Skleněné ručně malované vánoční koule na stromeček jsou hit!

Pamatujete si vánoční stromeček z dětství? Skleněné koule, třpytky, hodně barev, nebo stromeček s lidovými motivy. Kolikkrát jste si říkali, že takový kýč na Vánoce nikdy nepostavíte?

Ručně malované vánoční skleněné koule

Dnes přesně po tom toužíte. Vzpomínky jsou silnější. Vsadíme se, že najdete i ty, které vám v mysli utkvěly nejvíc. Nostalgii pomůže navodit i taková klasika, jakou jsou skleněné vánoční koule. Proč si je opatřit? Dozvíte se v našem článku!

Krásné vánoční koule (sety)

Vánoce jsou nejkrásnější svátky roku. Dejte si záležet

Vánoční ozdoby na stromek většinou nekupujete jako jednorázovou záležitost, i když i vánoční stromky a ozdoby v posledních letech podléhají módním trendům. Jste prostě klasikem a vánoční ozdoby vám vydrží i roky. Sáhněte po něčem univerzálním, aby se vám líbilo i za rok dva tři. Nebo zkusí vánoční ozdoby střídat.

Jeden rok budou univerzální a druhý originální. Ať to nejsou stále stejné Vánoce. Každý rok si dokoupíte jednu originální ozdobu nebo si ji přineste z míst, která jste během roku navštívili. Kromě toho, že stromek bude rok od roku hezčí, při pohledu na vánoční ozdobu si zavzpomínáte a vrátíte na místa, která jste viděli.

Od jednoduchého k barevnému

První vánoční stromek v novém bytě splňoval trendy, které v tom roce letěly a byli jste na něj hrdí. Pamatujete si ho dosud. Vkus se vám postupně změnil. Jednobarevně laděný vánoční  stromek potřeboval něčím oživit a čím jste starší, tím víc se vám líbí ten přeplácaný stromek, na který jste se v dětství nedokázali ani podívat.

Skleněné vánoční koule na ozdobení stromečku

Skleněné vánoční koule na stromek, ptáčci, šišky, rampouchy a vločky různých barevných kombinací se opět vracejí na pulty obchodů. Vánoční stromek vás do dětství může přenést už tento rok. 

Tradiční Vánoce

Patříte mezi milovníky tradicí a bez stromku s perníčky a slaměnými ozdobami by to nebylo ono? Oživte stromek vánočními koulemi z patchworku. Vyberte si barevnou kombinaci, která se vám k Vánocům nejvíc hodí a dodejte svým tradičním vánočním ozdobám šmrnc. Nejlepší na koulích z patchworku je to, že si je můžete vyrobit sami. Chce to trpělivost, ale výsledek a dobrý pocit rozhodně stojí za to. Máte šikovné ručičky? Udělejte si háčkované andílky nebo hvězdičky

Nerozbitné vánoční ozdoby

Poznáte film Pelíšky a scénu s nerozbitným pohárem z NDR? Kolikrát jste zkusili, zda to koule z umělé hmoty skutečně ustojí? Nerozbitné vánoční ozdoby představují fenomén, který chtěl mít doma každý. Na první pohled se od skleněných vůbec neliší, hýří barvami, lépe se skladují a vydrží roky. Ideální do rodin s malými dětmi. Vydrží i nápor jejich zvědavosti.

Slovenské skleněné vánoční ozdoby

V posledních letech je stále výraznější návrat ke klasice a skleněným koulím. Motivy na skleněných koulích jsou různé. Jednobarevné nebo dekorované vánoční koule dodají každému vánočnímu stromku správný sváteční nádech. Chcete koule něčím oživit? Žádný problém. V nabídce jsou také olivy, rakety, srdíčka nebo zvonky. A jako třešničku na dortu si vyberte skleněnou vánoční špici. Aby se ke skleněným koulím z Okrasy hodila.

Proč skleněné vánoční ozdoby Čadca?

Skleněné ozdoby Okrasa z Čadce mají za sebou už 60letou tradici. Kvalitní ozdoby vyráběné s láskou si stále nacházejí cestu do našich domácností. Technologie výroby skleněných ozdob je stále inovovaná, ale Okrasa si při jejich výrobě stále drží 90% podíl ruční práce. V ručně malovaných vánočních koulích nechává jejich tvůrce kousek sebe a tím vánoční atmosféru ještě víc umocňuje. Design kolekcí vánočních ozdob se každý rok mění. Skleněné ozdoby jsou tradiční a stále jiné.

Nezapomenutelnou vánoční atmosféru dotvářejí maličkosti. Šťastné a veselé!

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 21.11.2019
Hodnocení článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?