Skleněné ručně malované vánoční koule na stromeček jsou hit!

Pamatujete si vánoční stromeček z dětství? Skleněné koule, třpytky, hodně barev, nebo stromeček s lidovými motivy. Kolikkrát jste si říkali, že takový kýč na Vánoce nikdy nepostavíte?

Ručně malované vánoční skleněné koule

Dnes přesně po tom toužíte. Vzpomínky jsou silnější. Vsadíme se, že najdete i ty, které vám v mysli utkvěly nejvíc. Nostalgii pomůže navodit i taková klasika, jakou jsou skleněné vánoční koule. Proč si je opatřit? Dozvíte se v našem článku!

Krásné vánoční koule (sety)

Vánoce jsou nejkrásnější svátky roku. Dejte si záležet

Vánoční ozdoby na stromek většinou nekupujete jako jednorázovou záležitost, i když i vánoční stromky a ozdoby v posledních letech podléhají módním trendům. Jste prostě klasikem a vánoční ozdoby vám vydrží i roky. Sáhněte po něčem univerzálním, aby se vám líbilo i za rok dva tři. Nebo zkusí vánoční ozdoby střídat.

Jeden rok budou univerzální a druhý originální. Ať to nejsou stále stejné Vánoce. Každý rok si dokoupíte jednu originální ozdobu nebo si ji přineste z míst, která jste během roku navštívili. Kromě toho, že stromek bude rok od roku hezčí, při pohledu na vánoční ozdobu si zavzpomínáte a vrátíte na místa, která jste viděli.

Od jednoduchého k barevnému

První vánoční stromek v novém bytě splňoval trendy, které v tom roce letěly a byli jste na něj hrdí. Pamatujete si ho dosud. Vkus se vám postupně změnil. Jednobarevně laděný vánoční  stromek potřeboval něčím oživit a čím jste starší, tím víc se vám líbí ten přeplácaný stromek, na který jste se v dětství nedokázali ani podívat.

Skleněné vánoční koule na ozdobení stromečku

Skleněné vánoční koule na stromek, ptáčci, šišky, rampouchy a vločky různých barevných kombinací se opět vracejí na pulty obchodů. Vánoční stromek vás do dětství může přenést už tento rok. 

Tradiční Vánoce

Patříte mezi milovníky tradicí a bez stromku s perníčky a slaměnými ozdobami by to nebylo ono? Oživte stromek vánočními koulemi z patchworku. Vyberte si barevnou kombinaci, která se vám k Vánocům nejvíc hodí a dodejte svým tradičním vánočním ozdobám šmrnc. Nejlepší na koulích z patchworku je to, že si je můžete vyrobit sami. Chce to trpělivost, ale výsledek a dobrý pocit rozhodně stojí za to. Máte šikovné ručičky? Udělejte si háčkované andílky nebo hvězdičky

Nerozbitné vánoční ozdoby

Poznáte film Pelíšky a scénu s nerozbitným pohárem z NDR? Kolikrát jste zkusili, zda to koule z umělé hmoty skutečně ustojí? Nerozbitné vánoční ozdoby představují fenomén, který chtěl mít doma každý. Na první pohled se od skleněných vůbec neliší, hýří barvami, lépe se skladují a vydrží roky. Ideální do rodin s malými dětmi. Vydrží i nápor jejich zvědavosti.

Slovenské skleněné vánoční ozdoby

V posledních letech je stále výraznější návrat ke klasice a skleněným koulím. Motivy na skleněných koulích jsou různé. Jednobarevné nebo dekorované vánoční koule dodají každému vánočnímu stromku správný sváteční nádech. Chcete koule něčím oživit? Žádný problém. V nabídce jsou také olivy, rakety, srdíčka nebo zvonky. A jako třešničku na dortu si vyberte skleněnou vánoční špici. Aby se ke skleněným koulím z Okrasy hodila.

Proč skleněné vánoční ozdoby Čadca?

Skleněné ozdoby Okrasa z Čadce mají za sebou už 60letou tradici. Kvalitní ozdoby vyráběné s láskou si stále nacházejí cestu do našich domácností. Technologie výroby skleněných ozdob je stále inovovaná, ale Okrasa si při jejich výrobě stále drží 90% podíl ruční práce. V ručně malovaných vánočních koulích nechává jejich tvůrce kousek sebe a tím vánoční atmosféru ještě víc umocňuje. Design kolekcí vánočních ozdob se každý rok mění. Skleněné ozdoby jsou tradiční a stále jiné.

Nezapomenutelnou vánoční atmosféru dotvářejí maličkosti. Šťastné a veselé!

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.Publikováno dne: 21.11.2019
Hodnocení článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vánoční nálepky na okna jsou velkým hitem Vánoční nálepky na okna jsou velkým hitem

Trendy v oblasti vánoční výzdoby se mění rok od roku. Určitě však vždy setrvá i vánoční klasika. Přece ale nemusí být na škodu vyzkoušet něco nového. Slyšeli jste už o vánočních...

Vánoční vykrajovačky a formičky na 3D medovníky nebo čokoládu vykouzlí nejlepší vánoční pečivo Vánoční vykrajovačky a formičky na 3D medovníky nebo čokoládu vykouzlí nejlepší vánoční pečivo

Vánoce jsou stále blíž a vy už teď přemýšlíte, jakými vánočními dobrotami potěšíte svoje nejbližší? Nové formičky dodají tradičnímu vánočnímu pečivu nový vzhled.

Vonné svíčky ve skle zpříjemní zimní období. Vyzkoušejte oblíbené Yankee Candle Vonné svíčky ve skle zpříjemní zimní období. Vyzkoušejte oblíbené Yankee Candle

Moderní dekorativní svíčky ve skle se hodí do obýváku, ale zpříjemní i horkou koupel. Mohou být svíčky škodlivé? A které značky jsou nejoblíbenější? Prozradíme vám v našem článku!