Jak vybrat barový pult?

Při výběru barového pultu je důležité umět si zodpovědět, k jakému účelu vám bude pult sloužit. Budete ho využívat při jídle, odkládání věcí, při práci nebo jko náhradu kuchyňského stolu?

Barový pult v kuchyni

Barový pult je velmi praktický. Je výbornou pomůckou zejména v malých kuchyních, kam se toho mnoho nevejde. Jeho postavení umocňuje i dnešní trend spojování kuchyně s obytným prostorem. Opticky přehrazuje tyto dvě části interiéru. Barový pult je ale v první řadě místem pro rychlé občerstvení a příležitostné stolování. Čeho všeho je třeba si všímat při jeho výběru?

Výška barového pultu

Optimální výška barového pultu by se měla pohybovat v rozmezí  90 cm až 125 cm. Správná výška barového pultu je nejdůležitější faktor ovlivňující jeho pohodlné využívání. Přesah vrchní desky barového pultu směrem k barovým židlím by měl být aspoň 22 cm, aby sedící osoba měla dostatek místa na nohy. Zároveň nesmíme zapomenout na oporu noh. Pro pohodlné sezení u vysokého barového pultu je velmi důležitá.

Materiál

Nejčastěji využívaným materiálem při zhotovení barových pultů je zdivo, kov nebo dřevo. Deska se vyrábí z různých druhů materiálu, zejména ze dřeva a jeho lacinější verze, dřevotřísky. Na plášť barového pultu je možné použít kov, dřevo, přírodní nebo umělý kámen. Při výběru je však třeba se zaměřit na to, aby byl materiál kvalitní a pevný. V neposlední řadě je třeba brát ohled i na design a na celkové ladění s kuchyní.

Kuchyň s barovým pultem

Cena barového pultu

Cena barového pultu se odvíjí od ceny vrchní desky, kterou si zvolíte, a od ceny spodní části, kterou obvykle tvoří běžné kuchyňské skříňky. Existují i pulty, které spíše připomínají kus nábytku, jsou lépe přenositelné, nejsou zabudované do kuchyně a jejich cena začíná už na 50 eurech. Máme však mnohem dražší pulty s kvalitnějším materiálem, kde se cena může vyšplhat na tisíc eur a výše.

Barové židličky

Barové židle jsou neoddělitelnou součástí barového pultu. Největší důraz je třeba klást na jejich stabilitu. Barové židle mohou být vyrobené z různého materiálu, mít různé provedení, ale jejich výška musí být přizpůsobená výšce barového pultu. Vzdálenost mezi sedací plochou barové židle a deskou barového pultu by měla být přibližně 25 až 30 cm. Vícero z vás jistě ocení barové židle s opěradlem, které pomáhá udržovat správnou polohu při sezení. U barových židlí je třeba si dát pozor také na opěrku nohou, která je umístěná ve spodní části barové židle. Pokud tam není, může být řešená i na barovém pultu.

Barové židle k barovému pultu hledejte ve výšce 60–80 cm, s průměrem minimálně 45 cm, který nám zajistí pohodlí. Přečtěte si náš článek o výběru barových židlí, v němž najdete další praktické rady.

Galéria obrázkov

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.Publikováno dne: 27.04.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.