Jak vybrat barový pult?

Při výběru barového pultu je důležité umět si zodpovědět, k jakému účelu vám bude pult sloužit. Budete ho využívat při jídle, odkládání věcí, při práci nebo jko náhradu kuchyňského stolu?

Barový pult v kuchyni

Barový pult je velmi praktický. Je výbornou pomůckou zejména v malých kuchyních, kam se toho mnoho nevejde. Jeho postavení umocňuje i dnešní trend spojování kuchyně s obytným prostorem. Opticky přehrazuje tyto dvě části interiéru. Barový pult je ale v první řadě místem pro rychlé občerstvení a příležitostné stolování. Čeho všeho je třeba si všímat při jeho výběru?

Výška barového pultu

Optimální výška barového pultu by se měla pohybovat v rozmezí  90 cm až 125 cm. Správná výška barového pultu je nejdůležitější faktor ovlivňující jeho pohodlné využívání. Přesah vrchní desky barového pultu směrem k barovým židlím by měl být aspoň 22 cm, aby sedící osoba měla dostatek místa na nohy. Zároveň nesmíme zapomenout na oporu noh. Pro pohodlné sezení u vysokého barového pultu je velmi důležitá.

Materiál

Nejčastěji využívaným materiálem při zhotovení barových pultů je zdivo, kov nebo dřevo. Deska se vyrábí z různých druhů materiálu, zejména ze dřeva a jeho lacinější verze, dřevotřísky. Na plášť barového pultu je možné použít kov, dřevo, přírodní nebo umělý kámen. Při výběru je však třeba se zaměřit na to, aby byl materiál kvalitní a pevný. V neposlední řadě je třeba brát ohled i na design a na celkové ladění s kuchyní.

Kuchyň s barovým pultem

Cena barového pultu

Cena barového pultu se odvíjí od ceny vrchní desky, kterou si zvolíte, a od ceny spodní části, kterou obvykle tvoří běžné kuchyňské skříňky. Existují i pulty, které spíše připomínají kus nábytku, jsou lépe přenositelné, nejsou zabudované do kuchyně a jejich cena začíná už na 50 eurech. Máme však mnohem dražší pulty s kvalitnějším materiálem, kde se cena může vyšplhat na tisíc eur a výše.

Barové židličky

Barové židle jsou neoddělitelnou součástí barového pultu. Největší důraz je třeba klást na jejich stabilitu. Barové židle mohou být vyrobené z různého materiálu, mít různé provedení, ale jejich výška musí být přizpůsobená výšce barového pultu. Vzdálenost mezi sedací plochou barové židle a deskou barového pultu by měla být přibližně 25 až 30 cm. Vícero z vás jistě ocení barové židle s opěradlem, které pomáhá udržovat správnou polohu při sezení. U barových židlí je třeba si dát pozor také na opěrku nohou, která je umístěná ve spodní části barové židle. Pokud tam není, může být řešená i na barovém pultu.

Barové židle k barovému pultu hledejte ve výšce 60–80 cm, s průměrem minimálně 45 cm, který nám zajistí pohodlí. Přečtěte si náš článek o výběru barových židlí, v němž najdete další praktické rady.

Galéria obrázkov

Zobrazit produkty v kategorií:Publikováno dne: 27.04.2018
Hodnocení článku:
(90.2%)

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Kuchyňská pracovní deska z přírodního nebo umělého kamene Kuchyňská pracovní deska z přírodního nebo umělého kamene

Mramorová, kamenná nebo žulová pracovní deska? Umělý kámen, nebo přírodní? Je keramická pracovní deska opravdu odolná? Správná volba materiálu může být někdy skutečně těžká a složitá. 

Jak vybrat barové židle Jak vybrat barové židle

Neméně důležitým prvkem při správném navrženém barovém pultu je výběr barových židlí. Barové židle jsou jeho neoddělitelnou součástí a dotvářejí celkový dojem.

Jak vybrat přebalovací pult Jak vybrat přebalovací pult

Díky atraktivnímu designu se stává výborným a funkčním doplňkem každého dětského pokoje. Přebalovací pult má hned několik výhod, pro které se do něj vyplatí investovat. A my vám je...


Přidat komentář