Japonské stěny – posuvné moderní dělení interiéru

Japonské stěny, nazývané také panelové posuvné palety, jsou skvělým dekoračním doplňkem do moderně zařízeného interiéru. Kromě dekorační funkce mají i praktické využití. Používají se na stínění a díky této funkci se staly výbornou alternativou k roletám, žaluziím, dokonce i k interiérovým dveřím.

Japonské posuvné stěny do obývacího pokoje

Jsou vyrobené převážně z přírodních materiálů. Charakteristická je pro ně posuvná mřížová struktura, v níž je natažená tkanina. Součástí japonské stěny je i posuvná hliníková kolejnice, po níž se rolety pohybují. Nabídka japonských stěn je dnes skutečně bohatá, čímž se tento originální bytový doplněk stává opravdu vyhledávaným.

Využití japonské stěny

To je skutečně mnohostranné. Protože nám v exteriéru poskytne zejména soukromí a ochranu před zvědavými pohledy sousedů, v interiéru může plnit různé funkce. Výborně poslouží na rozdělení místnosti. Pokud vám v bytě chybí šatník nebo si přejete v obýváku vytvořit místo na relax či práci, díky japonské stěně se vyhnete jakýmkoliv přestavbám.

Na zastínění oken je možné využít japonskou stěnu prakticky v každém bytě. Vyrábějí se také malé japonské stěny s výškou 180 cm, které se uchytí systémem kolejniček o strop a zatahují se stejně jako závěsy.

Japonská stěna jako užitečná dekorace poslouží zejména tehdy, když potřebujete rychle skrýt nežádoucí nepořádek. Přepadla vás neočekávaná návštěva? Stačí zatáhnout japonskou stěnu a namísto nepořádku hosty překvapíte stylovým kusem nábytku, který váš byt zintimní a dodá mu exotický nádech.

Charakteristika japonské stěny

Japonská stěna jako příčka je složená ze dvou částí – závěsného systému a látkového panelu. Maximální délka kolejnicového profilu je 600 cm, pokud však potřebujete zakrýt větší prostor,  docílíte toho jednoduchým propojením profilů spojkami. Panely se pohybují ručně pomocí ovládacích tyčí nebo řetízkového mechanismu nebo motoricky na dálkové ovládání.

Kolejničky japonské stěny

Na výber máte ze zatemňujících, transparentních a také kontrastních rolet. Textilní materiály je možné vyrobit ve výšce 300–350 cm. Panely jsou rovné a rovnoběžné s ostatními. Výhodou japonských stěn je jednoduchá montáž a obsluha.

Vybíráme z katalogu

Najděte svůj vlastní styl

I v případě, že nejste vyznavačem Orientu, japonská stěna se stále může stát vašim oblíbeným doplňkem. Kromě tradičních japonských motivů a stylu zen jsou preferované i květy, africká příroda, fotografie metropolí nebo reprodukce uměleckých děl. Pokud vás potisk japonské stěny omrzí, jednoduše panel vyndáte a nahradíte novým designem.

Japonská stěna IKEA

Japonské stěny jsou dnes vyráběné na míru, ze závěsových, záclonových, ale také exotických materiálů, jakým je například kokosové vlákno. Velikost a provedení se dokonale přizpůsobí zvolenému prostoru a dodá mu jedinečnou atmosféru.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...Publikováno dne: 29.04.2018
Hodnocení článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.