Špaldové a pohankové polštáře pro zdravější spánek

Možná se teď mnoho z vás chytí za hlavu, co je to za výmysl. Je to však zřejmě proto, že jste ještě o těchto druzích léčivých polštářů neslyšeli. Ano, správně. Pohankové a špaldové polštáře jsou skutečně léčivé.

Špaldový polštář na spaní

Abyste nám opravdu věřili, připravili jsme pro vás článek, v němž vám vysvětlím, jaké jsou výhody těchto polštářů, kolik stojí a jaké zkušenosti s nimi lidé mají.

Novinka z minulosti

Aby bylo jasné, špaldové polštáře jsou asi takovou novinkou jako v dnešní době mobilní telefon. Špaldové polštáře se totiž vracejí z minulosti. Možná si ještě vaši rodiče vzpomenou, jak jejich prarodiče používali tyto polštáře. Konkrétně tehdy, když byl někdo z rodiny nachlazený nebo měl bolesti zad nebo krku. Ačkoliv mnoho lidí o špaldových a pohankových polštářích ani neslyšelo, ti, kteří je používají, vědí proč.

Čím je polštář plněný?

Špaldový polštář je plněný špaldou a pohankový polštář zase pohankou. Jestli chceme být přesní, jde o špaldové a pohankové plevy, ne o samotné plody. Plevy jsou totiž měkké a velmi přizpůsobivé.

Špaldové plevy - náplň špaldového polštáře

Špalda jako taková je velmi bohatá na bílkoviny i vitamíny A, B , E a minerální látky jako hořčík, vápník nebo fosfor. Největší doménou však je, že špaldoové nebo pohankové plevy dokonale izolují teplo. Babičky obvykle polštáře nahřívaly na pecích a při chřipce nebo prochladnutí přikládaly na krk nebo záda. Léčivé účinky tak zajišťuje nejen biologické složení, ale také jejich vlastnosti. Navíc mají velmi příjemnou obilninové aroma.

Léčivé polštáře

Co vlastně pomáhají tyto polštáře léčit? Tím, že polštáře z těchto obilnin mají skvělé termoregulační vlastnosti, nikdy vám není díky nim příliš teplo nebo zima. Proto jsou jejich léčivé účinky skutečně širokospektrální.

Hlavní léčivé účinky:

  • Léčba krční páteře
  • Léčba bolesti hlavy, migrény, zad a ramen
  • Léčba revmatických bolestí, bolesti kloubů a svalů
  • Menstruační bolesti
  • Léčba zánětů
  • Léčba insomnie (nespavosti)

Proč si opatřit špaldový polštář?

A už se dostáváme k jádru věci. Proč by polštáře plněné nějakými plevami z obilnin měl někdo používat? Důvodů je hned několik. Už víte, že o léčivých účincích špaldových nebo pohankových polštářů není pochyb. Samotní lidé, kteří polštáře používají, si je velmi chválí. Zkušenosti a recenze špaldových polštářů jsou tedy velmi pozitivní.

Špaldové nebo pohankové polštáře můžete používat jako běžný polštář pod hlavu při relaxování v obýváku během čtení knihy, sledování televize nebo drobném zdřímnutí. Také jsou skvělým společníkem na cestování. Díky příjemnému aromatu a skvélé přizpůsobivé funkci je ale špaldový polštář ideálním společníkem během každodenního spánku. Také si ho lidé pochvalují i při cvičení.

Dalším bonusem, například proti peří, je schopnost přizpůsobit se lépe vaší poloze hlavy i těla. Navíc objem špaldových nebo pohankových polštářů se po době zmenší, protože plevy se stlačí. Avšak je možné je jednoduše dosypat podle potřeby. Nezapomínejte, že jde o přírodní materiál a po zhruba 3 až 5 letech se doporučuje náplň polštáře úplně vyměnit, ať jde o špaldu, nebo pohanku.

Koupě špaldových polštářů

Možná čekáte, že tento eko „vynález“ minulosti bude stát nehoráznou sumu. Úkolem polštářů tohoto druhu je však dopřát vám žádaný komfort. Známým výrobcem je například Ekotrend Myjava, který se zabývá výrobou špaldových polštářů, jakož i dodáváním náhradních náplní.

Cena špaldových polštářů se podle rozměrů pohybuje od 7 do 15 €. Náhradní náplň vás vyjde na maximálně 3 €. Nezapomínejte, že i tento obyčejný přírodní materiál vám může zajistit pohodlný, hluboký a ničím nerušený spánek. Mnozí lidé, kteří vyměnili klasické peří v polštářích za špaldové nebo pohankové plevy, si pochvalují, že kvalita spánku sa rapidním způsobem zvýšila.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.Publikováno dne: 19.02.2019
Hodnocení článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Embosovaný ozdobný váleček na těsto se vzorem Embosovaný ozdobný váleček na těsto se vzorem

Kreativně vzorované válečky na těsto vám učarují už na první pohled. Proč se vyplatí mít doma embosovaný váleček na těsto se vzorem? Prozradíme vám to v našem článku o pečení s touto...

Eko skleněné lahve na vodu – recenze chválí značku Equa Eko skleněné lahve na vodu – recenze chválí značku Equa

Máte problém s dodržováním pitného režimu? Zapomeňte na PET lahve a dopřejte si vodu ze skleněných lahví, které jsou nejen praktické, zdravé a designové. Vyberte si tu svoji ještě dnes!

Mravenčí farma jako originální vzdělávací dekorace do bytu Mravenčí farma jako originální vzdělávací dekorace do bytu

Posviťte si na život mravenců! Nemusíte se vydat do přírody ani sledovat dokumentární seriály. Stačí, když si zajistíte tzv. antquarium.