi příznivý vliv. Vyhřívání pracuje na principu infračervených vln, které pronikají hluboko do svalů a aktivují tělové buňky. To napomáhá zlepšit krevní oběh a metabolismus. V místech dolních končetin může být vyhřívání kombinované s magnetoterapií, která má příznivý vliv na funkci svalů i kloubů. Některá lepší masážní křesla mají i samostatnou vyhřívací podložku, s níž můžete vyhřívat i místa mimo dosah vyhřívacích bodů křesla.

Automatické polohování – Každý člověk je jiný, někdo je vyšší, jiný nižší, muži mají obvykle širší ramena než ženy atd. Naše těla se prostě odlišují v mnoha detailech. Díky těmto odlišnostem masážní plochy na křesle nemusí vždy přesně zasáhnout potřebné plochy a body vašeho těla. To se však netýká masážních křesel s tzv. funkcí detekce posedu. Díky ní si křeslo za pár sekund naskenuje povrch vašeho těla a upraví polohu masážních hlavic a opěrek přesně na míru pro vás. Masážní hlavice tak zasáhnou přesně ty části vašeho těla, které mají. O této funkci určitě uvažujte tehdy, když budou křeslo používat kromě vás i členové vaší rodiny.

Natažení zad – Dražší masážní křesla nabízejí i možnost natáhnout záda, podobně jako to dělá ortoped nebo chiropraktik. Při této proceduře se vám uvolní meziobratlové plotýnky i nervy.

Aktivní twist a aktivní swing  Funkce twist přehazuje během masáže tělo ze strany na stranu pomocí vzduchových polštářků. To dělá masáž dynamičtější. Funkce swing zase pomáhá natáhnout oblast zad i krku náklonem sedáku ze strany na stranu a současného pohybu opory nohou nahoru a dolů.

Masáž lymfatického systému – Funguje na principu sevření vzduchovými polštářky. Masáž podporuje proudění lymfy a povzbuzuje lymfatický systém.

Přehrávač hudby – Luxusnější modely mají vestavěný přehrávač hudby ve formátu MP3, případně jiných příbuzných audio formátech. Křeslo může mít vestavěné reproduktory nebo bývají v balení s ním i sluchátka. Všechno, co potřebujete udělat, je nahrát vaši oblíbenou relaxační hudbu na USB klíč a ten vložit do přehrávače zabudovaného v křesle. Potom si už můžete užívat blahodárné účinky masáže ve spojení s relaxační hudbou. Některé modely umožňují i streamování hudby z vašeho mobilu nebo tabletu prostřednictvím bezdrátového rozhraní Bluetooth.

Které masážní křeslo si tedy vybrat?

Masážní křesla poskytují nepřeberné množství funkcí. Jejich ceny se pohybují od cca 5000 korun u těch lacinějších, ale cena křesel vyšší třídy přesahuje 25 000 korun. Je jen na vás, které funkce si vyberete, ale pravděpodobně budete při výběru obmezení právě cenou křesla. Pokud masáže až tak často nepotřebujete, možná se vám víc vyplatí investovat ušetřené peníze do pravidelných návštěv profesionálních masérů.

Nejprodávanější masážní křesla

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...Publikováno dne: 15.11.2018
Hodnocení článku:
(92.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.