Jak vybrat barový pult?

Při výběru barového pultu je důležité umět si zodpovědět, k jakému účelu vám bude pult sloužit. Budete ho využívat při jídle, odkládání věcí, při práci nebo jko náhradu kuchyňského stolu?

Barový pult v kuchyni

Barový pult je velmi praktický. Je výbornou pomůckou zejména v malých kuchyních, kam se toho mnoho nevejde. Jeho postavení umocňuje i dnešní trend spojování kuchyně s obytným prostorem. Opticky přehrazuje tyto dvě části interiéru. Barový pult je ale v první řadě místem pro rychlé občerstvení a příležitostné stolování. Čeho všeho je třeba si všímat při jeho výběru?

Výška barového pultu

Optimální výška barového pultu by se měla pohybovat v rozmezí  90 cm až 125 cm. Správná výška barového pultu je nejdůležitější faktor ovlivňující jeho pohodlné využívání. Přesah vrchní desky barového pultu směrem k barovým židlím by měl být aspoň 22 cm, aby sedící osoba měla dostatek místa na nohy. Zároveň nesmíme zapomenout na oporu noh. Pro pohodlné sezení u vysokého barového pultu je velmi důležitá.

Materiál

Nejčastěji využívaným materiálem při zhotovení barových pultů je zdivo, kov nebo dřevo. Deska se vyrábí z různých druhů materiálu, zejména ze dřeva a jeho lacinější verze, dřevotřísky. Na plášť barového pultu je možné použít kov, dřevo, přírodní nebo umělý kámen. Při výběru je však třeba se zaměřit na to, aby byl materiál kvalitní a pevný. V neposlední řadě je třeba brát ohled i na design a na celkové ladění s kuchyní.

Kuchyň s barovým pultem

Cena barového pultu

Cena barového pultu se odvíjí od ceny vrchní desky, kterou si zvolíte, a od ceny spodní části, kterou obvykle tvoří běžné kuchyňské skříňky. Existují i pulty, které spíše připomínají kus nábytku, jsou lépe přenositelné, nejsou zabudované do kuchyně a jejich cena začíná už na 50 eurech. Máme však mnohem dražší pulty s kvalitnějším materiálem, kde se cena může vyšplhat na tisíc eur a výše.

Barové židličky

Barové židle jsou neoddělitelnou součástí barového pultu. Největší důraz je třeba klást na jejich stabilitu. Barové židle mohou být vyrobené z různého materiálu, mít různé provedení, ale jejich výška musí být přizpůsobená výšce barového pultu. Vzdálenost mezi sedací plochou barové židle a deskou barového pultu by měla být přibližně 25 až 30 cm. Vícero z vás jistě ocení barové židle s opěradlem, které pomáhá udržovat správnou polohu při sezení. U barových židlí je třeba si dát pozor také na opěrku nohou, která je umístěná ve spodní části barové židle. Pokud tam není, může být řešená i na barovém pultu.

Barové židle k barovému pultu hledejte ve výšce 60–80 cm, s průměrem minimálně 45 cm, který nám zajistí pohodlí. Přečtěte si náš článek o výběru barových židlí, v němž najdete další praktické rady.

Galéria obrázkov

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.Publikováno dne: 27.04.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární. Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.

Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení

Toto dědictví z minulosti je praktickým doplňkem či nábytkem, který má svoji řádnou funkci. Proč by retro dřevěná truhlice neměla chybět ani u vás doma? Inspirujte se s námi!

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.