Japonské stěny – posuvné moderní dělení interiéru

Japonské stěny, nazývané také panelové posuvné palety, jsou skvělým dekoračním doplňkem do moderně zařízeného interiéru. Kromě dekorační funkce mají i praktické využití. Používají se na stínění a díky této funkci se staly výbornou alternativou k roletám, žaluziím, dokonce i k interiérovým dveřím.

Japonské posuvné stěny do obývacího pokoje

Jsou vyrobené převážně z přírodních materiálů. Charakteristická je pro ně posuvná mřížová struktura, v níž je natažená tkanina. Součástí japonské stěny je i posuvná hliníková kolejnice, po níž se rolety pohybují. Nabídka japonských stěn je dnes skutečně bohatá, čímž se tento originální bytový doplněk stává opravdu vyhledávaným.

Využití japonské stěny

To je skutečně mnohostranné. Protože nám v exteriéru poskytne zejména soukromí a ochranu před zvědavými pohledy sousedů, v interiéru může plnit různé funkce. Výborně poslouží na rozdělení místnosti. Pokud vám v bytě chybí šatník nebo si přejete v obýváku vytvořit místo na relax či práci, díky japonské stěně se vyhnete jakýmkoliv přestavbám.

Na zastínění oken je možné využít japonskou stěnu prakticky v každém bytě. Vyrábějí se také malé japonské stěny s výškou 180 cm, které se uchytí systémem kolejniček o strop a zatahují se stejně jako závěsy.

Japonská stěna jako užitečná dekorace poslouží zejména tehdy, když potřebujete rychle skrýt nežádoucí nepořádek. Přepadla vás neočekávaná návštěva? Stačí zatáhnout japonskou stěnu a namísto nepořádku hosty překvapíte stylovým kusem nábytku, který váš byt zintimní a dodá mu exotický nádech.

Charakteristika japonské stěny

Japonská stěna jako příčka je složená ze dvou částí – závěsného systému a látkového panelu. Maximální délka kolejnicového profilu je 600 cm, pokud však potřebujete zakrýt větší prostor,  docílíte toho jednoduchým propojením profilů spojkami. Panely se pohybují ručně pomocí ovládacích tyčí nebo řetízkového mechanismu nebo motoricky na dálkové ovládání.

Kolejničky japonské stěny

Na výber máte ze zatemňujících, transparentních a také kontrastních rolet. Textilní materiály je možné vyrobit ve výšce 300–350 cm. Panely jsou rovné a rovnoběžné s ostatními. Výhodou japonských stěn je jednoduchá montáž a obsluha.

Vybíráme z katalogu

Najděte svůj vlastní styl

I v případě, že nejste vyznavačem Orientu, japonská stěna se stále může stát vašim oblíbeným doplňkem. Kromě tradičních japonských motivů a stylu zen jsou preferované i květy, africká příroda, fotografie metropolí nebo reprodukce uměleckých děl. Pokud vás potisk japonské stěny omrzí, jednoduše panel vyndáte a nahradíte novým designem.

Japonská stěna IKEA

Japonské stěny jsou dnes vyráběné na míru, ze závěsových, záclonových, ale také exotických materiálů, jakým je například kokosové vlákno. Velikost a provedení se dokonale přizpůsobí zvolenému prostoru a dodá mu jedinečnou atmosféru.

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 29.04.2018
Hodnocení článku:
(88.8%)

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak si správně zařídit předsíň? Jaký nábytek do předsíně? Jak si správně zařídit předsíň? Jaký nábytek do předsíně?

Předsíň je vstupní bránou do vašeho příbytku a právě proto byste jejímu zařízení měli věnovat dostatečnou pozornost. Po jakých prvcích sáhnout? Na co nezapomenout? Poradíme vám!

Jak sladit barvy v obýváku? Co s čím ladí? Kombinace barev na stěny Jak sladit barvy v obýváku? Co s čím ladí? Kombinace barev na stěny

Obývák by měl působit příjemným a útulným dojmem. A přesně tomu můžete napomoci správně zvolenými barvami.  Poradíme vám pár jednoduchých rad jak na to!

Bydlete ve stylu anglického venkova! Bydlete ve stylu anglického venkova!

Přesně takový, jaký si pamatujeme z romantických příběhů Jane Austinové. Vytvořit domácnost s atmosférou anglického venkova však můžete i u vás doma.  Stačí i pár drobností z blešího...


Přidat komentář