Parkside nářadí z Lidlu – co říkají recenze a zkušenosti

Při nabídce příliš levných výrobků většina z nás zbystří pozornost v očekávání, že výrobek bude oproti konkurenci méně kvalitní či spolehlivý. Stejné je to i u nářadí značky Parkside, které můžete koupit v prodejnách německého řetězce Lidl.

Levné nářadí Parkside Lidl

Jsou ale tyto obavy na místě? Shrnuli jsme pro vás názory z recenzí na toto nářadí a přinášíme ucelený pohled užívatelů na něj.

Nářadí Parkside – privátní značka řetězce Lidl

Tak, jako jiné řetězce, i německý Lidl má několik svých tzv. privátních značek. Jsou to výrobky prakticky vyráběné za účelem prodeje pouze v tomto řetězci. Výraznou je značka Parkside, což je série ručního nářadí, určeného pro domácí mistry. Nejde tedy o výrobky určené pro profesionální použití a vysokou zátěž ve stolařských nebo zámečnických dílnách a na stavbách.

Distributorem nářadí značky Parkside (a také mnoha dalších privátních značek pro Lidl) je německá firma Kompernass. Co se týká výrobce, ten není dohledatelný, pravdou však je, že na první pohled je nářadí Parkside dost podobné nářadí hobby série značky Bosch. Možná i to je důvod, proč se v různých diskusích na internetu uvádí jako výrobce právě Bosch nebo Einhell.

Cena a dostupnost

Hlavní výhodou nářadí značky Parkside je nepochybně cena. Ne často je to ale tak, a proto je lepší, když si vždy cenu pro konkrétní model porovnáte s konkurencí. Tak např. cena 125 mm úhlové brusky Parkside bývá kolem 30 eur, přičemž mnohem lehčí a tišší 125 mm brusku japonského výrobce Makita seženete za cenu kolem 50 eur včetně praktického hliníkového kufříku. Za příplatek kolem 20 eur tedy získáte výrobek osvědčené značky. Některé modely nářadí, obzvlášť ty velmi často používané – jako už vzpomínaná úhlová bruska, se pravděpodobně víc vyplatí koupit od osvědčeného výrobce.

Balení nářadí Parkside Lidl

Nevýhodou výrobků Parkside je jejich sezónní dostupnost. V letácích Lidlu se objevují sice pravidelně, avšak pokaždé jde o jiné druhy nářadí. Stejné je to i s distribucí do jednotlivých prodejen, která se odvíjí od nabídky v letácích. Když si proto umíníte, že chcete koupit řekněme příklepové vrtací kladivo, musíte si počkat, až se objeví v letáku. Druhou možností je navštívit některou z větších prodejen řetězce, které mívají bohaté skladové zásoby, a zeptat se, zda nemají nějaké volné kusy na skladě.

Převládají také zkušenosti zákazníků, že i při uvedení letákové akce se zboží z menších prodejen rychle vyprodá a další kusy nebývají během trvání akce naskladňované.

Kvalita a trvanlivost

Ta je u různých modelů různá. Jednoduché modely jako vrtací kladiva nebo úhlové brusky jsou většinou bezproblémové. U složitějších zařízení, jako např. vysokotlaký čistič, se obvykle pokazí některá část – např. se zlomí část rukojeti pistole. U akumulátorového nářadí bývá zase problém s pocitově malou kapacitou akumulátorů proti konkurenci a také s jejich menší životností.

Co se týká výkonu (skutečného, ne toho elektrického na štítku přístroje), jsou výrobky Parkside subjektivně srovnatelné s konkurenčním hobby nářadím. Všeobecně jsou však často víc hlučné a těžší. Z hlediska trvanlivosti nejsou však výjimkou ani modely Parkside, které vydrží 5 a víc roků. Samozřejmě, je nutné brát do úvahy intenzitu jejich používání.

Reklamace a dostupnost náhradních dílů

Zkušenosti užívatelů nářadí Parkside s reklamacemi jsou velmi dobré. V prodejnách Lidl často mění toto nářadí přímo kus za kus (pokud je dostupné), což svědčí i o nastavení cenové a kvalitativní politiky u této značky, zkrátka se ho nevyplatí opravovat.

Horší je to však s pozáručním servisem, značkové servisy prakticky nejsou dostupné. Náhradní díly však nabízí distributor – firma Kompernass na prodej v Německu. Na území Německa nebo Rakouska je není problém doručit poštou. Pokud tedy máte známé v některé z těchto zemí, můžete to řešit přes ně. Faktem také je, že jednotlivé modely nářadí značka časem inovuje a snadno se tedy může stát, že některé díly na starší verzi vašeho nářadí jednoduše už neseženete.

Nejporuchovějšími součástmi ručního nářadí však bývají uhlíky elektromotoru a ložiska. Tyto díly jsou často univerzální a můžete se po nich poohlédnout i v servisech elektrospotřebičů či nářadí jiných značek.

Nezapomínejte na péči a údržbu

Tak jako pro nářadí jiné značky i pro Parkside platí, že byste ho měli udržovat v čistém stavu. Při některých činnostech vzniká hodně jemného prachu (řezání dřeva, oceli, drážkování do zdiva), který proniká dovnitř zařízení a zanáší rotor elektromotoru i jeho ložiska. Proto po každém použití prach z útrob nářadí vysajte vysavačem a tělo přetřete vlhkým hadrem. Nepochybně tak prodloužíte jeho životnost.


Komentáre

02/12/2019 21:00
Jindra Vavruška

Článek není datovaný, což je škoda, protože jeho stářím by se pak daly vysvětlit některé nepřesnosti. Takto lze jen konstatovat, že většina informací je nepravdivých. Nářadí Parkside lze kdykoliv koupit v eshopu Lidlu. Prodávají je i jiní prodejci, ale mnohdy i za dvojnásobně vyšší cenu než Lidl (nejspíš je kupují u Lidlu a pak přeprodávají...).

03/12/2019 13:47
Redakcia veselebydleni.cz

Dobrý deň.
Máte pravdu - tento článok je už trochu starší. Pokúsime sa ho zaktualizovať, aby v ňom neboli nepresnosti. Ďakujeme za upozornenie a prajeme pekný zvyšok dňa.

30/06/2020 13:43
Dan Švambera

nepovedlo se zaktualizovat, co? A toto není jediný případ, kdy mi zde na serveru chybí datum vypuštění článku. :(

30/06/2020 13:45
Redakcia TopByvanie.sk

Dobrý deň,
pri každom článku je dátum jeho uvedenia, tento konkrétne vyšiel 30. 6. 2019. Stačí prejsť na koniec článku, nájdete ho pod inšpiráciami.

30/06/2020 14:16
Dan Švambera

Aha! Děkuji pěkně, to mi zpětně celkem pomůže u ostatních i tohoto článku. :)


Přiznávám, že jakmile narazím na webové stránce na "doporučení" (ať už daného serveru, nebo vyloženě reklamy) anebo na "sdílej facebook") tak dále již neočekávám nic, co by se týkalo článku a nečtu.

16/04/2020 16:47
Karel Brachtel

Nevím jak starý je komentář o nářadí Parkside ale používám toto nářadí na dokončovací případně nové práce kolem domu a mám jen dobré zkušenosti.
Aku vrtačka na doma bez oriblémů , el.pila ocaska nebo ponorná okružní pila,přímočará pila jsou velmi dobré a můžou konkurovat i značkám jako je Bosch atd a v porovnání cen je nářadí z Lidlu i lepší.
Zničí se vše záleží jak se s nářadím zachází.
Významné značky už dávno nevyrábí takovou kvalitu jako dříve.Bohužel všichni potřebují zvyšovat obraty a proto nebudou už asi nikdy vyrábět natolik kvalitní stroj který by se vyplatilo třeba jen opravit.Potom se ale nemůžeme divit kolik odpadu se vyprodukuje a kolik se ho podaří recyklovat.

31/08/2020 19:00
David Vintr

Vážení, pokud se drobný prach zanesený v rotoru, ložiscích (nebo kdekoli v motoru) podaří odstranit vysavačem, musí jít o velmi, ale velmi silný vysavač nebo úžasně zkonstruované nářadí.... Protože ale nepředpokládám ani jedno, je dobré, pokud má vlastník (jakéhokoli nářadí) možnost čistit vnitřek stroje vyfoukat pomocí kompresorů a ofukovací pistolí. Před tím je dobré odstranit dobře odmontovatelmé kryty....Tak ať se daří. D.V. elektromechanik ve výslužbě.

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.Publikováno dne: 30.06.2019
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Impregnace dřeva do exteriéru je důležitá proti vodě i plísni Impregnace dřeva do exteriéru je důležitá proti vodě i plísni

Když chceme prodloužit životnost dřeva ve vnějších prostorech, tak bychom určitě měl i investovat do jeho impregnace. Ta  představuje ochranu vůči široké  škále externích vlivů....

Latrína (kadibudka) stavba a údržbaLatrína (kadibudka) stavba a údržba

Víte, jak postavit latrínu a jaká povolení na stavbu potřebujete? Chcete se o ni správně starat tak, aby vám vydržela co nejdéle a byla hygienicky neškodná pro vás i životní prostředí?...

Lak nebo olej na dřevěnou podlahu? Jak natřít dřevěné parkety?Lak nebo olej na dřevěnou podlahu? Jak natřít dřevěné parkety?

Existuje více možností, jak si můžete účinně zrenovovat starou dřevěnou podlahu, navrátit jí původní vzhled a to všechno svépomocně, s troškou šikovnosti. Poradíme vám, jak si vybrat...