Valentýnská výzdoba bydlení

Už co nevidět nám v kalendáři zazáří červené datum, a to nejen obrazně. Máme před sebou Valentýna, svátek zamilovaných, který potěší všechny romantické dušičky. I když u nás se zatím tento svátek příliš neujal, je to škoda. Co takto udělat si z něho milou tradici, na kterou se budete těšit vy i vaše polovička?

Valentýnská výzdoba bydlení

Namísto tradičních dárků zkuste vymyslet program na příjemný večer – romantickou večeři, film nebo společenské hry, které vám přinesou společné zážitky a utuží vztah. A trochu lásky vneste i do vašeho obydlí. Namísto červených růží a srdíčkových konfet zkuste tento rok něco originálního a spojte romantiku s kreativitou. My vám přinášíme pár tipů, které se vám při výzdobě určitě budou hodit. 

Vyměňte růže za tulipány

Růže jako symbol lásky jsou příjemné, ale co tak trochu změny? Připravte si džbánek nebo netradiční nádobku, kterou najdete doma a naaranžujte do ní kytici tulipánů. Vítězí nevinná bílá, elegantní fialová nebo zkombinujte červené a růžové tóny.

Tulipány jako květiny na Valentýna

Tulipány symbolizují blížící se jaro, které nám co nevidět zaklepe na dveře. Květy vám vydrží čerstvé a svěží déle, když budete denně měnit vodu a pravidelně zkracovat stonky. Tulipány slaví svůj velký návrat díky své nenáročné údržbě a eleganci. Vychutnejte si jejich příjemnou společnost i na Valentýna. 

Netradiční valentýnská kytice

(zdroj: pinterest.com)

Nádherný efekt vykouzlíte, když do vázy vložíte několik větviček, které si domů přinesete z procházky a ozdobíte jeh drobnými srdíčky. Takovou kytičku můžete mít doma až do Velké noci. 

Nestíháte uvařit tříchodovou večeři? Vyrobte si candy bar!

Přestožeď domácí lasagne a tiramisu chytí za srdce i toho největšího valentýnského skeptika, ne vždy máme na takovou kreativitu čas, prostor či schopnosti. Jen proto se však nemusíte dobrot vzdát. Zkuste připravit sladký piknik přímo u vás doma. 

Valentýnské sladkosti

Připravte si skleněné nebo keramické misky a naplňte je všemi těmi sladkými dobrotami, při kterých vám v obchodech při nákupu tluče srdce, ale kvůli zdraví a štíhlé postavě se jim vyhýbáte. Naservírujte svému drahému barevné makrony, karamelky, ozdobené cupcakes a wafle, ale i jahody, čokoládu nebo šlehačku a mandle.

Sladkosti na Valentýna

Pokud máte chuť partnera překvapit, připravte čokoládové fondue. Stačí vám roztopená čokoláda a nakrájené ovoce – jahody, maliny nebo banán. Váš domácí candy bar nezapomeňte krásně ozdobit – elegantním obrusem, několika svíčkami nebo červenými ubrousky. 

Trocha vzpomínek

Nejen Valentýn, ale také oslava výročí je okamžik, který věnujeme vzpomínkám na společný čas. Ideální chvilka, kdy si udělat pořádek ve fotografiích z dovolených, výletů a chvil ve dvojici. Nezapomeňte si ty nejkrásnější vytisknout a vyzdobit jimi společný příbytek. 

Valentýnská výzdoba bydlení

(zdroj: pinterest.com)

Ze společných fotografií nemusíte připravit jen fotoalbum. Využijte prázdné místo na stěně nebo sáhněte po rámu na obraz a vyrobte koláž společných zážitků a dobrodružství. A protože je Valentýn – klidně i ve tvaru srdíčka.  

Foto koláž na Valentýna

(zdroj: pinterest.com)

Pokud chcete připravit na romantický večer trochu netradiční dekorace, zapojte šňůru světýlek a mezi jednotlivá světýlka připněte koláčky na prádko vaše oblíbené momentky. Takovouto ozdobou můžete dotvořit police knihovny, krbovou římsu nebo okenní rám. 

Valentýn v ložnici

Trochu romantiky nezapomeňte vnést i do vaší ložnice. Nemusíte hned kupovat srdíčkové ložní prádlo. Stačí, když na postel rozsypete pár lístků květů a na nočním stolku zapálíte svíčky.

Lupeny růží na Valentýna

Pokud se neobejdete bez trochy nápaditosti ani tady, vytvořte si speciální svícen. Do zavařeninového poháru vložte čajovou svíčku a sklo poháru ozdobte stužkou nebo krajkou. Jestli má váš partner rád romantiku, určitě ho tato drobnost potěší. 

Svícny ze zavařovací sklenice

(zdroj: pinterest.com)

Máte rádi Valentýna a pravidelně ho slavíte? Napište nám vaše tipy, jak si v tento den zpříjemnit svůj příbytek. 

Autor článku

Marcela Beňová

Miluji psaní a nejraději mám ty najobyčajne témata. Fascinují mě detaily, které mění dům na domov - knihovna plná milovaných knih, fotorámečky se...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...Publikováno dne: 14.02.2019
Hodnocení článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?