Špaldové a pohankové polštáře pro zdravější spánek

Možná se teď mnoho z vás chytí za hlavu, co je to za výmysl. Je to však zřejmě proto, že jste ještě o těchto druzích léčivých polštářů neslyšeli. Ano, správně. Pohankové a špaldové polštáře jsou skutečně léčivé.

Špaldový polštář na spaní

Abyste nám opravdu věřili, připravili jsme pro vás článek, v němž vám vysvětlím, jaké jsou výhody těchto polštářů, kolik stojí a jaké zkušenosti s nimi lidé mají.

Novinka z minulosti

Aby bylo jasné, špaldové polštáře jsou asi takovou novinkou jako v dnešní době mobilní telefon. Špaldové polštáře se totiž vracejí z minulosti. Možná si ještě vaši rodiče vzpomenou, jak jejich prarodiče používali tyto polštáře. Konkrétně tehdy, když byl někdo z rodiny nachlazený nebo měl bolesti zad nebo krku. Ačkoliv mnoho lidí o špaldových a pohankových polštářích ani neslyšelo, ti, kteří je používají, vědí proč.

Čím je polštář plněný?

Špaldový polštář je plněný špaldou a pohankový polštář zase pohankou. Jestli chceme být přesní, jde o špaldové a pohankové plevy, ne o samotné plody. Plevy jsou totiž měkké a velmi přizpůsobivé.

Špaldové plevy - náplň špaldového polštáře

Špalda jako taková je velmi bohatá na bílkoviny i vitamíny A, B , E a minerální látky jako hořčík, vápník nebo fosfor. Největší doménou však je, že špaldoové nebo pohankové plevy dokonale izolují teplo. Babičky obvykle polštáře nahřívaly na pecích a při chřipce nebo prochladnutí přikládaly na krk nebo záda. Léčivé účinky tak zajišťuje nejen biologické složení, ale také jejich vlastnosti. Navíc mají velmi příjemnou obilninové aroma.

Léčivé polštáře

Co vlastně pomáhají tyto polštáře léčit? Tím, že polštáře z těchto obilnin mají skvělé termoregulační vlastnosti, nikdy vám není díky nim příliš teplo nebo zima. Proto jsou jejich léčivé účinky skutečně širokospektrální.

Hlavní léčivé účinky:

  • Léčba krční páteře
  • Léčba bolesti hlavy, migrény, zad a ramen
  • Léčba revmatických bolestí, bolesti kloubů a svalů
  • Menstruační bolesti
  • Léčba zánětů
  • Léčba insomnie (nespavosti)

Proč si opatřit špaldový polštář?

A už se dostáváme k jádru věci. Proč by polštáře plněné nějakými plevami z obilnin měl někdo používat? Důvodů je hned několik. Už víte, že o léčivých účincích špaldových nebo pohankových polštářů není pochyb. Samotní lidé, kteří polštáře používají, si je velmi chválí. Zkušenosti a recenze špaldových polštářů jsou tedy velmi pozitivní.

Špaldové nebo pohankové polštáře můžete používat jako běžný polštář pod hlavu při relaxování v obýváku během čtení knihy, sledování televize nebo drobném zdřímnutí. Také jsou skvělým společníkem na cestování. Díky příjemnému aromatu a skvélé přizpůsobivé funkci je ale špaldový polštář ideálním společníkem během každodenního spánku. Také si ho lidé pochvalují i při cvičení.

Dalším bonusem, například proti peří, je schopnost přizpůsobit se lépe vaší poloze hlavy i těla. Navíc objem špaldových nebo pohankových polštářů se po době zmenší, protože plevy se stlačí. Avšak je možné je jednoduše dosypat podle potřeby. Nezapomínejte, že jde o přírodní materiál a po zhruba 3 až 5 letech se doporučuje náplň polštáře úplně vyměnit, ať jde o špaldu, nebo pohanku.

Koupě špaldových polštářů

Možná čekáte, že tento eko „vynález“ minulosti bude stát nehoráznou sumu. Úkolem polštářů tohoto druhu je však dopřát vám žádaný komfort. Známým výrobcem je například Ekotrend Myjava, který se zabývá výrobou špaldových polštářů, jakož i dodáváním náhradních náplní.

Cena špaldových polštářů se podle rozměrů pohybuje od 7 do 15 €. Náhradní náplň vás vyjde na maximálně 3 €. Nezapomínejte, že i tento obyčejný přírodní materiál vám může zajistit pohodlný, hluboký a ničím nerušený spánek. Mnozí lidé, kteří vyměnili klasické peří v polštářích za špaldové nebo pohankové plevy, si pochvalují, že kvalita spánku sa rapidním způsobem zvýšila.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.Publikováno dne: 19.02.2019
Hodnocení článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.